Targi i eventy motoryzacyjne na koniec sezonu 2022 – gdzie warto jechać?
Eventy i targi
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Targi i eventy motoryzacyjne na koniec sezonu 2022 – gdzie warto jechać?

Koniec sezonu nie zawsze musi oznaczać nudę. Oto trzy niezwykle ciekawe wydarzenia, które warto odwiedzić w ostatnich miesiącach roku!

Jesień i zima to koniec imprez motoryzacyjnych? Bzdura!

Nie ma wątpliwości, że wszelkiego rodzaju imprezy z samochodami z roli głównej kojarzą nam się z wiosną, latem, a przede wszystkim – z wakacjami. Kilkudniowe eventy, podczas których możemy chłonąć świetną atmosferę, zobaczyć najpiękniejsze perły świata czterech kółek, a także po prostu delektować się pięknymi chwilami w otoczeniu ludzi, którzy podzielają naszą pasję do motoryzacji. Jesienią jest już z tym jednak trochę gorzej. Wiele osób myśli, że listopad czy grudzień to miesiące, w których nic się nie dzieje. Okazuje się, że wcale tak mimo wszystko nie jest.

Spójrzmy oczywiście prawdzie w oczy – w tych chłodniejszych miesiącach zdecydowanie nie spotkamy się w taką pulą różnorodnych wydarzeń, jak ma to miejsce nawet wiosną. Wcale jednak nie oznacza to, że na imprezowej mapie Polski czy nawet sąsiednich krajów nie jesteśmy w stanie znaleźć nic ciekawego. Chociaż po niektóre atrakcje będziemy musieli przebyć trochę dystansu, w wielu przypadkach zdecydowanie będzie to gra warta świeczki! Oto kilka eventów motoryzacyjnych, na których obecność bez wątpienia warto rozważyć.

Essen Motor Show

Targi samochodowe w Essen to niezwykle ciekawe wydarzenie, organizowane od 1968 roku. Nie są to jednak typowe targi, podczas których jesteśmy w stanie znaleźć najnowsze premiery czy też stoiska mniej lub bardziej znanych producentów. Jest to jednak impreza, która powinna znaleźć się w kalendarzu dosłownie każdego fana tuningu. Są to bowiem największe w Europie i drugie do co wielkości na świecie targi skupione właśnie wokół społeczności tunerskiej.

Podczas tego wydarzenia będziemy mogli natrafić na wystawy wielu studiów tunerskich, a także zobaczyć na własne oczy wybitne samochody wyścigowe. Impreza w tym roku odbywa się w dniach 3–12 grudnia.

Rajd Barbórka

Rajd Barbórka, nazywany również Ogólnopolskim Kryterium Asów, to jeden z najsłynniejszych, o ile nie najsłynniejszy polski rajd, organizowany zawsze na początku grudnia. Każdy fan motorsportu słyszał zapewne przynajmniej o słynnym odcinku specjalnym po warszawskiej ulicy Karowej, który zawsze jest zwieńczeniem tych zawodów, wieszczących koniec sezonu motorsportowego w naszym kraju. W tym roku będzie miała miejsce jubileuszowa, 60. edycja rajdu, a odbędzie się ona w dniach 2–3 grudnia. 

Retro Classic Bavaria

Na sam koniec coś dla fanów klasycznej motoryzacji. Od 1 do 4 grudnia w niemieckiej Norymberdze odbędzie się event Retro Classic Bavaria. Ta kończąca sezon impreza zbiera wokół siebie entuzjastów aut z całej Europy, którzy chcą wystawić swoje klasyki lub podziwiać piękne, stare pojazdy, które posiadają w sobie coś urokliwego i wyjątkowego.

Zdj. główne: Swansway Motor Group/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać odpowiedni dozator do leków – kluczowe aspekty, na które należy zwrócić uwagę?
Jak wybrać odpowiedni dozator do leków – kluczowe aspekty, na które należy zwrócić uwagę?
Poznaj, jak wyselekcjonować idealny dozownik leków, zwracając uwagę na jego kluczowe aspekty. Dowiedz się, jak zaoszczędzić czas i poprawić zarządzanie lekami, stosując odpowiedni dozownik.
Kobiety motoryzacji i ich profile na Instagramie!
Kobiety motoryzacji i ich profile na Instagramie!
Kobiety również cenią sobie szybkie auta. Możemy się o tym przekonać, sprawdzając profile na Instagramie. Tam znajdziemy sporo pań interesujących się motoryzacją, sprawdź popularne konta!
Urzekające zdjęcia motocykli na tle najpiękniejszych budynków świata
Urzekające zdjęcia motocykli na tle najpiękniejszych budynków świata
Sprawdź zdjęcia motocyklistów i jednocześnie pasjonatów podróży. Wyjątkowe fotografie, a w tle nieprzeciętne budynki z całego świata.
Ostatnie wpisy