Najciekawsze wydarzenia motoryzacyjne w 2021 roku – podsumowanie
Motonews
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Najciekawsze wydarzenia motoryzacyjne w 2021 roku – podsumowanie

Rok 2021 nieubłaganie zbliża się do końca i większość wydarzeń motoryzacyjnych jest już za nami. Które zasługują na miano najciekawszych?

Rok 2020 nie był miły dla miłośników imprez i wydarzeń motoryzacyjnych. Wiele z nich zostało odwołanych i przez wpływ pandemii koronawirusa odbyły się tylko nieliczne. Rok 2021 wciąż nie przyniósł pełnego powrotu do normalności, lecz liczba wydarzeń znacznie wzrosła i w trakcie kończącego się już roku odbyło się mnóstwo interesujących eventów. 

Japfest

W 2021 roku już po raz ósmy miłośnicy motoryzacji z Kraju Kwitnącej Wiśni mogli dzielić się swoją pasją z innymi zapaleńcami. Impreza, która wcześniej gościła między innymi na lotnisku w Legnicy, a rok temu przeniosła się na teren ODTJ Tomaszowo, w tym roku również nie zawiodła. W Tomaszowie, które leży pod Żaganiem w województwie lubuskim, pojawiło się znów mnóstwo właścicieli niezwykle ciekawych samochodów japońskiego pochodzenia, a ponadto cały tabun zwiedzających. 

Jedną z największych atrakcji całego wydarzenia była Karolina Pilarczyk, czyli reprezentantka naszego kraju w zawodach driftingowych odbywających się na terenie całej Europy. Przez praktycznie cały czas trwania imprezy odbywały się pokazy driftu, a ciekawe samochody stały na każdym kroku. W tym roku nagrodzone zostały takie auta jak Nissan Skyline R32, Nissan 350Z Rocket Bunny, Nissan Skyline R34, Nissan S13 oraz Lexus GS. 

Ultrace

Ultrace 2021 to impreza, która odbyła się na terenie Stadionu Wrocław. Jest to spadkobierca odbywającego się wcześniej w tym samym mieście eventu Raceism, który rok temu zmienił nazwę na Ultrace i nie spotkał się z dobrym odbiorem. Ludzie narzekali na złą organizację, więc impreza, która odbyła się wtedy w Katowicach, powróciła do stolicy województwa dolnośląskiego. 

W tym roku organizatorzy spisali się jednak znacznie lepiej. Pod stadionem, na którym regularnie gra miejscowy Śląsk Wrocław, zebrała się rzesza widzów, a samochody obecne na terenach mieszczących się na terenie stadionu nie zawiodły. Można tam było zobaczyć praktycznie wszystko od „zwyczajnych” aut koncernu VAG po modyfikacjach po klasyki, luksusowe limuzyny i nowoczesne auta sportowe wraz z supersamochodami. Impreza powróci również za rok i znamy już jej datę, wyznaczono ją na 2–3 lipca. 

Positive Ways

Na co dzień jest to często zapominane wydarzenie, lecz trzeba powiedzieć, że jest to wielki powód do dumy dla naszego kraju. Positive Ways jest bowiem jedną z największych charytatywnych wypraw motoryzacyjnych w całej Europie. W samym 2021 roku podczas tego eventu, który zawitał do Warszawy czy też Poznania, na rzecz chorych dzieci zebrano aż 1,2 miliona złotych. 

W Positive Ways udział wzięło aż 70 aut sportowych i supersamochodów, wśród których można było zobaczyć nawet auta należące do marek Koenigsegg, Ferrari, McLaren i wielu innych. Udział wzięły również znane w internecie persony, a cała impreza okazała się wielkim sukcesem. Positive Ways to świetny przykład jak połączyć pasjonatów motoryzacji i pomoc innym ludziom.

Zdj. główne: Arun Clarke/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jean Todt – od kierowcy, po działacza – poznaj jego historię
Jean Todt – od kierowcy, po działacza – poznaj jego historię
Chcesz poznać historię człowieka, który w bardzo młodym wieku został kierowcą, a co więcej osiągnął wielki sukces? W takim razie przekonaj się kim jest Jean Told i zapoznaj się z jego osiągnięciami.
Samochód z salonu zawiadomił służby o wypadku – psikus sztucznej inteligencji?
Samochód z salonu zawiadomił służby o wypadku – psikus sztucznej inteligencji?
Niegroźne zrządzenie losu? Oceńcie sami sytuację, która miała miejsce w Lublinie.
Motocykle postaci filmowych – nie tylko Ghost Rider jeździł jednośladem!
Motocykle postaci filmowych – nie tylko Ghost Rider jeździł jednośladem!
Amerykańskie szosy, ryk silnika, wiatr we włosach i skórzana kurtka - czy jest lepsza definicja słowa “cool”? To właśnie dzięki kinematografii ten wizerunek bikera gwałtownie rozprzestrzenia się w przestrzeni kulturowej.
Ostatnie wpisy