Jak przetransportować motocykl?
MotocykleWyjątkowe pojazdy
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak przetransportować motocykl?

Artykuł sponsorowany

Często zdarzają się sytuacje, że motocykl trzeba przetransportować. Czy to po zakupie nowego jednośladu, czy też wtedy, kiedy jedziesz na tor, na wakacje, czy potrzebujesz przewieźć motocykl do serwisu. Jak jednak przetransportować swój motocykl sprawnie i w pełni bezpiecznie?  Przedstawiamy najskuteczniejsze sposoby na przewożenie jednośladu. 

Transport motocykla na przyczepie

Jedną z najchętniej wybieranych metod przewozu motocykli jest przyczepa motocyklowa, którą znajdziesz na przykład na stronie https://lorries.pl/kategoria-produktu/przyczepy-motocyklowe/. Tego typu przyczepa wyposażona jest w specjalne prowadnice na koła oraz wygodny podest. Po wprowadzeniu jednośladu na owy podest należy zabezpieczyć koła specjalnymi uchwytami i pasami transportowymi.

Jeśli nie chcesz decydować się na transport motocykla na specjalnie przeznaczonej do tego przyczepie, to możesz zdecydować się także na skorzystanie z tradycyjnej przyczepy lekkiej. Należy jednak pamiętać, że tak czy siak, konieczne będzie skorzystanie ze specjalnego najazdu oraz uchwytów i pasów, które zabezpiecza motocykl w trakcie transportu. 

Transport w busie

Inną opcją, jeśli chodzi o transport motocykla, jest transport w busie. Należy jednak pamiętać, że to rozwiązanie wiąże się z koniecznością kilku przygotowań. Przede wszystkim warto odpowiednio przygotować podłoże busa, aby przewóz motocykla był możliwy. Przydadzą się tutaj specjalne maty, które zabezpieczą podłogę przed uszkodzeniem, a dodatkowo unieruchomią Twój jednoślad. Ponadto, przed wprowadzeniem motocykla do pojazdu warto spuścić paliwo z gaźnika, ponieważ przy zmianie położenia jego nadwyżka może wyciekać na podłogę. Dobrym pomysłem podczas przewożenia pojazdu busem lub kamperem będzie także skorzystanie z platformy mocowanej z tyłu pojazdu. Należy jednak pamiętać, że powinna ona być mocowana do ramy pojazdu, a nie do haka holowniczego.

O czym jeszcze pamiętać podczas transportu motocykla?

Bez względu na to, na jaką formę transportu się zdecydujesz, jest kilka rzeczy, o których zawsze warto pamiętać. Przede wszystkim Motocykl ustawiony przodem do kierunku jazdy powinien opierać się przednim kołem o odpowiedni uchwyt, co uniemożliwi gwałtowne ruchy pojazdu podczas hamowania. Należy też pamiętać, aby podczas mocowania uchwytów i pasów, zwrócić uwagę, by motocykl miał możliwość odchylania się na boki o około 5–10 cm.

Zdjęcie główne: pexels.com/cottonbro

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Bernie Ecclestone – kontrowersyjna legenda motoryzacji
Bernie Ecclestone – kontrowersyjna legenda motoryzacji
Bernie Ecclestone – ekscentryk, szaleniec, genialny przedsiębiorca i prawdziwa legenda Formuły 1. Musicie przyznać – nie jest to typowe połączenie.
Co ma wpływ na bezpieczny transport towarów?
Co ma wpływ na bezpieczny transport towarów?
Przed Tobą transport towarów? Sprawdź, co ma wpływ na bezpieczny przepływ przesyłek.
Wykorzystanie ramek podświetlanych LED w reklamie i marketingu
Wykorzystanie ramek podświetlanych LED w reklamie i marketingu
Rameczki podświetlane LED są coraz popularniejszym narzędziem w reklamie i marketingu, oferującym wiele zalet.
Ostatnie wpisy