Aplikacje na telefon przydatne każdemu kierowcy, które warto zainstalować
Gadżety i akcesoria
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Aplikacje na telefon przydatne każdemu kierowcy, które warto zainstalować

Kierując autem, trzeba zachować maksymalną uwagę i ostrożność. Nie zmienia to jednak faktu, że zdecydowanie warto mieć zainstalowane w smartfonie aplikacje, które mogą się przydać w różnych sytuacjach na drodze. Oto nasze propozycje polecane osobom zmotoryzowanym!

Nawigacja

W zależności od systemu operacyjnego, z którego korzysta Twój telefon, fabrycznie dostępna jest nawigacja Google lub Apple. To dwa zdecydowanie najpopularniejsze programy na telefon przeznaczone do wyznaczania trasy i prowadzenia kierowcy z punktu A do B. Użytkownicy używają ich z chęcią nie tylko z uwagi na fakt, że są domyślnie wbudowane w system – przemawiają za nimi także aspekty praktyczne. To po prostu bardzo wygodne i funkcjonalne, a zarazem proste w obsłudze aplikacje, które znakomicie wywiązują się ze swojego zadania. Nie znaczy to jednak, że z miejsca należy przekreślać inne nawigacje na smartfon, np. marki Huawei – jeśli poszukujesz modelu tej firmy, sprawdź zestawienie na stronie https://komorkomat.pl/5-najlepszych-smartfonow-huawei/.

Poza Google Maps i Apple Mas polecamy aplikację Yanosik, która nieco odbiega od standardowych nawigacji, ponieważ poza podstawową funkcją dostarcza również informacji na temat znajdujących się w pobliżu fotoradarów, radarów, kontroli i patroli policyjnych. Jeśli chodzi o standardowe nawigacje, warto rozważyć też Maps.me, przede wszystkim z uwagi na fakt, że działa w trybie offline. Z kolei do jazdy po mieście znakomicie nadaje się HERE WeGo.

Płatności za parkingi

Aby oszczędzić czas na wykupywaniu papierowych biletów parkingowych i móc swobodnie, bo za pośrednictwem telefonu przedłużać postój, zainstaluj aplikację, która Ci na to pozwoli. Wystarczy, że doładujesz konto, a pojawi się możliwość wygodnego i intuicyjnego wykupywania biletów parkingowych. Wśród najpopularniejszych programów w tej kategorii można wymienić m.in.:

  • SkyCash,
  • mPay,
  • moBILET,
  • Call Pay,
  • Pango.

Statystyki jazdy i zużycia paliwa

Fuelio, Motolog, Fuellog czy Spalanie to propozycje przydatnych aplikacji, które pozwalają na gromadzenie, przetwarzanie i analizę informacji dotyczących Twojej jazdy i poziomu zużycia paliwa. Dostępne w ramach tego rodzaju oprogramowania dane i statystyki dają bardzo szeroką wiedzę na temat wielu parametrów spalania.

Poszukiwanie parkingu

Ile razy zdarzyło Ci się błądzić w nieznanym miejscu w poszukiwaniu parkingu? Zapewne niejednokrotnie – w takich sytuacjach prawdziwym wybawieniem może okazać się aplikacja, która wskazuje znajdujące się w Twojej okolicy miejsca postojowe. Mowa o takich programach jak np. FindPark, NaviParking czy Sparkee – polecamy je w szczególności osobom, które wybierają się autem do miasta, którego topografii nie znają.

Poszukiwanie auta

Udało się – w końcu znajdujesz długo poszukiwane miejsce parkingowe, zajmujesz je, wysiadasz z auta i zmierzasz do celu. Niestety, gdy wracasz na parking, uświadamiasz sobie, że nie wiesz, gdzie jest Twój samochód! Nie masz zielonego pojęcia, w którym miejscu jest postawiony. Znajoma sytuacja? Jeśli przydarza Ci się często, polecamy instalację takich aplikacji jak np. Samochód lokator czy Gdzie zaparkowałem.

Wideorejestrator

Zamiast wydawać setki złotych na standardowy wideorejestrator możesz po prostu mieć go w swoim smartfonie – wystarczy, że zainstalujesz aplikacje. AutoKam, Road Recorder, DailyRoads Voyager czy Rysiek. Po więcej ciekawych poradników na temat telefonów i najnowszych technologii zapraszamy do serwisu komorkomat.pl.

Fot. Pexels/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Samochody powyżej 1000 KM. Co znajdziesz w zestawieniu?
Samochody powyżej 1000 KM. Co znajdziesz w zestawieniu?
Zastanawiasz się, jakie samochody osiągnęły już magiczną barierę 1000 koni mechanicznych mocy? W tym artykule poznasz kilkanaście takich rozwiązań konstrukcyjnych!
Niesamowity wyczyn żołnierza! Brawurowa akcja w Krakowie
Niesamowity wyczyn żołnierza! Brawurowa akcja w Krakowie
Badanie alkomatem wykazało obecność 1,5 promila alkoholu we krwi 55-latka. Kierowcy grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara pozbawienia wolności do dwóch lat.
Iniekcja krystaliczna: Doskonała technologia dla doskonałych produktów
Iniekcja krystaliczna: Doskonała technologia dla doskonałych produktów
Odkryj magię iniekcji krystalicznej - technologii precyzji i wytrzymałości. Twoje produkty na nowym, wyższym poziomie!
Ostatnie wpisy