Charytatywne wydarzenia motoryzacyjne w drugiej połowie 2021 roku
Eventy i targi
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Charytatywne wydarzenia motoryzacyjne w drugiej połowie 2021 roku

Druga połowa 2021 roku ma dla nas w zanadrzu kilka niezwykle ciekawych charytatywnych eventów motoryzacyjnych. Tego typu wydarzeniom zazwyczaj towarzyszą wszelkiej maści atrakcje połączone z możliwością finansowego wsparcia potrzebujących. Rzecz jasna, impreza jest świetną okazją do zacieśniania więzi społecznych. Jakie charytatywne wydarzenia przed nami?

Wrak-Race SILESIA LATO 

Popularny śląski wyścig wraków odbędzie się już 11 lipca 2021 roku na terenie giełdy samochodowej w Gliwicach przy ul. Kujawskiej 112. To nic innego jak morderczy wyścig samochodów drugiej młodości – wartość czterech kółek nie może przekroczyć 1000 złotych. Poza zawodami sportowymi i potężną dawką adrenaliny organizatorzy zadbali o współpracę z DKMS oraz Fundacją ISKIERKA działającą na rzecz dzieci z chorobą nowotworową. Puszki dla darczyńców znajdą się w Biurze Zawodów oraz punkcie cateringowym.

Charytatywny Piknik Motocyklowy „Dla Agatki”

Kolejne wydarzenie to nie tylko okazja do pomocy w słusznej sprawie, ale również święto wszystkich fanów jednośladów. Piknik Motocyklowy odbędzie się 24 lipca 2021 roku nad jeziorem Deczno w województwie kujawsko-pomorskim. Podczas wydarzenia zostanie przeprowadzona zbiórka dla Agatki cierpiącej na porażenie mózgowe. Każdy grosz ma znaczenie! Motocykliści spotkają się na parkingu przy zamku w Świeciu. Jak przekonują organizatorzy, pole namiotowe będzie bezpłatne. 

V Rajd Klasyków

Następna propozycja to turystyczno-krajoznawczy rajd klasyków z elementami rywalizacji sportowej, odbędzie się 11 lipca. Do przejazdów dopuszczone są pojazdy wyprodukowane do 1990 roku (z małymi wyjątkami). Trasa rajdu obejmuje aż 85 kilometrów, a uczestnicy będą mieli do dyspozycji wyłącznie mapę drogową. Zgłoszenia w toku! Wydarzenie promuje działalność fundacji „Kawałek Nieba” i zbiórkę podopiecznego – Mateusza cierpiącego na chorobę nowotworową. 

VI Charytatywny Zlot By Moniq 

Szósty z kolei zlot charytatywny organizowany przez Monikę Niemczyk będzie miał miejsce 14 sierpnia 2021 roku w żerkowskim Mickiewiczowskim Centrum Turystycznym. Jednocześnie jest imprezą towarzyszącą Akcji Wesołych Ogrodników jarocińskiej fundacji „Ogród Marzeń” pomagającej dzieciom chorym i niepełnosprawnym. Co ważne, całkowity dochód z imprezy przekazany zostanie fundacji na leczenie i rehabilitację podopiecznych. Na miejscu odbędzie się licytacja wszelkiej maści podarowanych przedmiotów. 

17. Ogólnopolski Zlot Fiata 126 Opole

Ostatnie wydarzenie na naszej charytatywnej liście zajmuje opolski zlot Fiata 126p. Wydarzenie odbędzie się w dniach 13–15 sierpnia 2021 roku i zaoferuje ogrom atrakcji. Organizatorzy przygotowali między innymi rajd turystyczny oraz konkursy z nagrodami. Wydarzenie wspiera zbiórkę dla Kajetana cierpiącego na bardzo rzadką chorobę neurozwyrodnieniową Canavan. 

(fot. pixabay.com)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*