Który kolor samochodu jest najmodniejszy w sezonie 2021? Sprawdzamy
Moda i styl
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Który kolor samochodu jest najmodniejszy w sezonie 2021? Sprawdzamy

Kolor samochodu odzwierciedla charakter jego posiadacza. Jakie kolory będą modne w 2021 roku? Czy będą podobne do tych z zeszłego roku? 

Jakie kolory królowały w 2020 roku?

W 2020 roku, 81% wszystkich sprzedanych samochodów stanowiły te w kolorze białym, czarnym, szarym i srebrnym. Wyniki te można znaleźć w 68. corocznym raporcie Axalta o globalnej popularności kolorów w branży motoryzacyjnej. Zastanawiające jest to, dlaczego ludzie wybierają tak stonowane i wyważone barwy, skoro na rynku można było znaleźć wiele wartych uwagi alternatyw. Jednymi z najciekawszych aut w 2020 roku były:

  • Genesis – w przypadku eleganckich crossoverów GV70 i GV80, można znaleźć kolor o matowym wykończeniu Brunswick Green. To głęboka i szlachetna zieleń. Przypomina ciemny szmaragd, który mimo matu świetnie odbija światło, tworząc wrażenie luksusowego pojazdu;
  • Maserati – sportowy samochód MC20 może pochwalić się nie tylko niebanalną bryłą, lecz także intensywnym, niebieskim odcieniem. Blu Infinito podkreśla smukłe kształty pojazdu, które w połączeniu z czarnymi felgami, nadają mu sportowo-agresywny charakter;
  • Ford Mustang Mach-E to elektryzujący model w kolorze Cyber Orange. To jasnopomarańczowy odcień, który jest wprost stworzony dla odważnych osób. Czarne felgi podkreślają jego interesujący, niecodzienny charakter; 
  • BMW – modele M3 i M4 to nie tylko fascynująca bryła o przodzie przypominającym tygrysa szablozębnego. Całość dopełnia jeden z dostępnych w palecie barw kolorów, czyli Yellow Sao Paulo. To jaskrawa żółć, określana przez niektórych jako „żółty zakreślacz”. W połączeniu z czarnymi felgami i czarnoniebieskimi akcentami wnętrza jest to rewelacyjna opcja dla osób, które nie boją się odważnych eksperymentów. 

Te kolory będą najmodniejsze w 2021 roku

Co roku niemiecki producent lakierów samochodowych BASF publikuje trendy kolorystyczne dla motoryzacji. W sezonie 2020-2021 stawia się na innowacyjną harmonizację powierzchni, tekstur i barw. Projektanci z całego świata opracowali kolekcję CODE-X. W jej zakres wchodzą wszystkie barwy – nowe odcienie bieli, głębokie czernie i wszystkie kolory znajdujące się pomiędzy nimi. 

Przewiduje się, że w 2021 roku odcienie szarozielone khaki „Social Camouflage”, ciepłego beżu „Pundits Solution” i szorstkiej ciemnej szarości „Dark Seltzer” będą najchętniej wybierane przez kierowców. 

Według opublikowanego raportu, mieszkańcy Azji i Pacyfiku w 2021 roku zdecydują się na pozytywne i ciepłe emocjonalnie barwy. Szarozielony kolor będzie dominował wśród odbiorców prezentujących „anonimowy styl kapryśnego młodego pokolenia”. Natomiast „Dream Fighter”, czyli miedziany pomarańczowy, jak i „Unknown Metal” – srebrzystoszary z odcieniami fioletu, będą odejściem od królujących do tej pory stonowanych szarości. 

Ameryka Północna natomiast skupi się na postępie koloryzacji koncentrującym się na ochronie środowiska. Barwy, które zobaczymy na amerykańskich drogach w 2021 roku, będą charakteryzować się wdziękiem i prostotą. 

Region EMEA, czyli Europa, Bliski Wschód i Afryka to z kolei zwrot ku delikatnym i spokojnym odcieniom, jednak w lekko agresywnym i dobitnym wydaniu. To kuszące barwy, które swoją prostotą z jednoczesnym pazurem pozwolą zrobić krok w przyszłość na rzecz niebanalnych wyborów, które mają zastąpić szare i nudne klasyczne kolory. 

COVID-19 a kolor samochodu 

BASF wyjaśnia kierunek ku spokojnym i emocjonalnym barwom wybuchem epidemii. Szybko zmieniające się okoliczności, jak cyfryzacja, klęski żywiołowe, globalne ocieplenie i koronawirus, powodują u ludzi niepokój.

Obawy i lęki pozostaną jeszcze na długo po ustaniu niepewnej sytuacji, dlatego wszystkie aspekty życia i gospodarki powinny postarać się o spokój i ukojenie dla zszarganych nerwów ludzi. Stąd pomysł na wygodne i relaksujące odcienie. Nawet tak banalne posunięcie może uspokoić niepewne nastroje wywołane obecną światową sytuacją. 

(fot. pixabay.com)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać najlepszą aplikację do zamawiania przejazdów?
Jak wybrać najlepszą aplikację do zamawiania przejazdów?
Porównanie najpopularniejszych aplikacji do zamawiania przejazdów, ich funkcji, cen i opinii użytkowników. Wybierz aplikację, która najlepiej spełni Twoje potrzeby transportowe.
Pierwszy latający samochód. Liberty zostało dopuszczone do ruchu drogowego
Pierwszy latający samochód. Liberty zostało dopuszczone do ruchu drogowego
Latający samochód to ucieleśnienie mitycznej "przyszłości" ziemskiej cywilizacji. Holenderska firma PAL-V od kilkunastu lat pracuje, by przekuć marzenie w rzeczywistość. Niedawno udało się pokonać kolejną przeszkodę - przyznanie tablic rejestracyjnych.
Wypadek Beaty Szydło – znamy nowe fakty!
Wypadek Beaty Szydło – znamy nowe fakty!
Ponownie przesłuchano byłego funkcjonariusza BOR-u Piotra Piątka. Czy jego zeznania rzuciły nowe światło na sprawę wypadku Beaty Szydło z 2017 roku?
Ostatnie wpisy