Który kolor samochodu jest najmodniejszy w sezonie 2021? Sprawdzamy
Moda i styl
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Który kolor samochodu jest najmodniejszy w sezonie 2021? Sprawdzamy

Kolor samochodu odzwierciedla charakter jego posiadacza. Jakie kolory będą modne w 2021 roku? Czy będą podobne do tych z zeszłego roku? 

Jakie kolory królowały w 2020 roku?

W 2020 roku, 81% wszystkich sprzedanych samochodów stanowiły te w kolorze białym, czarnym, szarym i srebrnym. Wyniki te można znaleźć w 68. corocznym raporcie Axalta o globalnej popularności kolorów w branży motoryzacyjnej. Zastanawiające jest to, dlaczego ludzie wybierają tak stonowane i wyważone barwy, skoro na rynku można było znaleźć wiele wartych uwagi alternatyw. Jednymi z najciekawszych aut w 2020 roku były:

  • Genesis – w przypadku eleganckich crossoverów GV70 i GV80, można znaleźć kolor o matowym wykończeniu Brunswick Green. To głęboka i szlachetna zieleń. Przypomina ciemny szmaragd, który mimo matu świetnie odbija światło, tworząc wrażenie luksusowego pojazdu;
  • Maserati – sportowy samochód MC20 może pochwalić się nie tylko niebanalną bryłą, lecz także intensywnym, niebieskim odcieniem. Blu Infinito podkreśla smukłe kształty pojazdu, które w połączeniu z czarnymi felgami, nadają mu sportowo-agresywny charakter;
  • Ford Mustang Mach-E to elektryzujący model w kolorze Cyber Orange. To jasnopomarańczowy odcień, który jest wprost stworzony dla odważnych osób. Czarne felgi podkreślają jego interesujący, niecodzienny charakter; 
  • BMW – modele M3 i M4 to nie tylko fascynująca bryła o przodzie przypominającym tygrysa szablozębnego. Całość dopełnia jeden z dostępnych w palecie barw kolorów, czyli Yellow Sao Paulo. To jaskrawa żółć, określana przez niektórych jako „żółty zakreślacz”. W połączeniu z czarnymi felgami i czarnoniebieskimi akcentami wnętrza jest to rewelacyjna opcja dla osób, które nie boją się odważnych eksperymentów. 

Te kolory będą najmodniejsze w 2021 roku

Co roku niemiecki producent lakierów samochodowych BASF publikuje trendy kolorystyczne dla motoryzacji. W sezonie 2020-2021 stawia się na innowacyjną harmonizację powierzchni, tekstur i barw. Projektanci z całego świata opracowali kolekcję CODE-X. W jej zakres wchodzą wszystkie barwy – nowe odcienie bieli, głębokie czernie i wszystkie kolory znajdujące się pomiędzy nimi. 

Przewiduje się, że w 2021 roku odcienie szarozielone khaki „Social Camouflage”, ciepłego beżu „Pundits Solution” i szorstkiej ciemnej szarości „Dark Seltzer” będą najchętniej wybierane przez kierowców. 

Według opublikowanego raportu, mieszkańcy Azji i Pacyfiku w 2021 roku zdecydują się na pozytywne i ciepłe emocjonalnie barwy. Szarozielony kolor będzie dominował wśród odbiorców prezentujących „anonimowy styl kapryśnego młodego pokolenia”. Natomiast „Dream Fighter”, czyli miedziany pomarańczowy, jak i „Unknown Metal” – srebrzystoszary z odcieniami fioletu, będą odejściem od królujących do tej pory stonowanych szarości. 

Ameryka Północna natomiast skupi się na postępie koloryzacji koncentrującym się na ochronie środowiska. Barwy, które zobaczymy na amerykańskich drogach w 2021 roku, będą charakteryzować się wdziękiem i prostotą. 

Region EMEA, czyli Europa, Bliski Wschód i Afryka to z kolei zwrot ku delikatnym i spokojnym odcieniom, jednak w lekko agresywnym i dobitnym wydaniu. To kuszące barwy, które swoją prostotą z jednoczesnym pazurem pozwolą zrobić krok w przyszłość na rzecz niebanalnych wyborów, które mają zastąpić szare i nudne klasyczne kolory. 

COVID-19 a kolor samochodu 

BASF wyjaśnia kierunek ku spokojnym i emocjonalnym barwom wybuchem epidemii. Szybko zmieniające się okoliczności, jak cyfryzacja, klęski żywiołowe, globalne ocieplenie i koronawirus, powodują u ludzi niepokój.

Obawy i lęki pozostaną jeszcze na długo po ustaniu niepewnej sytuacji, dlatego wszystkie aspekty życia i gospodarki powinny postarać się o spokój i ukojenie dla zszarganych nerwów ludzi. Stąd pomysł na wygodne i relaksujące odcienie. Nawet tak banalne posunięcie może uspokoić niepewne nastroje wywołane obecną światową sytuacją. 

(fot. pixabay.com)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zamiast windy – niedorzeczne podjazdy. Cel uświęca środki?
Zamiast windy – niedorzeczne podjazdy. Cel uświęca środki?
Dowcip autora? Wręcz przeciwnie, kładka ma spełniać wszystkie wymagane obecnie normy...
Wykorzystanie ramek podświetlanych LED w reklamie i marketingu
Wykorzystanie ramek podświetlanych LED w reklamie i marketingu
Rameczki podświetlane LED są coraz popularniejszym narzędziem w reklamie i marketingu, oferującym wiele zalet.
Jak prawidłowo wybrać i zastosować akcesoria do montażu płyt bezszkodowo?
Jak prawidłowo wybrać i zastosować akcesoria do montażu płyt bezszkodowo?
Dowiedz się, jak właściwie wybierać i stosować akcesoria do montażu płyt, tak by uniknąć powstawania szkód. Poznaj tajniki technik montażu i najskuteczniejszych narzędzi.
Ostatnie wpisy