Samochody używane na sprzedaż. Jak kupić dobre i sprawne auto z drugiej ręki?
SamochodyWyjątkowe pojazdy
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Samochody używane na sprzedaż. Jak kupić dobre i sprawne auto z drugiej ręki?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Zakup używanego samochodu zawsze obarczony jest pewną dozą ryzyka. Z drugiej strony – zwłaszcza w segmencie pojazdów premium, można nabyć naprawdę dobre auto za niezwykle atrakcyjną cenę, w porównaniu do tej, jaką zapłacił jego pierwszy właściciel. Nowe samochody tracą bowiem bardzo dużo na wartości już w pierwszych latach użytkowania. Jak kupić używany samochód z wyższej półki, aby być w pełni zadowolonym? Na co zwrócić szczególną uwagę przy takiej transakcji? Podpowiadamy.

Zakup używanego auta krok po kroku

W Polsce samochody używane na sprzedaż to olbrzymia część rynku sprzedaży aut w ogóle. Obawiamy się jednak nieuczciwych sprzedawców, którzy po prostu chcą pozbyć się niesprawnego czy problematycznego auta. Przecież niezależnie od tego, czy kupujemy samochód z wyższej, czy niższej półki, z reguły zależy nam na tym, aby nabyć pojazd w pełni sprawny. Chcemy mieć tak zwane auto gotowe do jazdy bez konieczności żadnego wkładu. Rzadko kiedy bierzemy pod uwagę kupno pojazdu, który trzeba naprawić.

Fot.: elements.envato.com / bialasiewicz

Kiedy nie znamy się na mechanice samochodowej, bardzo łatwo możemy jednak nie zauważyć mankamentów pojazdu. Dlatego zakup auta powinien być realizowany według rozsądnego planu, który pozwoli nam ograniczyć ryzyko wpakowania się w kłopoty.

Etapy zakupu używanego samochodu:

  • Ustalenie budżetu, ważne, aby nie kupować samochodu za cały dostępny budżet, warto mieć nieco środków na dokonanie ewentualnych napraw, czy wymianę elementów eksploatacyjnych, takich jak:
    • rozrząd
    • akumulator
    • olej itp.
  • Sprawdzenie historii pojazdu (np. na rządowej stronie Historia Pojazdu i w ASO):
    • historia pochodzenia auta (np. czy nie jest kradzione)
    • ważność opłat OC
    • przegląd techniczny (kontrola stanu licznika)
    • historia serwisowania
  • Zapoznanie się z pojazdem na żywo:
    • sprawdzenie stanu karoserii samochodu i jego wnętrza
    • jazda próbna
    • sprawdzenie stanu technicznego auta na stacji kontroli pojazdu lub zabranie na oględziny kogoś, kto się zna na mechanice samochodowej (jeśli sami się nie znamy).

Przy zakupie samochodu używanego musimy pamiętać o zachowaniu czujności i rozsądnym podejściu do sprawy. Jeśli coś budzi nasz niepokój, należy sprawę dogłębnie sprawdzić przed zakupem.

Oczywiście pamiętajmy, że chociaż samochody używane na sprzedaż nie są pojazdami nowymi, wcale nie znaczy to, że muszą mieć jakieś wady. Wszystko tak naprawdę zależy od poprzedniego właściciela. Jeśli dbał o samochód, może okazać się, że auto jest w naprawdę świetnym stanie, a nawet zostało wzbogacone o wyposażenie czy rozwiązania, których nie było fabrycznie.

Samochody używane na sprzedaż – gdzie kupować?

Zakup samochodu, szczególnie z wyższej półki, to wyzwanie. Jeśli trafimy na zaniedbany egzemplarz, to niestety, ale koszty naprawy poszczególnych podzespołów mogą nas finansowo pogrążyć. Z tego też powodu tak ważne jest nabycie samochodu ze sprawdzonego źródła, które jest powszechnie znane i cieszy się nieposzlakowaną opinią. Jednym z takich miejsc, jest salon VCentrum z Warszawy, który specjalizuje się sprzedażą samochodów z wyższej półki.

Obok szerokiej oferty luksusowych samochodów, klienci VCentrum mogą także liczyć na fachowe doradztwo w zakresie finansowania i ubezpieczenia auta. Ponadto firma dysponuje własnym serwisem, który oferuje profesjonalne przeglądy gwarancyjne i pogwarancyjne dla takich marek jak Porsche, Audi, BMW, Mercedes Benz i wielu innych.

Zdjęcie główne: elements.envato.com / Prostock-studio

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybór odpowiednich filtrów wpływa na efektywność systemów wentylacyjnych
Jak wybór odpowiednich filtrów wpływa na efektywność systemów wentylacyjnych
Dowiedz się, jak odpowiednio dobrane filtry mogą zwiększyć skuteczność systemów wentylacyjnych. Przeczytaj nasz poradnik i zapewnij sobie optymalną jakość powietrza.
Refraktometr: czym jest i jakie ma zastosowanie
Refraktometr: czym jest i jakie ma zastosowanie
Testowanie płynu chłodniczego i właściwości różnego rodzaju cieczy wymaga wykonania pomiaru stosownym narzędziem. Refraktometr powinien więc być częścią wyposażenia wielu przedsiębiorstw, ale i przydomowych garaży.
Policja ostrzega przed nową metodą wyłudzania pieniędzy „na kłódkę”
Policja ostrzega przed nową metodą wyłudzania pieniędzy „na kłódkę”
Najczęstszymi ofiarami oszustów stają się klienci galerii handlowych, którzy po powrocie do pojazdu napytykają niemiłą niespodzienkę
Ostatnie wpisy