Lotus Evija – 300 km/h w dziewięć sekund
Motonews
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Lotus Evija – 300 km/h w dziewięć sekund

W ramach Goodwood SpeedWeek Lotus przedstawił trzy egzemplarze modelu Evija. Organizator imprezy, Lord March, nie mógł oprzeć się tej elektrycznej wyścigówce.

Mimo tego, że tegoroczna edycja festiwalu Goodwood została odwołana z powodów epidemiologicznych, postanowiono uzupełnić lukę w motoryzacyjnym kalendarzu poprzez zorganizowanie zastępczego wydarzenia zamkniętego – Goodwood SpeekWeek.

Rarytasem dla zgromadzonych niewątpliwe była elektryczna Evija. Model ten został nazwany najmocniejszym hipersamochodem na świecie. Trzy przedprodukcyjne egzemplarze pojawiły się na słynnym torze Goodwood. Przyszły lord, syn pomysłodawcy Festiwalu Prędkości, nie omieszkał zasiąść za kółkiem supersamochodu.

Evija napędzana jest czterema silnikami elektrycznymi o mocy 500 koni mechanicznych, co daje w sumie niespotykaną moc rzędu 2000 koni mechanicznych. Dzięki temu, najnowsze dziecko Lotusa potrzebuje jedynie dziewięciu sekund, by osiągnąć prędkość 300 km/h. Zakres maksymalny szacowany jest na 322 km/h.

(By MN – Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=87839961)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Poznaj najciekawsze ciekawostki ze świata motocykli
Poznaj najciekawsze ciekawostki ze świata motocykli
Uważasz się za speca w dziedzinie motocykli i motoryzacji? Poznaj kilka ciekawostek o tym świecie i zobacz, czy dasz się zaskoczyć.
Quad a ubezpieczenie OC – czy jest konieczne?
Quad a ubezpieczenie OC – czy jest konieczne?
Quady to pojazdy znajdujące różnorakie zastosowanie. Są wykorzystywane w wyścigach, przy okazji wycieczek, a także w ratownictwie czy wojsku. Wydaje […]
Siłownie dla fanów motoryzacji – zobacz niezwykłe projekty
Siłownie dla fanów motoryzacji – zobacz niezwykłe projekty
Siłowni dla maniaków motoryzacji brak – jest jednak cała rezydencja przystosowana dla takich osób. Nie zabrakło też siłowni o surowych wykończeniach, które przykują uwagę fanów czterech kółek.
Ostatnie wpisy