Tuning wizualny samochodu – co jest teraz modne?
Lifestyle
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Tuning wizualny samochodu – co jest teraz modne?

Zmieniając niektóre walory estetyczne auta, możemy nadać mu całkowicie nowy, unikalny wygląd. Podpowiadamy, na czym się skupić, aby uzyskać jak najlepszy i najmodniejszy obecnie efekt. 

Przyciemniane szyby

To ponadczasowy, stylowy, a do tego tani i prosty w montażu trik. Aby mieć w samochodzie przyciemniane szyby, wystarczy nam do tego specjalna folia, której ceny zaczynają się już od 20 zł.

Należy pamiętać o tym, że przednia szyba oraz dwie boczne (z przodu auta) muszą przepuszczać 70% światła. Jednak przy przyciemnianiu tylnych szyb pasażerskich, decyzja o intensywności zaciemnienia należy już całkowicie do nas.

Nowe felgi i opony

Ta część auta to prawdziwe pole do popisu. Ich wybór jest ogromny – możemy szukać, wybierać i dopasowywać je pod swój gust, jak tylko chcemy. W kwestii prawnej należy jednak pamiętać o tym, że opona i felga nie mogą wystawać poza obrys pojazdu.

Pomysłów na tuning jest wiele. Obecnie na rynku motoryzacyjnym modne są na przykład obręcze do felg w wyróżniającym się kolorze, taśmy ozdobne na koła i felgi, ruchome kapsle do felg. Mamy możliwość eksperymentowania z kolorami i kształtami na wiele różnych sposobów.

Obniżenie – wizualne czy mechaniczne?

Czasami tuning mechaniczny i optyczny ściśle się ze sobą łączą. Tak jest, chociażby w przypadku obniżania samochodu. Zawieszenie pojazdu obniża się zazwyczaj za pomocą sprężyn lub amortyzatorów. Daje to nowoczesny i sportowy efekt wizualny. Obniżyć samochód możemy także w inny, nieco mniej inwazyjny dla jego konstrukcji sposób. Zrobimy to na przykład dzięki wymianie zderzaków lub progów.

Nowe fotele 

Wymiana foteli nie zajmuje dużo czasu, a do tego nie jest skomplikowana. Aby wyciągnąć z auta stare siedzenie, musimy odkręcić kilka śrubek, a następnie zamontować nowe siedzisko. Oczywiście wcześniej lepiej upewnić się, że mamy w zasięgu ręki wszystkie niezbędne do tego narzędzia.

Przy wyborze nowych foteli liczy się kilka kwestii – materiał, design oraz komfort. Chcemy tapicerkę materiałową czy skórzaną? Wolimy, aby auto wyglądało tradycyjnie, czy może marzymy o tym, by podczas codziennej jazdy poczuć się w fotelu jak wyczynowi kierowcy? To wszystko zależy już wyłącznie od naszych preferencji.

Oświetlenie LED

Do tego trendu lepiej podchodzić z przymrużeniem oka. Dobrze wykonany daje dobry efekt, jednak łatwo można przesadzić. Światełka najlepiej sprawdzą się, jeśli będą w wyważonej ilości i nie sprawią, że auto wyglądem zacznie przypominać choinkę. Nie tylko ze względów estetycznych. Najważniejsze, aby tuning nie stwarzał niebezpieczeństwa, czyli w tym wypadku nie ograniczał naszej widoczności podczas jazdy. 

Aby efekt był przyjemny dla oka i stonowany, warto postawić na światełka podłogowe. Światło rozproszy się po pojeździe, dodając przy tym klimatu nocnym przejażdżkom. 

Uwaga! Tego nie można robić

Jak wszystko inne, tuning samochodowy również obowiązują obostrzenia i przepisy prawne, dotyczące nie tylko przyciemnianych szyb. Inne „ulepszenia”, których nie wolno nam wprowadzać w życie, to:

  • wspomniane już felgi i opony wystające poza obrys pojazdu,
  • demontaż pasów bezpieczeństwa,
  • demontaż lusterka wstecznego,
  • zmiana lusterka na ograniczające widoczność podczas jazdy,
  • zmiana koloru podświetlenia tablicy rejestracyjnej,
  • montaż kierownicy bez certyfikatu lub homologacji,
  • montowanie dodatkowego orurowania samochodu.

Są to zakazy, które odpowiadają za bezpieczeństwo podczas jazdy, dlatego warto ich przestrzegać. 

Zdjęcie główne: Alexandru Ivanov/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Samochody powyżej 1000 KM. Co znajdziesz w zestawieniu?
Samochody powyżej 1000 KM. Co znajdziesz w zestawieniu?
Zastanawiasz się, jakie samochody osiągnęły już magiczną barierę 1000 koni mechanicznych mocy? W tym artykule poznasz kilkanaście takich rozwiązań konstrukcyjnych!
Podszył się pod ratownika i prowadził karetkę bez prawa jazdy
Podszył się pod ratownika i prowadził karetkę bez prawa jazdy
Mężczyzna podawał nieprawdziwe informacje odnośnie wcześniejszego doświadczenia w zakresie pracy w zawodzie.
Jak modnie wyglądać w kabriolecie?
Jak modnie wyglądać w kabriolecie?
Jako powszechnie poszukiwane środki letniej lokomocji, kabriolety w ciągu ostatnich dekad stały się niezwykle popularne. Sprawdzamy, jak najlepiej ubrać się za kółko kabrio.
Ostatnie wpisy