Kurtki motocyklowe dla fanów skuterów – jak kupić bezpieczny i designerski model?
Moda i styl
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Kurtki motocyklowe dla fanów skuterów – jak kupić bezpieczny i designerski model?

Wybór idealnej kurtki motocyklowej wcale nie musi być najłatwiejszym zadaniem. Jakimi kryteriami warto jest się więc kierować?

Odpowiednia kurtka na motocykl – jedna z podstaw bezpieczeństwa

Jazda na motocyklu, niezależnie od tego, o jakim typie tak naprawdę mówimy, to oczywiście olbrzymia przyjemność oraz poczucie wolności. Warto jednak pamiętać, by w tych pozytywnych emocjach nie zapomnieć o swoim własnym bezpieczeństwie, które powinniśmy ponad wszystko stawiać na pierwszym miejscu. Jazda na motocyklu rządzi się bowiem swoimi prawami – jeden błąd może sprawić, że zaliczymy bardzo bliskie spotkanie z podłożem, które nawet przy niewielkich prędkościach może nieść za sobą poważne konsekwencje.

Oczywiście każdy z pewnością pamięta o takich podstawach, jak chociażby kask czy odpowiednie obuwie, lecz dobrany do jazdy strój również ma gigantyczne znaczenie. O osobach, które jeżdżą z odsłoniętą skórą, w slangu motocyklowym mówi się „wycierki”. Jest w tym sporo prawdy, bowiem wywrotka z odkrytą skórą będzie nieść za sobą dość nieprzyjemne konsekwencje. 

Chcesz ich uniknąć? Jedną z pierwszych rzeczy, w które powinieneś zainwestować, jest oczywiście odpowiednia kurtka, dzięki której możliwe będzie dobre zabezpieczenie się na wszelkiego rodzaju niespodziewane okoliczności.

Na co zwrócić uwagę, wybierając dobrą kurtkę na motocykl?

No dobrze, wiemy już, dlaczego dobra kurtka motocyklowa ma aż tak istotne znaczenie. O czym jednak powinniśmy pamiętać w kontekście jej wyboru? Oczywiście musimy zwracać uwagę na kilka ważnych czynników. Materiał ma coraz mniejsze znaczenie – kiedyś dobrą ochronę oferowała tylko skóra, obecnie jednak możemy również bez obaw zdecydować się na kurtki tekstylne.

Przede wszystkim powinny one przylegać odpowiednio do naszego ciała, jednak nie ograniczać istotnej w przypadku prowadzenia motocykla możliwości ruchu. Warto patrzeć na atesty, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że dana kurtka spełni swoją funkcję. Wybierajmy również o komfort termiczny niezależnie od pory roku.

Kurtka motocyklowa to nie tylko bezpieczeństwo – pamiętaj o wygodzie i dobrym wyglądzie

Oczywiście najważniejszą rolą kurtek motocyklowych jest ochrona, lecz konieczne jest zwracanie uwagi na kilka innych aspektów. O wygodzie wspomnieliśmy wyżej – kurtka powinna do nas przylegać, szczególnie w pasie, lecz zdecydowanie nie opinać. Warto również zdecydować się na taki model, który najzwyczajniej w świecie będzie się nam podobać. W kontekście motocyklowych kurtek możemy przebierać we wszelkiego rodzaju fasonach, kolorach czy krojach. Jeżeli więc poszukujesz czegoś więcej niż tylko niezrównanej ochrony przed deszczem, wiatrem lub upadkiem, producenci kurtek motocyklowych z pewnością będą w stanie zaproponować Ci coś naprawdę interesującego!

Zdj. główne: Claudio Schwarz/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Bohaterki programu „Królowe Życia” pokazały swoje samochody! Czym jeżdżą?
Bohaterki programu „Królowe Życia” pokazały swoje samochody! Czym jeżdżą?
„Królowe Życia” to niezwykle popularny program telewizyjny. Auta, którymi na co dzień jeżdżą jego bohaterki, wcale nie należą do najtańszych.
Japonia: surowa kara za pomoc w ucieczce byłego prezesa Nissana
Japonia: surowa kara za pomoc w ucieczce byłego prezesa Nissana
Taylorowie mieli zarobić na ucieczce co najmniej 1,3 miliona dolarów. To dość sporo za dzień pracy, nawet biorąc pod uwagę ryzyko.
Karolina Pilarczyk – polska mistrzyni driftu
Karolina Pilarczyk – polska mistrzyni driftu
Karolina Pilarczyk nie ma swojej zakładki w Wikipedii i próżno jej szukać na najważniejszych polskich stronach o sporcie. Mimo to, jest jedną z najważniejszych przedstawicielek motosportu w kraju. Kim jest polska mistrzyni driftu?
Ostatnie wpisy