Najciekawsze gry rajdowe na konsole – w co warto zagrać?
Ciekawostki
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Najciekawsze gry rajdowe na konsole – w co warto zagrać?

Miłośnicy czterech kółek i fani motorsportu kochają adrenalinę. Rynek gier symulacyjnych z roku na rok proponuje coraz to nowsze produkcje.  Zwłaszcza silniki symulacyjne zasługują na oklaski – to właśnie dzięki nim możemy poczuć się jak na prawdziwym torze F1 czy WRC. 

Adrenalina

Producenci gier prześcigają się z pomysłami na coraz to nowsze mechaniki poprawiające wiarygodność rozgrywek – co trzeba przyznać udaje im się znakomicie. Warto wspomnieć również o ligach e-sportowych dedykowanych dla fanów motorsportu. Znajdziecie tam pozytywnie zakręconych ludzi, którzy organizują własne wyścigi i turnieje. Jeszcze daleko nam do technologii, która w idealny sposób odwzorowałaby warunki w prawdziwym wyścigu. Jednakże, dzięki technologii takiej jak VR (Wirtualna Rzeczywistość) możemy w całkiem komfortowy sposób wczuć się w rolę Hamiltona czy Maxa Verstappena, dzięki specjalnym “okularom”, które przenoszą nas w wirtualny świat wyścigów.

Idealnym przykładem zaawansowania technicznego rajdówek jest niedawna sytuacja wywołana pandemią. Pomimo tego, że kierowcy F1 nie byli w stanie zjawić się na torze – uczestniczyli w wyścigach wirtualnych. Co ciekawe, w wyścigach tych mogli wziąć udział zwykli “śmiertelnicy”. 

Dzięki stale rozwijanych procesorach graficznych i obliczeniowych nie tylko jesteśmy w stanie odwzorować sterowność pojazdem, ale również realistyczną grafiką. Dochodzimy już do pewnego rodzaju absurdu, biorąc pod uwagę ostatnie dwie dekady rozwoju technologicznego. Obecnie, systemy komputerowe pozwalają nam idealnie odwzorować świat – co było niemożliwe jeszcze 40 lat temu.

Niekwestionowany król wirtualnych wyścigów – Assetto Corsa 

Tytuł ten jest szeroko znany wśród sympatyków sportów motorowych. Produkcja zawdzięcza swój sukces przede wszystkim doskonałemu symulatorowi, który stoi na najwyższym stopniu zaawansowania. Gra ta ma też swoje minusy – stopień symulacji jest proporcjonalny do trudności rajdówek. Może się okazać, że Assetto Corsa jest tytułem, który wymaga zbyt dużej ilości czasu na opanowanie, a co za tym idzie, nie dostarcza od razu szeroko rozumianej rozrywki i zabawy. 

(fot. By Source (WP:NFCC#4), Fair use, https://en.wikipedia.org/w/index.php?curid=57672840)

Obecnie, wypuszczone na rynek zostały dwa warianty tego tytułu. Assetto Corsa Competizione to doskonały wybór dla tych z was, którzy odnajdą się w świecie wirtualnej rywalizacji. Jest to gra stworzona dla aspirujących e-sportowców. Z kolei starszy wariant Assetto Corsa zaspokoi potrzeby szerszego grona fanów motorsportu, dzięki rozgrywce przypominającej tę znaną z Forza Motorsport.

Niekwestionowany król wirtualnych rajdów – DiRT Rally

Jeśli zaś interesują was typowe rajdy na modłę WRC – ten tytuł na pewno przypadnie wam do gustu. Warto zwrócić uwagę na fakt, że producenci gry zalecają użycie kierownicy podczas rozgrywki. Powodem takiego stanu rzeczy jest bezkompromisowy realizm, który pozwala poczuć nie tylko wszystko to co najlepsze, ale również to, co najgorsze w błotnistych wyścigach. To właśnie DiRT Rally pozwala poczuć pełną gębą klimat WRC – pomimo braku oficjalnej licencji.

(fot. By Source, Fair use, https://en.wikipedia.org/w/index.php?curid=49851346)

Gra ma do zaoferowania wachlarz samochodów wyścigowych – również tych historycznych. Jest to swoistym wynagrodzeniem za ubogość lokalizacji. Ponadto, DiRT Rally oferuje również najlepszego wirtualnego pilota na rynku, który świetnie wykonuje swoją pracę. Dzięki temu tytuł ten oddaje w sposób całkowity realizm rajdów WRC. 

Legenda gatunku – Forza Motorsport

W tym zestawieniu nie mogło zabraknąć ikony gier wyścigowych. Pomimo tego, że ten tytuł nie dysponuje realizmem konkurencyjnym względem pozostałych tytułów, znany jest każdemu miłośnikowi gier symulacyjnych. Największym plusem Forza Motorsport jest ogromny wybór pojazdów – w grze znajduje się ponad 1000 maszyn z każdego zakątka świata. Imponująca jest również szczegółowość, w jaki projektanci odwzorowali prawdziwe pojazdy. Każda ze wspomnianych maszyn różni się pod względem prowadzenia, osiągów czy układu kierowniczego. Zapewnia to unikatowe doświadczenia, które w połączeniu z mniejszą trudnością rozgrywki dostarczy Ci wielu godzin wspaniałej zabawy. 

Liczna społeczność Forza Motorsport dostarczy Ci również wielu okazji, by sprawdzić się z graczami z całego świata.  Z pewnością nie zabraknie okazji, by pokazać na co Cię stać. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Praktyczne gadżety do samochodu, które ułatwią codzienne podróże
Praktyczne gadżety do samochodu, które ułatwią codzienne podróże
Odkryj gamę niezbędnych gadżetów samochodowych, które zamienią twoje codzienne trasy w komfortowe i łatwiejsze podróże. Praktyczne rozwiązania do każdego pojazdu.
Czy nowoczesne gadżety mogą zwiększyć bezpieczeństwo na drodze?
Czy nowoczesne gadżety mogą zwiększyć bezpieczeństwo na drodze?
Dowiedz się, jak nowoczesne technologie stosowane w gadżetach motoryzacyjnych mogą podnosić poziom bezpieczeństwa na drogach. Zrozum, jaki wpływ mają na zmniejszenie liczby wypadków samochodowych.
Najdroższy samochód w Polsce w rękach YouTubera?!
Najdroższy samochód w Polsce w rękach YouTubera?!
Musicie to zobaczyć! Rzadko kiedy mamy do czynienia z prawdziwym dziełem sztuki wśród supersamochodów...
Ostatnie wpisy