Bezcenne Bugatti Michaela Schumachera doszczętnie zniszczone przez powódź!
Motonews
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Bezcenne Bugatti Michaela Schumachera doszczętnie zniszczone przez powódź!

Wersja limitowana pełną gębą – na świecie istniały zaledwie cztery egzemplarze tego modelu. Jeśli nie uda się odratować auta legendarnego kierowcy F1, będzie to niepowatowana strata dla historii motoryzacji. Co wyróżnia akurat ten model?

O tym niezwykle rzadkim modelu słyszała zaledwie garstka największych fanów sportowych samochodów. Zazwyczaj, myśląc o francuskiej marce do głowy przychodzi nam Veyron czy Chiron. Niemniej, to nie jedyne modele, które opuściły fabrykę supersamochodów Bugatti.

Mowa o modelu EB110, który w latach 90. uznawany był za najszybszy samochód na świecie. Dość powiedzieć, że osiągami i mocą przewyższała nawet kolosa w postaci Ferrari F40. Po latach panowania, z tronu zepchnął go dopiero McLaren F1. Brytyjczycy nie mogli cieszyć się dominacją zbyt długo. Wkrótce pojawił się jeszcze mocniejszy samochód ze stajni Bugatti.

Wyprodukowano zaledwie 139 egzemplarzy, z czego tylko 32 wchodziły w skład ekstremalnie szybkiej wersji SS. Schumacher jest właścicielem jednego z czterech EB110 wyprodukowanych z nadwoziem o żółtym kolorze. To właśnie ten egzemplarz ucierpiał w powodzi.

Być może kultowy samochód wypłynie na aukcji jako nieuszkodzony. W końcu, na „fali” ostatnich niemieckich powodzi zauważyliśmy napływ przedziwnie pachnących samochodów zza zachodniej granicy, które „przypadkowo” należały do powodzian.

(Fot. CC BY-SA 2.0 de, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2433473)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Samochody Diego Maradony
Samochody Diego Maradony
Czcząc pamieć o legendarnym piłkarzu, warto przypomnieć nieznane fakty z życia gwiazdy.
Wart ponad milion złotych ciągnik odzyskany przez lubuskich policjantów. Skok dekady?
Wart ponad milion złotych ciągnik odzyskany przez lubuskich policjantów. Skok dekady?
Jeszcze nie udało się ustalić, kto stoi za kradzieżą ciągnika, jednak po zabezpieczeniu śladów na światło dzienne wyszło kilka nowych faktów...
Ostatnia podróż księcia Filipa – czym jechał zmarły?
Ostatnia podróż księcia Filipa – czym jechał zmarły?
Przez jednych uwielbiany, przez drugich nienawidzony. Książę Filip udał się w ostatnią podróż w towarzystwie najbliższych i ludzi z całego świata.
Ostatnie wpisy