Niemcy. Funkcjonariusze apelują o tablice rejestracyjne dla rowerów
Motonews
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Niemcy. Funkcjonariusze apelują o tablice rejestracyjne dla rowerów

Według komendantki berlińskiej policji – ponad 50% wypadków z udziałem rowerzystów powodowana jest przez rowerzystów. Z tego powodu, komendantka apeluje o wprowadzenie tablic rejestracyjnych. W Niemczech toczy się gorąca dyskusja na ten temat.

Dyskusja na temat tablic rejestracyjnych ma również znaczenie dla naszego kraju. Liczba rowerzystów z roku na rok rośnie – tak samo jak liczba zdarzeń z ich udziałem.

Barbara Slowik, komendantka berlińskiej policji, stwierdziła – cały czas rośnie liczba skarg przesyłanych przez pieszych na rowerzystów. Ci często pozostają bezkarni z racji tego, że mogą szybko uciec z miejsca zdarzenia, a poszkodowany nie ma możliwości, by wskazać winowajcę.

Rzecznik ds. transportu grupy parlamentarnej CDU w berlińskim landtagu, Oliver Friederici, popiera zdanie Barbary Slowik. Uważa on, że obowiązek wprowadzenia tablic dla rowerów powinien zostać rozszerzony na cały kraj. Swoją opinię tłumaczy tym, że pociąganie do odpowiedzialności stałoby się o wiele łatwiejsze.

Znalazły się również głosy w obronie rowerzystów. Ich zdaniem powodem rosnącej ilości wypadków jest zła infrastruktura rowerowa, która nie jest dostosowana do rosnącej liczby rowerzystów. Przeciwnicy wskazali również, że w ubiegłym roku rowerzyści byli odpowiedzialni za jedyne 3,9% wypadków w niemieckiej stolicy.

(Photo by Michał Parzuchowski on Unsplash)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie systemy poprawiające bezpieczeństwo warto posiadać w swoim samochodzie?
Jakie systemy poprawiające bezpieczeństwo warto posiadać w swoim samochodzie?
Bezpieczeństwo w samochodzie to jedna z najważniejszych kwestii, o której musimy pamiętać. Przy wyborze samochodu warto zwrócić uwagę na systemy poprawiające bezpieczeństwo, które oferuje producent. Dzięki nim zwiększymy szansę na uniknięcie wypadków lub zmniejszenie skutków zdarzenia. W poniższym tekście przedstawimy najważniejsze systemy poprawiające bezpieczeństwo, które warto posiadać w swoim samochodzie.
Czy nowoczesne gadżety mogą zwiększyć bezpieczeństwo na drodze?
Czy nowoczesne gadżety mogą zwiększyć bezpieczeństwo na drodze?
Dowiedz się, jak nowoczesne technologie stosowane w gadżetach motoryzacyjnych mogą podnosić poziom bezpieczeństwa na drogach. Zrozum, jaki wpływ mają na zmniejszenie liczby wypadków samochodowych.
Optymalizacja przestrzeni magazynowej dzięki wykorzystaniu konstrukcji stalowych
Optymalizacja przestrzeni magazynowej dzięki wykorzystaniu konstrukcji stalowych
Przekonaj się, jak zastosowanie konstrukcji stalowych może znacznie poprawić wydajność i organizację twoich pomieszczeń magazynowych. Dowiedz się, jak skorzystać z tych praktycznych rozwiązań.
Ostatnie wpisy