Targi ciężarówek w ubiegłych latach – która impreza była największa?
Eventy i targi
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Targi ciężarówek w ubiegłych latach – która impreza była największa?

Jesteś kierowcą ciężarowym i chcesz poznać nowinki o targach i imprezach, w których z pewnością się odnajdziesz? Zastanawiasz się, która impreza z udziałem samochodów ciężarowych z ubiegłych lat była największa? 

Przedstawiamy relacje z dwóch zlotów, które cieszyły się największą popularnością. Czemu tak było i jakie atrakcje można było spotkać podczas ich trwania? Przekonaj się razem z nami i kolejnym razem wybierz się na jedną z nich, by lepiej poznać nowy rynek.

Zlot Full OF The Pipe – największy zlot pojazdów ciężarowych

Impreza o nazwie Zlot Full Of The Pipe to jedna z największych, na których pojawiły się pojazdy ciężarowe. Kto jest organizatorem tego dużego wydarzenia? Para przyjaciół Kevin Mulqueen oraz Colin Hegarty. 

Pomysł na stworzenie takiej imprezy zrodził się w ich głowach, ponieważ w części Irlandii, a dokładniej w miasteczku Ennis, na drogach poruszało się coraz więcej samochodów ciężarowych. To właśnie tam zorganizowane zostało pierwsze spotkanie. Potem impreza została przeniesiona do miasteczka Athlone.

Od tego czasu o tym wydarzeniu zrobiło się naprawdę głośno. Już po dwóch latach plac, na którym organizowane było spotkanie, okazał się za mały, by być w stanie pomieścić tyle ciężarówek. Wtedy w głowach organizatorów pojawił się pomysł na to, by wybrać stałe miejsce, na tyle duże, by każdy mógł się zmieścić. 

Padło na tor wyścigowy dla koni. Było tam dużo miejsca dla samochodów, a co więcej, możliwość przeniesienia imprezy pod dach, jeśli podczas wydarzenia pogoda zaskakiwała deszczem. Impreza organizowana była co roku, a za każdym razem pojawiało się coraz więcej ciężarówek. W 2017 roku na zlocie pojawiło się ponad tysiąc ciężarówek i to właśnie dlatego wydarzenie to zostało ogłoszone jednym z największych na świecie.

Zlot trwa dwa dni, a co roku organizowane jest w drugi weekend czerwca. Pod wieczór w piątek na plac toru wyścigowego zjeżdżają się ciężarówki, które następnie są przygotowywane na zlot i ustawiane na wcześniej wyznaczonych miejscach. 

Pierwszy dzień zjazdu – czyli sobota – to luźna impreza dla każdego kierowcy: głośna muzyka i dobra zabawa, na której można poznać wiele ciekawych osób. Niedziela jest dniem otwartym, dzięki czemu na zjeździe może pojawić się publiczność, która oglądać będzie samochody.

Master Truck Show – najpopularniejsza impreza samochodów ciężarowych

Kierowcy ciężarowi powinni wiedzieć o jeszcze jednym zlocie – Master Truck Show. To impreza trwająca trzy dni od piątku do soboty. To wydarzenie miało miejsce w Polsce i dla kierowców z kraju z pewnością okazać się mogło jednym z największych, w jakim brali udział. Zlot samochodów ciężarowych z całego kraju, na którym można było poczuć się swobodnie i komfortowo.

Na spotkanie przybyły ciężarówki nowoczesne, a także bardzo stare, ale odrestaurowane modele, które wzbudziły największe zainteresowanie. Na targach wybierane są najładniejsze modele samochodów. Wszystkie oceniane są po wyglądzie, dlatego warto dbać o swój pojazd, by prezentował się nowocześnie i wyróżniał się designerskim wyglądem.

Będąc kierowcą samochodu ciężarowego warto pamiętać, że jazda może być nie tylko obowiązkiem, ale również dobrą zabawą. Kierowcy zazwyczaj łapią ze sobą dobry kontakt, dzięki czemu na takich imprezach panuje doskonała atmosfera. Chcesz wybrać się na jedno z takich spotkań? W takim razie koniecznie śledź daty wydarzeń oraz nowe obostrzenia.

Zdj. główne: Brian Stalter/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak prawidłowo przygotować auto do kompleksowego przeglądu technicznego?
Jak prawidłowo przygotować auto do kompleksowego przeglądu technicznego?
Dowiedz się, jak kompleksowo i efektywnie przygotować swój samochód do przeglądu technicznego. Przemyślane kroki, które pomogą przejść przez ten proces bez problemów.
Piłkarz Jagiellonii nie poddał się kontroli  drogowej. Kamil W. został zatrzymany przez funkcjonariuszy
Piłkarz Jagiellonii nie poddał się kontroli drogowej. Kamil W. został zatrzymany przez funkcjonariuszy
Co więcej, piłkarz może spędzić za kratami dłuższą chwilę - policjanci podejrzewają, że piłkarz znajdował się pod wpływem środkiem psychoaktywnych.
Idealny pojazd dla faceta 60+. Czyli jaki?
Idealny pojazd dla faceta 60+. Czyli jaki?
Wybór pojazdu dla mężczyzny w wieku 60 lat i więcej może wydawać się wyzwaniem.
Ostatnie wpisy