Jak wybrać OC na motocykl bez popełnienia błędu?
MotocykleWyjątkowe pojazdy
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Jak wybrać OC na motocykl bez popełnienia błędu?

Artykuł sponsorowany

Pakiet ubezpieczenia jest potrzebny nie tylko na samochód, OC dla motocyklu jest tak samo ważne, jak dla auta osobowego. W końcu wypadki na drodze zdarzają się również na jednośladach. Jeśli jesteś posiadaczem motocyklu, koniecznie zadbaj o ubezpieczenie swojego sprzętu. Jak nie dać się naciągnąć przy wyborze i podjąć odpowiednią decyzję? Podpowiadamy, jakich błędów unikać przy wyborze OC dla swoich dwóch kółek.    

Wypadki na drodze zdarzają się nawet najlepszym kierowcom. W wypadku motocyklistów, tylko w zeszłym roku doszło do 2075 wypadków drogowych z ich udziałem. Miłośnicy jednośladów powinni być zabezpieczeni przed finansowymi skutkami takich zdarzeń na drodze. Sam 2020 rok pochłonął 244 motocyklistów, a 1879 z uczestników wypadków zostało rannych. Pakiet OC to sposób na to, żeby nie zbankrutować przez kolizję drogową.  

Czy polisa OC dla motocyklu jest obowiązkowa?   

Tak, przepisy dotyczące ubezpieczenia motocyklu są takie same, jak dla samochodów osobowych, a więc przez cały okres posiadania jednośladu, jego właściciel powinien zadbać o ciągłość ubezpieczenia OC. Tak, jak przy osobówkach, pakiet AC jest już kwestią indywidualną. Wysokość kary za brak OC jest zależna od długości przerwy w ciągłości ubezpieczenia. Za okres do trzech dni kara wynosi w 2021 roku 190 zł, od czterech do czternastu dni trzeba zapłacić już 470 złotych, a powyżej tego okresu 930 zł. Zdecydowanie bardziej opłaca się przestrzegać przepisów i wykupić ubezpieczenie niż płacić tak wysokie kary. 

Jak znaleźć najlepszy pakiet OC dla swojego motocyklu?  

W firmach ubezpieczeniowych przy wyliczaniu wysokości raty OC, branych pod uwagę jest wiele czynników. Między innymi jest to model motocyklu oraz pojemność jego silnika, ponadto ważny jest także wiek kierowcy oraz jego doświadczenie na drodze. Nie bez wpływu na wysokość raty jest też ilość ubezpieczonych w danej firmie pojazdów. Możesz liczyć na zniżkę, jeśli motocykl jest kolejną ubezpieczoną w tym samym miejscu maszyną. W znalezieniu najkorzystniejszej dla siebie oferty firmy ubezpieczeniowej, pomoże Ci porównywarka OC, w której możesz sprawdzić, czy pozornie atrakcyjna oferta, na pewno jest korzystna. Szukanie pakietu w taki sposób pozwoli Ci podjąć najbardziej przemyślaną oraz poinformowaną decyzję. Porównywarka ubezpieczeniowa pomoże Ci uniknąć popularnych błędów i sprawi, że nie dasz się oszukać trikom przygotowanym przez ubezpieczalnie w celu zmylenia nieświadomych klientów.    

Ile może wynieść cena pakietu OC?    

Tak, jak już wspominaliśmy, cena jest uzależniona od wielu różnych czynników związanych z samym sprzętem oraz jego kierowcą. Trudno jest jednak stwierdzić z perspektywy laika, jaki wpływ będzie miał dany element na cenę w konkretnej ubezpieczalni. W tej sytuacji Twoje położenie może pomóc określić kalkulacja OC. Do tego procesu służą konkretne strony internetowe, stworzone do tego, żeby obliczać orientacyjne ceny OC. Skorzystanie z takiego kalkulatora może być bardzo pomocne, zwłaszcza dla młodych kierowców, których między innymi wysoka cena ubezpieczenia, powstrzymuje przed kupnem pierwszego samochodu lub motocyklu.   

Jazda na motocyklu to nie tylko przyjemność i adrenalina, lecz także odpowiedzialność. Wykupienie polisy ubezpieczeniowej na swój jednoślad to nie tylko obowiązek każdego motocyklisty, ale właśnie odpowiedzialność za siebie, swój pojazd oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Zdjęcie główne: cottonbro/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Poradnik wyboru odpowiednich materiałów budowlanych dla naszego projektu
Poradnik wyboru odpowiednich materiałów budowlanych dla naszego projektu
Odkryj umiejętność wyboru najodpowiedniejszych materiałów budowlanych dla swojej inwestycji. Zrozumieć różnice i zalety osobnych produktów, aby twój projekt budowlany był solidny i trwały.
Tak wyglądały dawniej targi motoryzacyjne – zaskoczony?
Tak wyglądały dawniej targi motoryzacyjne – zaskoczony?
Targi motoryzacyjne od zawsze budziły duże zainteresowanie pasjonatów motoryzacji. Jak wyglądały kiedyś? Czy znacznie różniły się od teraźniejszych?
Gwiazdorzy FC Barcelony odebrali nowe samochody
Gwiazdorzy FC Barcelony odebrali nowe samochody
Cupra informuje, że piłkarze skonfigurowali nowe auta przy pomocy cyfrowych narzędzi i interaktywnych prezentacji. Gwiazdy miały do wyboru aż cztery modele - dwie wersje Leon, Formentor i Ateca.
Ostatnie wpisy