Olga Frycz zostawiła 2-letnią córeczkę w samochodzie? Miała w tym czasie udać się na zakupie
Motonews
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Olga Frycz zostawiła 2-letnią córeczkę w samochodzie? Miała w tym czasie udać się na zakupie

Sieć obiegły zdjęcia przedstawiające moment, w którym popularna aktorka i prywanite matka 2-letniej Helenki zostawia córkę w samochodzie i udaje się do Rossmanna na szybkie zakupy. Na nadesłanych zdjęciach widać, że dziecko siedzi w foteliku z lekko uchyloną szybą. Jak można się spodziewać, internauci zlinczowali aktorkę.

Na pomoc ruszają przepisy prawne, które regulują takie sytuacje. Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, ze sprawa jest przesądzona.

Art. 106. Kto, mając obowiązek opieki lub nadzoru nad małoletnim do lat 7 albo nad inną osobą niezdolną rozpoznać lub obronić się przed niebezpieczeństwem, dopuszcza do jej przebywania w okolicznościach niebezpiecznych dla zdrowia człowieka, podlega karze grzywny albo karze nagany.

czytamy w Kodeksie wykroczeń

Zaniepokojeni internauci zwracali uwagę na to, że pomimo 20 stopniowej temperatury otoczenia, w ciągu zaledwie dziesięciu minut temperatura wewnątrz zamkniętego samochodu może wzrosnąć nawet o 50%. Należy także wziąć pod uwagę to, że ciało dziecka nagrzewa się i wychładza o wiele szybciej niż dorosłego.

Do sprawy odniósł się Rzecznik Prasowy Komendanta Głównego Policji, który postanowił rozwiać wszelkie wątpliwości prawne.

To, czy w danej sytuacji dziecko przebywało w „okolicznościach niebezpiecznych dla zdrowia człowieka”, rozpatrywane jest za każdym razem indywidualnie. Nie ma prawa, które by określało, że zostawienie dziecka w samochodzie jest zabronione. Wszystko zależy od okoliczności – głównie od tego, ile trwała ta sytuacja.

informuje Rzecznik Prasowy, insp. dr Mariusz Ciarka.

(Photo by Fred Hayes/Getty Images)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Marek Kondrat pochwalił się hybrydowymi czterema kółkami!
Marek Kondrat pochwalił się hybrydowymi czterema kółkami!
Któż nie chciałby wsiąść za kierownice tego charakternego miejskiego SUV-a marki MINI?
Od vintage do futurystycznych – odkrywając niezwykłość motocykli
Od vintage do futurystycznych – odkrywając niezwykłość motocykli
Odkryj fascynujące przejście od stylu vintage do futurystycznego w świecie motocykli. Inspiruj się unikalnymi wzorami, technologią i ewolucją motocykli na przestrzeni lat.
Ile kosztuje Batmobil? Takiej ceny się nie spodziewacie!
Ile kosztuje Batmobil? Takiej ceny się nie spodziewacie!
Replik Batmobilu na świecie powstało wiele, ale żadna nie zbliżyła się do oryginału tak bardzo, jak auto pewnego Szweda. Mężczyzna zainwestował ponad milion dolarów, spędzając jednocześnie 20 000 godzin w garażu, by przygotować najlepiej odwzorowany model auta Batmana w historii.
Ostatnie wpisy