Pod młotek trafił samochód księżnej Diany! Ile trzeba wyłożyć za królewską dorożkę?
Motonews
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pod młotek trafił samochód księżnej Diany! Ile trzeba wyłożyć za królewską dorożkę?

Z pewnością, jest to łakomy kąsek dla wszystkich miłośników korony i członków brytyjskiej rodziny królewskiej oraz… każdego miłośnika czterech kółek? Samochód charakteryzuje się małym przebiegiem, świetnym stanem technicznym i rozpoznawalnym na całym świecie pierwszym właścicielem! Kabriolet Audi 80 należacy do księżnej Walii, Diany, trafił na sprzedaż!

Możemy być pewni, że kolekcjonerzy będą walczyć na noże o unikatowe Audi 80, które na pierwszy rzut oka nie jest niczym specjalnym. Jaka jest historia tego samochodu? W księżna Diana otrzymała wyjątkowy samochód od swojego małżonka, księcia Karola, w 1994 roku. Pierwsze rejestracja Audi odbyła się 7. marca tego samego roku.

Choć minęło kilka dekad od tamtego momentu, to trzeba przyznać, że samochód zachował się świetnie i prezentuje się nadzwyczaj dobrze! Audi napędzane jest benzynowym, pięciocylindrowym 2,3-litrowym silnikiem z automatyczną skrzynią biegów. Na liście wyposażenia znalazł się radiomagnetofon oraz skórzana kremowa tapicerka. Diana korzystała ze swojego samochodu zaledwie przez pół roku i w tym czasie przejechala nim nieco ponad 6,4 tys. kilometrów. Teraz trafi do nowego, szczęśliwego właściciela. Audi 80 kabrio zostało wystawione za 55 tysięcy dolarów.

(Fot. By Gaditano76 – Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=24691472)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak reperaturki progów mogą przedłużyć żywotność twojego samochodu?
Jak reperaturki progów mogą przedłużyć żywotność twojego samochodu?
Dowiedz się, jak regularne reperaturki progów mogą znacząco wydłużyć żywotność Twojego samochodu. Zadbaj o swoje auto razem z naszym praktycznym przewodnikiem.
Pierwszy wyścig na Księżycu już w przyszłym roku?
Pierwszy wyścig na Księżycu już w przyszłym roku?
Największe wątpliwości budzi czas reakcji i potencjalnych opóźnień w docieraniu instrukcji do aut znajdujących się na Księżycu.
Kiedy wezwać pomoc drogową?
Kiedy wezwać pomoc drogową?
Pomoc profesjonalistów w przypadku awarii w trasie jest nieoceniona. Dowiedz się, w jakich sytuacjach warto z niej skorzystać.
Ostatnie wpisy