Jak często trzeba wymieniać akumulator w samochodzie?
SamochodyWyjątkowe pojazdy
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Jak często trzeba wymieniać akumulator w samochodzie?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Pojemność akumulatora to jedno, jego żywotność — drugie. Niezależnie od silników diesla i innych, przychodzi taki moment, kiedy akumulator po prostu trzeba wymienić. Jakkolwiek trudno nam to czasem zaakceptować, akumulator to część eksploatacyjna i ma określoną żywotność. 

Akumulator samochodowy — zadbaj o niego

Nowoczesne akumulatory są zdecydowanie bardziej wytrzymałe i dłużej zachowują swoją sprawność. Nie jest jednak tak, że modele wykonane w technologii AGM okażą się niezniszczalne. Należy pamiętać, że akumulatory zaliczamy do tych części samochodów, które w trakcie upływu czasu niszczeją, tracą swoją wyjściową efektywność i w końcu po prostu trzeba je wymienić. Lepiej zrobić to zawczasu, zamiast „dojeździć” akumulator do samego końca. Kiedy odmówi on nam współpracy w trasie, narażamy się na niepotrzebny stres, którego można przecież uniknąć. 

Co sprawia, że trzeba wymieniać akumulatory samochodowe?

Wiele oczywiście zależy od tego, jaki akumulator kupisz. Akumulatory na InterCars.pl to gwarancja wysokiej jakości, najlepszych materiałów i perfekcji wykonania. Odpowiedni akumulator kupiony od sprawdzonego producenta i dostosowany do twojego samochodu będzie służył ci z pewnością znacznie dłużej niż ten kupiony z niepewnego źródła, w okazyjnej cenie. Oczywiście promocje są warte tego, by z nich korzystać. Myśląc o akumulatorach, zawsze jednak na pierwszym miejscu trzeba stawiać jakość. 

Wyczerpanie energii w baterii może nastąpić na wiele różnych sposobów. Oczywiście zdarzają się sytuacje, kiedy akumulatory po jakimś czasie użytkowania ujawniają wady fabryczne, natomiast najczęściej konieczność wymiany akumulatora wiąże się przede wszystkim ze zwykłą, ale długotrwałą eksploatacją. Nie musi tutaj dość do żadnego spektakularnego zdarzenia. Po prostu w pewnym momencie akumulator zaczyna gasnąć, a kierowca wyraźnie czuje, że rozruch wydaje się słabszy, a sam akumulator bardziej wrażliwy na różnice temperatur (szczególnie niskie wartości są tutaj problemem). Dłuższa jazda może także wiązać się z pewnymi problemami, a do dobrego funkcjonowania akumulator może potrzebować coraz lepszych, jak optymalnych warunków. To wszystko rzadko kiedy dzieje się jednak z dnia na dzień. Raczej poszczególne zmiany w pojeździe i jego zachowaniu odnotowujemy stopniowo. Najczęściej po kolei zaczynają się pojawiać sygnały, które informują, że czas żywotności akumulatora dobiera końca. 

Co wpływa na żywotność, jaką ma akumulator samochodowy

Okres żywności akumulatora to dość umowne pojęcie, ponieważ na to, jak długo będzie on sprawny i nie będzie sprawiał nam żadnych kłopotów, wpływa bardzo wiele różnych czynników. Do najważniejszych z nich należą: 

  • typ akumulatora,
  • marka części,
  • sposób użytkowania,
  • przeznaczenie.

Sklep InterCars nie bez powodu cieszy się bardzo dobrymi opiniami wśród kierowców, ponieważ daje pewność zakupu sprzętu wysokiej jakości, który będzie służył kierowcy przez długi czas. Nie da się jednak ukryć, że bardzo duży wpływ na żywność akumulatora mamy przede wszystkim my jako kierowcy. Żywność akumulatora skraca się na przykład przez: 

  • uszkodzenie mechaniczne, choć w tym przypadku uszkodzenie czynnikami zewnętrznymi najczęściej oznacza natychmiastowy koniec życia baterii.
  • częste, powtarzające się głębokie rozładowanie akumulatora wynikające najczęściej z naszej nieważności.
  • przebiegunowowanie akumulatora, które jest efektem głębokiego rozładowania, na pewnym etapie da się je jednak odwrócić. 

To od twoich wyborów zakupowych i sposobu eksploatacji akumulatora zależy, ile lat ci on posłuży.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
30. urodziny Lamborghini Diablo. Gdzie mogliśmy zobaczyć ten kultowy samochód?
30. urodziny Lamborghini Diablo. Gdzie mogliśmy zobaczyć ten kultowy samochód?
Na dużym ekranie, Diablo pojawiło sie m.in. w kultowej serii filmów o brytyjskim agencie - Jamesie Bondzie.
Powstał samochód pochłaniający spaliny. Może trafić do produkcji już w 2023 roku!
Powstał samochód pochłaniający spaliny. Może trafić do produkcji już w 2023 roku!
Samochód-odkurzacz leży niedaleko najbardziej absurdalnego science-fiction, jednak już niedługo może okazać się, że zobaczymy je na polskich drogach.
Latający samochód pofrunął nad rondem w Rąbieniu. Znamy wyrok śmiałka
Latający samochód pofrunął nad rondem w Rąbieniu. Znamy wyrok śmiałka
Nie o takim latającym samochodzie myśleliśmy, jednak trzeba przyznać, że amator podniebnych lotów ma za sobą pierwszy oficjalny lot statkiem powietrznym.
Ostatnie wpisy