Bezcenne Bugatti Michaela Schumachera doszczętnie zniszczone przez powódź!
Motonews
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Bezcenne Bugatti Michaela Schumachera doszczętnie zniszczone przez powódź!

Wersja limitowana pełną gębą – na świecie istniały zaledwie cztery egzemplarze tego modelu. Jeśli nie uda się odratować auta legendarnego kierowcy F1, będzie to niepowatowana strata dla historii motoryzacji. Co wyróżnia akurat ten model?

O tym niezwykle rzadkim modelu słyszała zaledwie garstka największych fanów sportowych samochodów. Zazwyczaj, myśląc o francuskiej marce do głowy przychodzi nam Veyron czy Chiron. Niemniej, to nie jedyne modele, które opuściły fabrykę supersamochodów Bugatti.

Mowa o modelu EB110, który w latach 90. uznawany był za najszybszy samochód na świecie. Dość powiedzieć, że osiągami i mocą przewyższała nawet kolosa w postaci Ferrari F40. Po latach panowania, z tronu zepchnął go dopiero McLaren F1. Brytyjczycy nie mogli cieszyć się dominacją zbyt długo. Wkrótce pojawił się jeszcze mocniejszy samochód ze stajni Bugatti.

Wyprodukowano zaledwie 139 egzemplarzy, z czego tylko 32 wchodziły w skład ekstremalnie szybkiej wersji SS. Schumacher jest właścicielem jednego z czterech EB110 wyprodukowanych z nadwoziem o żółtym kolorze. To właśnie ten egzemplarz ucierpiał w powodzi.

Być może kultowy samochód wypłynie na aukcji jako nieuszkodzony. W końcu, na „fali” ostatnich niemieckich powodzi zauważyliśmy napływ przedziwnie pachnących samochodów zza zachodniej granicy, które „przypadkowo” należały do powodzian.

(Fot. CC BY-SA 2.0 de, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2433473)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie jest najczęstsze wyposażenie parkingu samochodowego?
Jakie jest najczęstsze wyposażenie parkingu samochodowego?
Parkingi samochodowe są niezbędnym elementem infrastruktury miejskiej i przemysłowej. Zwykle wyposażone są w szereg elementów, które mają na celu usprawnienie i zwiększenie bezpieczeństwa parkowania pojazdów. Jednymi z najczęściej spotykanych elementów na parkingu samochodowym są ograniczniki parkingowe oraz progi zwalniające.
Anna Lewandowska na przejażdżce w samochodzie wartym małą fortunę
Anna Lewandowska na przejażdżce w samochodzie wartym małą fortunę
Ekstrawagancki wóz rzucił się w oczy wygłodniałych paparazzi.
Tuning wizualny samochodu – co jest teraz modne?
Tuning wizualny samochodu – co jest teraz modne?
Sprawdź, jak można odmienić wygląd swojego samochodu za pomocą kilku łatwych sposobów na tuning.
Ostatnie wpisy