Najmodniejsze ubrania motocyklowe na wiosnę 2022
LifestyleModa i styl
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Najmodniejsze ubrania motocyklowe na wiosnę 2022

Mamy już za sobą pierwsze względnie ciepłe, marcowe dni, w których temperatura przekraczała nawet 15 stopni w skali Celsjusza. Oznacza to, że sezon powoli się zaczyna, warto więc poświęcić trochę czasu ubraniom motocyklowym. 

Wiosna to dla wielu bardzo ważna pora roku, gdyż pomaga ona w odzyskaniu sił witalnych i psychicznych, które niekoniecznie znajdowały się na wysokim poziomie w krótkie zimowe dni, gdy pogoda za oknem nie zachęcała do wychodzenia na świeże powietrze. Pory roku, w której przyroda budzi się do życia, a dni stają się coraz dłuższe i cieplejsze, wyczekują między innymi motocykliści. 

Dla motocyklistów wiosna to znak, że sezon rozpoczyna się niebawem i można powoli odkurzyć, umyć, a także dobrze przygotować swój motocykl, tak by był on w stanie pokonywać dowolne dystanse i zapewniać zabawę oraz adrenalinę, gdy pogoda będzie sprzyjająca. 

O ile sam stan motocykla jest bardzo ważny, gdyż ma kluczowy wpływ na bezpieczeństwo oraz wrażenia z jazdy, więc nie można pomijać tego elementu, tak równie ważny jest ubiór. Po pierwsze ma on ogromne właściwości praktyczne, gdyż jest zaprojektowany tak, by zapewniać możliwie jak największą ochronę przed obtarciami, stłuczeniami, złamaniami i obrażeniami innego rodzaju w razie jakiegokolwiek upadku. Cały ubiór wraz z kaskiem to rzecz absolutnie kluczowa dla bezpiecznej jazdy. Nie oznacza to jednak, że jest rzecz nudna. 

Dobry ubiór to nie tylko praktyka, ale i styl

Motocykliści, którym zależy nie tylko na tym, by ich ubiór zapewniał im właściwą ochronę, mają wiele możliwości, by za jego pomocą wyrazić siebie podczas wiosennych przejażdżek. To, z czego ubiór będzie się składać, zależy od etapu pory roku. Wczesną wiosną trzeba skupić się przede wszystkim na zapewnieniu odpowiedniego poziomu ciepła. Na motocyklu nie jesteśmy chronieni przed wiatrem i powietrzem, które dość szybko przecinamy, więc to ważne, by podczas jazdy w temperaturach od 10℃ do około 15℃ ubrać się ciepło. 

Podstawa to między innymi obuwie. W tej kwestii można postawić na przykład na wysokie, skórzane buty. Pozwalają one na stylowy wygląd, a przy tym, gdy wybierzemy odpowiedni model, są to buty wygodne, a także niesamowicie ciepłe. Do nich trzeba dobrać odpowiednie spodnie. Powinny pasować kolorystycznie do butów i bardzo dobrze, gdy są po prostu czarne. Przy wybieraniu spodni warto skupić się na tym, by miały na przykład dwie zdejmowalne warstwy – termoaktywną i wodoodporną. Tego typu dolna część ubioru może być swobodnie wykorzystywana przez cały sezon od wczesnej wiosny do późnej jesieni. 

Uzupełnieniem stylowego ubioru na motocykl jest oczywiście kurtka. Warto postawić na przykład na skórzaną z odpowiednimi protektorami oraz odblaskami. Pozwolą one na dobrą ochronę, a także na właściwą widoczność w ciemności, co jest dość ważne, gdyż wiosną dni potrafią być jeszcze nieco krótkie, więc bycie zaskoczonym przez zmierzch nie jest wcale tak nieprawdopodobne. Całość ubioru można uzupełnić na przykład stylową chustą, która ochroni szyję przed wiatrem i niską temperaturą.

Zdj. główne: Hasib Imtiaz/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Poradnik: Jak wybrać odpowiednią pompę do zastosowań specjalnych?
Poradnik: Jak wybrać odpowiednią pompę do zastosowań specjalnych?
Poznaj kluczowe aspekty decyzyjne, które pomogą Ci wybrać odpowiednią pompę dla specyficznych zastosowań. Dowiedz się więcej o różnych typach pomp i ich optymalnym wykorzystaniu.
Poznaj fascynujący świat amfibii – pojazdów, które pokonają każdą przeszkodę
Poznaj fascynujący świat amfibii – pojazdów, które pokonają każdą przeszkodę
Odkryj niesamowite zalety i możliwości jakie oferują amfibie, pojazdy zdolne pokonać najtrudniejsze przeszkody na lądzie i w wodzie.
Bójka przed bramkami na autostradzie A4. Motocyklista i kierowca puścili w ruch pięści [NAGRANIE]
Bójka przed bramkami na autostradzie A4. Motocyklista i kierowca puścili w ruch pięści [NAGRANIE]
Niecodziennie jesteśmy świadkami bójki między motocyklistą a kierowcą. Tu doszło do mocnej wymiany argumentów! Kto miał rację?
Ostatnie wpisy