Z powodu Bugatti zawrzało w sieci. Ten supersamochód rozpala wyobraźnie
Motonews
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Z powodu Bugatti zawrzało w sieci. Ten supersamochód rozpala wyobraźnie

Tradycją jest, że kolejne premiery modeli francuskiego producenta traktowane są jak międzynarodowe święta. W przypadku Bugatti Bolide jest podobnie, jednak szokuje fakt, że poziom szumu medialnego nie jest proporcjonalny do etapu produkcji w jakim znajduje się samochód. Bolide istnieje bowiem wyłącznie wirtualnie i jest daleko od wyjechania na asfalt.

Bugatti Bolide to jak na razie wyłącznie wirtualny twór inżynierów i projektantów francuskiego koncernu motoryzacyjnego. Ten samochód koncepcyjny ma być wyposażony w eksperymentalny silnik 8.0 W16. Jak odniósł się do Bolide Stephan Winkelmann? Najważniejsza persona w Bugatti skomentowała – cztery koła, silnik, skrzynia biegów i jedyny luksus, dwa fotele.

Silnik Bugatti Bolide ma wygenerować moc rzędu 1850 koni mechanicznych, przy stosunkowo niskiej wadze wynoszącej zaledwie 1240 kg. Ogromna moc i niska masa ma zaowocować oszałamiącymi osiągami. Według inżynierów, najnowsze Bugatti nie będzie miało problemów z przekroczeniem granicy 500 km/h, jednak jak na razie do informacji publicznej nie trafiły wiadomości odnośnie przewidywanej prędkości maksymalnej.

Wrażenie robi także przyspieszenie Bolide.
Od 0 do 100 km/h – w 2,17s.
Od 0 do 300 km/h – w 7,37s.
Od 0 do 500 km/h – w 20,16s.

Jak na razie wiemy tylko tyle, że nawet jeśli ten supersamochód powstanie, to nie zostanie dopuszczony do ruchu ulicznego z racji swojego przeznaczenia – pokonywania rekordów.

(Photo by Marvin Meyer on Unsplash)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co sprawdzić przed wysyłką paczki za granicę?
Co sprawdzić przed wysyłką paczki za granicę?
Chcesz wysłać paczkę za granicę? Zobacz, na co zwrócić uwagę.
Zalety i zastosowania pogłębiarek ssących w przemyśle wydobywczym
Zalety i zastosowania pogłębiarek ssących w przemyśle wydobywczym
Odkryj wiele korzyści i zastosowań pogłębiarek ssących w sektorze wydobywczym. Czytaj więcej o wydajności, zastosowaniach i przewadze tych innowacyjnych maszyn.
Ludzie Ferrari – to oni odpowiadają za ekskluzywność marki
Ludzie Ferrari – to oni odpowiadają za ekskluzywność marki
Ferrari to marka znana wszystkim miłośnikom motoryzacji. Obecnie wchodzi w skład włoskiego koncernu Fiat. Jak to się zaczęło i kto stał za tak ogromnym sukcesem?
Ostatnie wpisy