Saddam Husajn woził się pozłacanym Astonem Martinem
Motonews
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Saddam Husajn woził się pozłacanym Astonem Martinem

Wróg publiczny numer 1, dyktator Iraku, miał zlecić stuningowanie swojego Astona Martina. Całkiem nieoczekiwanie, złota Lagonda pojawiła się po 27 latach w Niemczech…

Christan Hahn, niemiecki przedsiębiorca, miał być autorem konstrukcji należącej do dyktatora. Jak wspomina, miał osobiście spotkać się z Saddamem na prywatnej audiencji. Poza słynnym pozłacanym Astonem Martinem, Hahn otrzymał zlecenie na przerobienie pięciu Mercedesów.

Złota Lagonda przez krótki czas była własnością dyktatora, później trafiła w ręce handlarza bronią by przepaść na ćwierć wieku! Nieoczekiwanie, samochód znów ujrzał światło dzienne i znalazł drogę do swojego niemieckiego stwórcy.

Pomimo upływu lat, samochód zachował się świetnie – być może była to zasługa złotego wykończenia, które sprawiało, że samochód praktycznie się nie zmienił. Na uwagę zasługuje także wnętrze, które nadal świetnie się prezentowało. Ta kręta historia pozłacanego Aston Martina pokazuje jak przewrotna może być rzeczywistość.

(Fot. By Alf van Beem – Own work, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=49178516)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Gwiazdy, które nie mają prawa jazdy!
Gwiazdy, które nie mają prawa jazdy!
Poznaj gwiazdy, które nie mają prawo jazdy! Będzie polityk, muzycy, polska dziennikarka i amerykańscy raperzy. Sprawdź, komu nie było dane zdać egzaminu, a kto po prostu boi się prowadzić!
Olej ceramiczny – środek o znakomitych właściwościach smarnych
Olej ceramiczny – środek o znakomitych właściwościach smarnych
Olej silnikowy – każdy kierowca powinien zdawać sobie sprawę, jak ważny jest ten płyn eksploatacyjny dla samochodu. Bez niego silnik nie jest w stanie funkcjonować, a wybór odpowiedniego środka ma wpływ na prawidłowe działanie, wydajność, uzyskiwane osiągi czy jednostki napędowej, czy odpowiednie spalanie paliwa.
Najciekawsze polskie prototypy, które nigdy nie wyjechały na drogi
Najciekawsze polskie prototypy, które nigdy nie wyjechały na drogi
Chcesz dowiedzieć się, jakie są najpopularniejsze polskie prototypy samochodów? Sprawdź, jak miały wyglądać, a co więcej, dlaczego nie doszło do ich produkcji.
Ostatnie wpisy