Olga Frycz zostawiła 2-letnią córeczkę w samochodzie? Miała w tym czasie udać się na zakupie
Motonews
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Olga Frycz zostawiła 2-letnią córeczkę w samochodzie? Miała w tym czasie udać się na zakupie

Sieć obiegły zdjęcia przedstawiające moment, w którym popularna aktorka i prywanite matka 2-letniej Helenki zostawia córkę w samochodzie i udaje się do Rossmanna na szybkie zakupy. Na nadesłanych zdjęciach widać, że dziecko siedzi w foteliku z lekko uchyloną szybą. Jak można się spodziewać, internauci zlinczowali aktorkę.

Na pomoc ruszają przepisy prawne, które regulują takie sytuacje. Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, ze sprawa jest przesądzona.

Art. 106. Kto, mając obowiązek opieki lub nadzoru nad małoletnim do lat 7 albo nad inną osobą niezdolną rozpoznać lub obronić się przed niebezpieczeństwem, dopuszcza do jej przebywania w okolicznościach niebezpiecznych dla zdrowia człowieka, podlega karze grzywny albo karze nagany.

czytamy w Kodeksie wykroczeń

Zaniepokojeni internauci zwracali uwagę na to, że pomimo 20 stopniowej temperatury otoczenia, w ciągu zaledwie dziesięciu minut temperatura wewnątrz zamkniętego samochodu może wzrosnąć nawet o 50%. Należy także wziąć pod uwagę to, że ciało dziecka nagrzewa się i wychładza o wiele szybciej niż dorosłego.

Do sprawy odniósł się Rzecznik Prasowy Komendanta Głównego Policji, który postanowił rozwiać wszelkie wątpliwości prawne.

To, czy w danej sytuacji dziecko przebywało w „okolicznościach niebezpiecznych dla zdrowia człowieka”, rozpatrywane jest za każdym razem indywidualnie. Nie ma prawa, które by określało, że zostawienie dziecka w samochodzie jest zabronione. Wszystko zależy od okoliczności – głównie od tego, ile trwała ta sytuacja.

informuje Rzecznik Prasowy, insp. dr Mariusz Ciarka.

(Photo by Fred Hayes/Getty Images)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kickster ofiarą wandali czy nieszczęśliwego przypadku?
Kickster ofiarą wandali czy nieszczęśliwego przypadku?
Kickster znany jest w internetowym świecie jako prowadzący prężnie działającego kanału motoryzacyjnego KicksterTV.
Marcin Prokop sprzedaje auto. To klasyczne BMW!
Marcin Prokop sprzedaje auto. To klasyczne BMW!
Celebryci od lat kojarzą się z supersamochodami, którymi rozbijają się po drogach z niebotyczną prędkością. Prezenter stacji TVN, Marcin Prokop, pokazuje, że to nieprawdziwy i krzywdzący stereotyp. Dziennikarz sprzedaje bowiem należące do niego auto - BMW E30 serii 3.
Jak prawidłowo dobrać i ładować akumulator? Poradnik dla początkujących
Jak prawidłowo dobrać i ładować akumulator? Poradnik dla początkujących
Dowiedz się, jak prawidłowo dobrać i ładować akumulator aby służył Ci jak najdłużej. Praktyczne porady i wskazówki krok po kroku dla początkujących.
Ostatnie wpisy