Na czym polega tuning optyczny?
Wyjątkowe pojazdy
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Na czym polega tuning optyczny?

Artykuł sponsorowany

Niektórzy fani motoryzacji chcą, aby ich cztery kółka wyróżniały się spośród innych i przyciągały wzrok. Na pomoc w osiągnięciu takiego efektu przychodzi im tuning optyczny, czyli ulepszanie standardowej wersji samochodu. Dowiedz się więc, na czym dokładnie polega tuningowanie auta.

Czym jest tuning optyczny samochodu?

Tuning optyczny jest niczym innym jak zmianą standardowego wyglądu samochodu. Najczęściej decydują się na niego fani motoryzacji, którzy pragną, aby ich cztery kółka wyróżniały się w tłumie. Tuningowanie często przeprowadza się w celu poprawy komfortu jazdy. Warto jednak pamiętać, że jeśli zamontujesz w samochodzie zbyt wiele dodatków,  które doprowadzają do zwiększenia oporu powietrza podczas jazdy, to możesz osiągnąć efekt odwrotny od zamierzonego  – tuning optyczny może bowiem doprowadzić do pogorszenia się osiągów. Mimo wszystko, ze względu na brak interwencji w poszczególne układy i podzespoły pojazdu, jest on znacznie bezpieczniejszy niż tuning mechaniczny. 

Jak możesz tuningować swoje auto?

Chcesz zmienić wygląd swojego auta, jednak nie wiesz do końca, jak się za to zabrać? Istnieje kilka wizualnych modyfikacji, które pozwalają na podkreślenie indywidualności właściciela, zwiększają atrakcyjność samochodu, a także mogą podnieść komfort jego użytkowania. 

Zmiana koloru auta

Jednym z najbardziej podstawowych, a także najpopularniejszych przykładów tuningu optycznego jest zmiana kolorystki pojazdu. Jeśli zależy Ci, aby osiągnąć to w dość szybki i prosty sposób, to możesz zmienić kolor lakieru przy użyciu specjalnej folii. Pozwala ona szybko i w atrakcyjnej cenie zupełnie odmienić wygląd danego samochodu. Możesz wybierać spośród bardzo wielu kolorów, a także masz możliwość wyboru faktury folii. Ten materiał pozwala również ozdobić dany pojazd za pomocą określonego wzoru, dlatego też jest on często wykorzystywany w przypadku samochodów firmowych. Warto także pamiętać, że folia nie tylko wygląda bardzo efektownie, ale również stanowi dodatkowe zabezpieczenie, które chroni pojazd przed uszkodzeniami i zadrapaniami.

Spoiler samochodowy

Innym popularnym sposobem na tuning optyczny samochodu jest umieszczenie na nadwoziu spojlerów. Czym są owe spoilery? Jest to nic innego jak odchylacze opływu czy owiewki, których zadaniem jest poprawa właściwości aerodynamicznych, ale również dokładki zderzaka sprawiające, że auto prezentuje się nowocześniej. Wiele samochodów jest fabrycznie wyposażonych w tego typu elementy. Jeśli jednak czujesz, że Twojemu pojazdowi brakuje tego dodatku i chcesz wzbogacić jego wygląd i aerodynamikę, to spoiler tylny z pewnością sprawdzi się w tej roli znakomicie. 

Tuning oświetlenia

Tuning optyczny może obejmować także oświetlenie pojazdu. Zamontowanie dodatkowych świateł w samochodzie z pewnością sprawi, że będzie się on wyróżniał na tle innych. W przypadku tej metody tuningowania prym wiodą diody typu LED umieszczane w obrębie kokpitu. Sprawiają one bowiem, że pojazd wygląda niczym podświetlany od spodu. Pamiętaj jednak, że jeśli zdecydujesz się na tuning przy użyciu dodatkowego światła, możesz umieścić je jedynie wewnątrz auta – zgodnie z przepisami na zewnętrznej części auta nie można umieszczać żadnego dodatkowego oświetlenia.

Zdj. główne: Alexandru Ivanov/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Stado jeleni wyskakuje przed pędzące BMW. O krok od tragedii! [NAGRANIE]
Stado jeleni wyskakuje przed pędzące BMW. O krok od tragedii! [NAGRANIE]
Na odcinek drogi prowadzącej przez las nieoczekiwanie wyskoczyło stado jeleni, które próbowało przedostać się na drugi stronę jezdni.
50. urodziny Lamborghini Countach!
50. urodziny Lamborghini Countach!
Co ciekawe, premiera futurystycznego modelu była na tyle udana, że włoski koncern nie wyrabiał ze zaspokojeniem oczekiwań klientów.
Pojemnik na nakrętki w kształcie malucha przykuwa uwagę!
Pojemnik na nakrętki w kształcie malucha przykuwa uwagę!
Pierwszy z pojemników trafił na osiedle Złote Łany, czyli w miejscu w którym przed laty zjechał z linii produkcyjnej pierwowzór pojemnika - słynny Fiat 126p.
Ostatnie wpisy