• 19 maja 2022
  • Redakcja
  • Zasady współpracy
  • Kontakt
  • Marketing i promocja
automission
Automission
  • Motonews
  • Wyjątkowe pojazdy
    • Samochody
    • Motocykle
    • Inne
  • Ludzie motoryzacji
  • Eventy i targi
  • Lifestyle
    • Pojazdy gwiazd
    • Moda i styl
    • Ciekawostki
  • Instamoto
automission
NOWOŚCI
  • Jakie wyposażenie przyda się w warsztacie?
  • Wiosenne zdjęcia motoryzacyjne na Instagramie! Robią wrażenie!
  • Fantastyczny projekt Porsche! Stworzą bajkowy samochód
  • Ukraina przejmie… nieprawidłowo zaparkowane auta
  • Automission
  • /
  • Motonews
  • /
  • Samochody 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych
Motonews Szymon KaźmierczakSzymon Kaźmierczak 2 grudnia 2020 1007
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Samochody 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych

Joe Biden jest synem sprzedawcy samochodów. Nic więc dziwnego, że nowowybrany prezydent od dzieciństwa fascynuje się motoryzacją. W swoim garażu trzyma m.in. zabytkową Corvettę ’67.

Pomimo bycia zdeklarowanym miłośnikiem oldtimerów, Biden zapowiada wsparcie elektryfikacji przemysłu motoryzacyjnego w Stanach Zjednoczonych. Krok ten jest jasnym sygnałem o progresywnych poglądach jednego z najważniejszych ludzi na świecie.

Przyszły prezydent miał styczność z całym wachlarzem maszyn od najmłodszych lat. Ojciec Bidena zarządzał punktami sprzedaży aut amerykańskich marek w stanie Delaware przez 34 lata. Choć współpracował głównie z koncernem General Motors, to łączyła go więź z marką Chrysler.

Lista samochodów Bidena jest dość skromna, jak na milionera. Jak deklaruje – jego ulubionym samochodem jest Chevrolet Corvette Stingray z 1967 roku, który całkiem niedawno przeszedł remont generalny. Co ciekawe, Corvetta była prezentem od dzieci – nic więc dziwnego, że akurat ten samochód jest najbliższy jego sercu.

Listę uzupełnia między innymi pierwszy samochód Bidena Studebaker z 1951 roku, Playmouth Convertible ’52, Mercedes 190SL, Cadillac CTS-V, czy Chevrolet Corvette Z06.

(By Gage Skidmore from Surprise, AZ, United States of America – Joe Biden, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=87067537)

celebryci, Ludzie motoryzacji, motostyl, niezwykłe auta, samochody przyszłości
Poprzedni wpisAmatorzy bezterminowego wypożyczania samochodów zatrzymani Następny wpisWojewódzki przyznał, że jeździł autem, które "zmotoryzowało polską dresiarnię"
Szymon Kaźmierczak
Szymon Kaźmierczak (editor)

Nie ukrywa miłości do motoryzacji. Samodzielnie naprawia swoje auta, a wiele czasu poświęca na codzienny przegląd samochodowych i motocyklowych nowinek. Jego koniki to stare samochody i przemysł motoryzacyjny. Od ponad roku pracuje jako dziennikarz w branży.

Polecamy również

MarleneBitzer/pixabay.com
Motonews

Fantastyczny projekt Porsche! Stworzą bajkowy samochód

9 maja 2022
Brydon McCluskey/unsplash.com
Motonews

Ukraina przejmie… nieprawidłowo zaparkowane auta

6 maja 2022
Toby_Parsons/pixabay.com
Motonews

Samochody rosyjskich oligarchów – sankcje mogą dotknąć ich garaży!

1 kwietnia 2022

Zostaw komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze wpisy

  • Jakie wyposażenie przyda się w warsztacie?
  • Wiosenne zdjęcia motoryzacyjne na Instagramie! Robią wrażenie!
  • Fantastyczny projekt Porsche! Stworzą bajkowy samochód
  • Ukraina przejmie… nieprawidłowo zaparkowane auta
  • Najmodniejsze ubrania motocyklowe na wiosnę 2022

Kategorie

  • Motonews
  • Wyjątkowe pojazdy
  • Ludzie motoryzacji
  • Eventy i targi
  • Lifestyle
  • Instamoto

Automission.pl – Twój portal o niezwykłych pojazdach, gwiazdach i ciekawostkach z branży motoryzacyjnej!

Wydawca
Blue Whale Press sp. z o.o.
ul. Polska 114
60-401 Poznań
bluewhalepress.pl

Nasze serwisy: motole.pl, mototeams.pl, trans-moto.pl, teamuto.pl, carsio.pl, beautyride.pl, startmoto.pl, tuningster.pl, onetrace.pl

Ostatnie wpisy

iBecome Communication/unsplash.com
Jakie wyposażenie przyda się w warsztacie?
16 maja, 2022
KahlOrr/unsplash.com
Wiosenne zdjęcia motoryzacyjne na Instagramie! Robią wrażenie!
13 maja, 2022

Najpopularniejsze

iBecome Communication/unsplash.com
Jakie wyposażenie przyda się w warsztacie?
16 maja, 2022
KahlOrr/unsplash.com
Wiosenne zdjęcia motoryzacyjne na Instagramie! Robią wrażenie!
13 maja, 2022

Kategorie

Motonews

Wyjątkowe pojazdy

Ludzie motoryzacji

Eventy i targi

Lifestyle

Instamoto

Automission.pl © 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dot. cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Zmiany ustawień można dokonać w każdym momencie. Więcej szczegółów na podstronie Polityka prywatności