Saddam Husajn woził się pozłacanym Astonem Martinem
Motonews
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Saddam Husajn woził się pozłacanym Astonem Martinem

Wróg publiczny numer 1, dyktator Iraku, miał zlecić stuningowanie swojego Astona Martina. Całkiem nieoczekiwanie, złota Lagonda pojawiła się po 27 latach w Niemczech…

Christan Hahn, niemiecki przedsiębiorca, miał być autorem konstrukcji należącej do dyktatora. Jak wspomina, miał osobiście spotkać się z Saddamem na prywatnej audiencji. Poza słynnym pozłacanym Astonem Martinem, Hahn otrzymał zlecenie na przerobienie pięciu Mercedesów.

Złota Lagonda przez krótki czas była własnością dyktatora, później trafiła w ręce handlarza bronią by przepaść na ćwierć wieku! Nieoczekiwanie, samochód znów ujrzał światło dzienne i znalazł drogę do swojego niemieckiego stwórcy.

Pomimo upływu lat, samochód zachował się świetnie – być może była to zasługa złotego wykończenia, które sprawiało, że samochód praktycznie się nie zmienił. Na uwagę zasługuje także wnętrze, które nadal świetnie się prezentowało. Ta kręta historia pozłacanego Aston Martina pokazuje jak przewrotna może być rzeczywistość.

(Fot. By Alf van Beem – Own work, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=49178516)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mobilne zabawki dla dzieci – najciekawsze inspiracje
Mobilne zabawki dla dzieci – najciekawsze inspiracje
Poznaj już dziś najciekawsze inspiracje i wybierz najlepszą propozycję dla swojego malucha, która sprawi mu dużo frajdy, a także zapewni rozrywkę dla całej rodziny.
Mitsuoka Buddy strzałem w dziesiątkę
Mitsuoka Buddy strzałem w dziesiątkę
Mitsuoka zostało zasypane przez lawinę pytań odnośnie najnowszego projektu.
Pył saharyjski nadciąga nad Polskę! Czy jest czego się bać?
Pył saharyjski nadciąga nad Polskę! Czy jest czego się bać?
O niezwykle ciekawym zjawisku dowiedzieli się niedawno mieszkańcy Wysp Kanaryjskich, którzy doświadczyli Kalimy na własnej skórze.
Ostatnie wpisy