Targi i eventy motoryzacyjne na koniec sezonu 2022 – gdzie warto jechać?
Eventy i targi
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Targi i eventy motoryzacyjne na koniec sezonu 2022 – gdzie warto jechać?

Koniec sezonu nie zawsze musi oznaczać nudę. Oto trzy niezwykle ciekawe wydarzenia, które warto odwiedzić w ostatnich miesiącach roku!

Jesień i zima to koniec imprez motoryzacyjnych? Bzdura!

Nie ma wątpliwości, że wszelkiego rodzaju imprezy z samochodami z roli głównej kojarzą nam się z wiosną, latem, a przede wszystkim – z wakacjami. Kilkudniowe eventy, podczas których możemy chłonąć świetną atmosferę, zobaczyć najpiękniejsze perły świata czterech kółek, a także po prostu delektować się pięknymi chwilami w otoczeniu ludzi, którzy podzielają naszą pasję do motoryzacji. Jesienią jest już z tym jednak trochę gorzej. Wiele osób myśli, że listopad czy grudzień to miesiące, w których nic się nie dzieje. Okazuje się, że wcale tak mimo wszystko nie jest.

Spójrzmy oczywiście prawdzie w oczy – w tych chłodniejszych miesiącach zdecydowanie nie spotkamy się w taką pulą różnorodnych wydarzeń, jak ma to miejsce nawet wiosną. Wcale jednak nie oznacza to, że na imprezowej mapie Polski czy nawet sąsiednich krajów nie jesteśmy w stanie znaleźć nic ciekawego. Chociaż po niektóre atrakcje będziemy musieli przebyć trochę dystansu, w wielu przypadkach zdecydowanie będzie to gra warta świeczki! Oto kilka eventów motoryzacyjnych, na których obecność bez wątpienia warto rozważyć.

Essen Motor Show

Targi samochodowe w Essen to niezwykle ciekawe wydarzenie, organizowane od 1968 roku. Nie są to jednak typowe targi, podczas których jesteśmy w stanie znaleźć najnowsze premiery czy też stoiska mniej lub bardziej znanych producentów. Jest to jednak impreza, która powinna znaleźć się w kalendarzu dosłownie każdego fana tuningu. Są to bowiem największe w Europie i drugie do co wielkości na świecie targi skupione właśnie wokół społeczności tunerskiej.

Podczas tego wydarzenia będziemy mogli natrafić na wystawy wielu studiów tunerskich, a także zobaczyć na własne oczy wybitne samochody wyścigowe. Impreza w tym roku odbywa się w dniach 3–12 grudnia.

Rajd Barbórka

Rajd Barbórka, nazywany również Ogólnopolskim Kryterium Asów, to jeden z najsłynniejszych, o ile nie najsłynniejszy polski rajd, organizowany zawsze na początku grudnia. Każdy fan motorsportu słyszał zapewne przynajmniej o słynnym odcinku specjalnym po warszawskiej ulicy Karowej, który zawsze jest zwieńczeniem tych zawodów, wieszczących koniec sezonu motorsportowego w naszym kraju. W tym roku będzie miała miejsce jubileuszowa, 60. edycja rajdu, a odbędzie się ona w dniach 2–3 grudnia. 

Retro Classic Bavaria

Na sam koniec coś dla fanów klasycznej motoryzacji. Od 1 do 4 grudnia w niemieckiej Norymberdze odbędzie się event Retro Classic Bavaria. Ta kończąca sezon impreza zbiera wokół siebie entuzjastów aut z całej Europy, którzy chcą wystawić swoje klasyki lub podziwiać piękne, stare pojazdy, które posiadają w sobie coś urokliwego i wyjątkowego.

Zdj. główne: Swansway Motor Group/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Bruce Springsteen zatrzymany za jazdę pod wpływem!
Bruce Springsteen zatrzymany za jazdę pod wpływem!
Według oficjalnych informacji, Bruce nie stawiał oporu w momencie zatrzymania i ma się stawić przed sądem pod koniec lutego. W związku z aferą, firma Jeep usunęła materiał promocyjny ze znanym muzykiem do wyjaśnienia sprawy.
Maciej Dowbor padł ofiarą kradzieży. Podał model i rejestrację swojego wozu!
Maciej Dowbor padł ofiarą kradzieży. Podał model i rejestrację swojego wozu!
Znany prezenter telewizyjny zszokował internautów wiadomością odnośnie kradzieży...
Wiesz który z posłów i senatorów jeździ najdroższym samochodem?
Wiesz który z posłów i senatorów jeździ najdroższym samochodem?
Najtańszym autem pod względem rynkowym może pochwalić się członek PiS, Jacek Bogucki. Senator trzyma w garażu Nissana Primerę z rocznika... 1998!
Ostatnie wpisy