Niesamowity wyczyn żołnierza! Brawurowa akcja w Krakowie
Motonews
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Niesamowity wyczyn żołnierza! Brawurowa akcja w Krakowie

Zawodowy żołnierz wykazał się inicjatywą obywatelską i przekazał nietrzeźwego kierowce w ręce funkcjonariuszy policji. Mężczyzna poruszający się pojazdem marki Peugot stanowił zagrożenie w ruchu drogowym.

Do zatrzymania doszło wieczorem 10 grudnia, kiedy poruszający się prywatnym samochodem zawodowy żołnierz zauważył pojazd poruszający się całą szerokością jezdni.

Przypuszczając, że kierowca jest pod wpływem alkoholu, zgłaszający zajechał drogę i uniemożliwił dalszą jazdę. Żołnierz podbiegł do Peugota i wyciągnął kluczyki ze stacyjki. Zatrzymany 55-latek próbował uciec, jednak krótki pościg zakończył się ujęciem i oddaniem mężczyzny w ręce funkcjonariuszy, którzy zostali wcześniej wezwani przez żołnierza.

Badanie alkomatem wykazało obecność 1,5 promila alkoholu we krwi 55-latka. Kierowcy grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara pozbawienia wolności do dwóch lat.

Jak przekazał mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie – Dzięki zdecydowanej reakcji i działaniu mężczyzny, być może nie doszło do tragedii. Nietrzeźwi kierujący stwarzają bardzo duże zagrożenie na naszych drogach. Na szczęście w tym przypadku nikt nie ucierpiał, a drogowy pirat został skutecznie wyeliminowany z ruchu. Apelujemy o rozsądek i przestrzeganie zasady: Piłeś? Nie jedź!

(Photo by JESHOOTS.COM on Unsplash)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*