Samochody z serialu Peaky Blinders – jest na co popatrzeć!
LifestylePojazdy gwiazd
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Samochody z serialu Peaky Blinders – jest na co popatrzeć!

Ponury urok samego serialu nie oznacza, że nie znajdziemy w nim perełek motoryzacyjnych. Wszystko w samej produkcji, od ubrań, aż po fryzury, jest dokładnym odwzorowaniem poprzedniej epoki. To samo można powiedzieć o samych pojazdach, które chcemy dziś przedstawić.

1927 Bentley 6 ½ litra Vanden Plas 4

Na pierwszy ogień idzie oczywiście brytyjski producent, tym razem Bentley. Jedna z najbardziej imponujących konstrukcji, jaką mogliśmy spotkać w serialu Peaky Blinders. Model ten miał silnik o pojemności 6597 cm³, system szybkiej zmiany biegów i niezawodne hamulce. Został zbudowany na tor wyścigowy, stąd tak potężna jednostka napędowa. Obok takiego pojazdu nie można było przejść obojętnie, stąd również jego „gościnna wizyta” w samej produkcji.

1920 Citroen 10 KM Torpedo

Mimo że serial został wyprodukowany w Wielkiej Brytanii i można powiedzieć, że w dużej mierze opisywał wydarzenia z I Wojny Światowej, wciąż znalazło się miejsce dla francuskiego Citroena. Był to model o mocy 10 koni mechanicznych, wyposażony w czterocylindrowy silnik o pojemności 1327 cm³. Jego prędkość maksymalna to 40 mil na godzinę, a więc całkiem sporo. Nazwa modelu wywodzi się z ówcześnie stosowanego torpedowego podwozia.

Rolls-Royce 40/50 1920

Do dziś przede wszystkim rodzina królewska, ale również wiele innych najważniejszych osobistości na świecie korzysta z opancerzonych Rolls-Royców do podróżowania. W tak brutalnym serialu, jakim jest Peaky Blinders, nie mogło więc zabraknąć modelu kuloodpornego. Postawiono na wersję 40/50 z 1920 roku. Co ciekawe, w pierwszych opancerzonych Rolls-Royce’ach montowano również chłodzony wodą karabin maszynowy Vickers. Podwozie z kolei adaptowano z Silver Ghost.

1921 Ford Model T

Ford Model T miał znaczący wpływ na rozwój motoryzacji na świecie. Szczególnie wersja z 1921 roku, z której w serialu korzystają Tommy, Arthur oraz John. Samochód wyprodukowany na początku lat 20. ubiegłego wieku miał zwężający się kształt z zakrzywioną górą. Montowano w nim czterocylindrowy silnik rzędowy o pojemności 2,9 litra, który pozwalał rozpędzić się do prędkości rzędu 40/45 mil na godzinę.

1926 Opel 30/98 Peppercorn Tourer

Opel, a dokładniej w serialu Vauxhall 30/99 Peppercorn Tourer, to niezwykle stylowy pojazd, wykorzystany nie bez powodu. W dużej mierze za wybór tego modelu odpowiadał rozruch, który wydawał przyjemne dudnienie, idealne dla filmu o – jakby nie było – gangsterach. Co więcej, był to pojazd sportowy, szybki, jednocześnie bardzo mocny, bo pojemność jednostki napędowej wynosiła dokładnie 4244 cm³. Wiele osób uważa, że jest to jeden z najciekawszych pojazdów wykorzystanych w serialu.

1908 Napier Typ 23

Na koniec samochód producenta, który z pewnością nie jest tak znany jak wspominany Opel, Ford czy Bentley i Rolls-Royce. Mimo wszystko pojawił się w serialu Peaky Blinders, a to ze względu na fakt, że marka wywodziła się właśnie z Wielkiej Brytanii. Kiedyś D.Napier & Son był jednym z najpopularniejszych producentów w tym kraju. Typ 23 z 1908 roku miał stylowe nadwozie oraz pięciolitrowy, sześciocylindrowy silnik w kształcie litery L. Warto dodać, że był naprawdę duży, a przy tym wyjątkowy komfortowy w prowadzeniu i podróżowaniu.

Zdj. główne: Adam Rhodes/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

trzy × cztery =

Rekomendowane
Zastosowanie lin diamentowych w procesie cięcia granitu: Praktyczne porady i techniki
Zastosowanie lin diamentowych w procesie cięcia granitu: Praktyczne porady i techniki
Odkryj praktyczne porady i techniki dotyczące wykorzystania lin diamentowych do cięcia granitu. Poznaj, dlaczego te narzędzia są wybierane przez profesjonalistów i jak wykorzystać je w swoich projektach.
Jak wybierać optymalne systemy przechowywania dla twojej firmy
Jak wybierać optymalne systemy przechowywania dla twojej firmy
Dowiedz się, jak wybrać najbardziej efektywne systemy przechowywania dla Twojej firmy, aby zwiększyć wydajność i poprawić zarządzanie danymi.
Ukraina. Zderzenie osobówki z… samolotem wojskowym! Niecodzienna sytuacja!
Ukraina. Zderzenie osobówki z… samolotem wojskowym! Niecodzienna sytuacja!
Sprawcą wypadku był pełniący obowiązki inżyniera drugiej eskadry jednostki wojskowej A1789 kapitan Sz.
Ostatnie wpisy