Samochody rosyjskich oligarchów – sankcje mogą dotknąć ich garaży!
Motonews
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Samochody rosyjskich oligarchów – sankcje mogą dotknąć ich garaży!

Po rosyjskiej inwazji na Ukrainę ze strony zachodu posypały się masowe sankcje. Dotykają one również oligarchów, którzy będą mieli utrudnioną dostępność do drogich samochodów. 

24 lutego rozpoczęła się inwazja Rosji na Ukrainę, której efekty sięgają również motoryzacji. Mowa tu nie tylko o szarych obywatelach Rosji, którzy będą mieli mniejszy dostęp do aut po wycofaniu się na przykład Volkswagena, lecz również o oligarchach pochodzących z tego kraju. 

Z uwagi na to, że oligarchowie z Rosji bardzo często mają bliskie powiązania z Władimirem Putinem, który jest prowodyrem obecnej sytuacji, w krajach takich jak na przykład Wielka Brytania ma dojść lub już doszło do konfiskaty majątków oligarchów. Wśród nich znaleźć można wiele luksusowych samochodów.

Swego rodzaju sankcje nakładają także firmy produkujące supersamochody. Z Rosji wycofali się już tacy giganci jak Porsche, Ferrari, Lamborghini, Aston Martin czy też Bentley. Nie wiadomo, jak długo taka sytuacja będzie miała miejsce, lecz póki trwa rosyjska agresja, jest to jak najbardziej odpowiednia decyzja.

Zdj. główne: Toby_Parsons/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak przygotować auto na wiosnę?
Jak przygotować auto na wiosnę?
Idzie wiosna, a więc czas na porządki również przy samochodzie. Zmiana pogody sprawia, że auto wymaga przystosowania do nowych warunków. Zobacz, jak przygotować swój pojazd na wiosnę!
Bohaterki programu „Królowe Życia” pokazały swoje samochody! Czym jeżdżą?
Bohaterki programu „Królowe Życia” pokazały swoje samochody! Czym jeżdżą?
„Królowe Życia” to niezwykle popularny program telewizyjny. Auta, którymi na co dzień jeżdżą jego bohaterki, wcale nie należą do najtańszych.
Najmodniejsze kolory samochodów w roku 2022
Najmodniejsze kolory samochodów w roku 2022
Auto to często sposób wyrażenia siebie i wyróżnienia się z tłumu, co osiąga się między innymi przez jego kolor. Oto najmodniejsze kolory samochodów osobowych w 2022 roku.
Ostatnie wpisy