Ostatnia podróż księcia Filipa – czym jechał zmarły?
Motonews
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ostatnia podróż księcia Filipa – czym jechał zmarły?

Brytyjski członek rodziny królewskiej odszedł w stylu towarzyszącym mu na co dzień – z klasą i dystyngowaniem. Długi i obfitujący żywot księcia i zarazem weterana drugiej wojny światowej dobiegł końca 9 kwietnia 2021 roku. Z okazji pogrzebu zorganizowano tradycyjny marsz a trumna księcia Filipa znalazła się na wyjątkowym samochodzie.

Choć książe Filip odszedł na początku kwietnia, to pogrzeb odbył się z opóźnieniem ze względów związanych z epidemią koronawirusa. Niemniej jednak, obywatele Wielkiej Brytanii i Wspólnoty Narodów w końcu mogli pożegnać się ze zmarłym członkiem rodziny królewskiej.

Mało kto zdaje sobie sprawę, że 99-latek w wieku 18 lat dołączył do wojska, by wkrótce wziąć udział w działaniach wojskowych podczas drugiej wojny światowej. Warto wspomnieć, że za swoją odwagę uzyskał odznaczenie MID (ang. wymieniony w sprawozdaniu). Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na słynne dokonania księcia Filipa na pokładzie HMS „Wallace” w lipcu 1943 roku, gdy uratował swój okręt przed nocnym bombardowaniem dzięki pomysłowi mającemu na celu uruchomienie tratwy, na której unosił się dym. W wyniku fortelu Filipa, bombowce zostały zdezorientowane a „Wallace” przetrwał nalot.

Według oficjalnych szacunków, księcia Filipa pożegnało blisko 14 milionów ludzi z całego świata za pośrednictwem transmisji na żywo. Tradycyjny pogrzeb składał się z korowodu, marszu oraz rzucającego się w oczy samochodu marki Land Rover, który odpowiedzialny był za ostatnią podróż członka brytyjskiej rodziny królewskiej.

Na oficjalnych zdjęciach z pogrzebu księcia doskonale widać samochód Land Rover Defender. Warto zwrócić uwagę na kolor nadwozia – być może jest to nawiązanie do wojskowej kariery Filipa.

(Photo by Samir Hussein – Pool/WireImage)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać odpowiednie urządzenie do obróbki plastycznej blach?
Jak wybrać odpowiednie urządzenie do obróbki plastycznej blach?
Poznaj najważniejsze kryteria przy wyborze urządzeń do obróbki plastycznej blach. Dowiedz się, na co zwracać uwagę, aby twoja decyzja była jak najbardziej optymalna.
Lotus Evija – 300 km/h w dziewięć sekund
Lotus Evija – 300 km/h w dziewięć sekund
Oto najmocniejszy supersamochód na świecie!
USA. Złodziej samochodu wrócił do właścicielki i udzielił jej reprymendy
USA. Złodziej samochodu wrócił do właścicielki i udzielił jej reprymendy
Do jednego ze sklepów na terenie stanu Oregon wezwano policję. Poszkodowana, Crystal Leary poinformowała mundurowych, że pozostawiła dziecko w swoim samochodzie z włączonym silnikiem, by zrobić małe zakupy.
Ostatnie wpisy