Jak zaprowadzić porządek w przestrzeni magazynowej
InneWyjątkowe pojazdy
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jak zaprowadzić porządek w przestrzeni magazynowej

Artykuł sponsorowany

Magazyn to przestrzeń, która powinna być dobrze rozplanowana, uporządkowana i bezpieczna dla pracowników. W jaki sposób zagospodarować pomieszczenie spełniające wszystkie te warunki?

Selekcja wyposażenia 

Pierwszym krokiem do uporządkowania przestrzeni magazynowej jest przeprowadzenie gruntownej selekcji rzeczy i sprzętów. Choć na pierwszy rzut całe wyposażenie może wydawać się niezbędne do codziennej pracy, to w praktyce okazuje się, że duża część rzeczy jest niepotrzebna. Wyrzucenie nieużywanych przyrządów, zepsutych urządzeń oraz nieprzydatnych przedmiotów pomoże wprowadzić ład w magazynie. Dodatkowo zbędne wyposażenie powinno zoptymalizować pracę i zwiększyć efektywność pracowników, którzy będą lepiej zorganizowani w  uporządkowanej przestrzeni.  Wprowadzenie porządku i konkretnego systemu pracy pozwala również na przestrzeganie zasad BHP i maksymalne zwiększenie bezpieczeństwa pracowników przebywających na terenie magazynu. 

Regularne sprzątanie 

O porządku w jakimkolwiek pomieszczeniu roboczym czy użytku codziennego nie można mówić bez systematyczności. Segregacja rzeczy i sprzętów to jedno, jednak w uporządkowaniu, szczególnie przestrzeni magazynowej, kluczowe jest regularnie sprzątanie całej powierzchni. Pomieszczenia magazynowe są wyjątkowo narażone na rozwój wszelkiego rodzaju grzybów czy pleśni, a także robactwa. Z tego właśnie względu należy regularnie sprzątać całą powierzchnię magazynu. Na dużych przestrzeniach najlepiej sprawdzają się urządzenia sprzątające, które pomagają w łatwy i szybki sposób uporządkować duży teren. w mniejszych lokalach sprawdzą się dobre środki chemiczne oraz podstawowe wyposażenie do sprzątania. 

Odpowiednie wyposażenie 

Kolejnym krokiem ułatwiającym utrzymanie porządku w  magazynie jest jego dobre wyposażenie. Głównym elementem każdej przestrzeni magazynowej są praktyczne półki i regały. Ich wybór jest kluczowy dla usprawnienia całego systemu pracy oraz utrzymania dobrej organizacji. Odpowiednio dobrane wyposażenie pozwoli także na swobodne gospodarowanie według zasad FIFO. Regały magazynowe produkowane są w różnych rozmiarach i rodzajach. W zależności od wybranej powierzchni można doskonale dobrać wyposażenie do potrzeb firmy. Jednym z najbardziej popularnych rozwiązań są regały grawitacyjne, czyli półki z wybudowanymi ciągami przenośników rolkowych o niewielkim spadku. System ten pozwala dużą rotację towaru. W praktyce wygląda to tak, że towar ładowany jest od czoła regału, natomiast odbiór następuje po przeciwnej stronie. Tego typu regały są wykorzystywane w przypadku produktów o krótkiej dacie ważności. Praktyczne rozwiązanie stanowią również regały przejezdne, które umożliwiają wypełnienie aż 85% powierzchni magazynowej. Tego typu wyposażenie najlepiej sprawdza się przy materiałach, które w magazynie pozostaną na dłużej. 

Fot.: OMV

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Gwiazda „Królowych Życia” została okradziona! Straciła samochód!
Gwiazda „Królowych Życia” została okradziona! Straciła samochód!
Choć nie wiemy dokładnie ile kosztował egzemplarz Anny Renusz, ceny Audi A5 w niemieckim salonie zaczynają się od kwoty 170 tysięcy złotych. Jednakże z racji bogatej listy dodatków, możemy spodziewać się, że rzeczywisty koszt tego egzemplarza wynosi kilkadziesiąt tysięcy więcej.
Bruce Springsteen zatrzymany za jazdę pod wpływem!
Bruce Springsteen zatrzymany za jazdę pod wpływem!
Według oficjalnych informacji, Bruce nie stawiał oporu w momencie zatrzymania i ma się stawić przed sądem pod koniec lutego. W związku z aferą, firma Jeep usunęła materiał promocyjny ze znanym muzykiem do wyjaśnienia sprawy.
Latający samochód istnieje?! AirCar pokona 100 kilometrów w pół godziny i samodzielnie wróci do domu
Latający samochód istnieje?! AirCar pokona 100 kilometrów w pół godziny i samodzielnie wróci do domu
Maksymalna prędkość w powietrzu wynosi 170 km/h, jednak to wystarczająco dużo, by w niezwykle sprawny sposób przedostać się z... jednego lotniska na drugie.
Ostatnie wpisy