Samochody z serialu Peaky Blinders – jest na co popatrzeć!
LifestylePojazdy gwiazd
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Samochody z serialu Peaky Blinders – jest na co popatrzeć!

Ponury urok samego serialu nie oznacza, że nie znajdziemy w nim perełek motoryzacyjnych. Wszystko w samej produkcji, od ubrań, aż po fryzury, jest dokładnym odwzorowaniem poprzedniej epoki. To samo można powiedzieć o samych pojazdach, które chcemy dziś przedstawić.

1927 Bentley 6 ½ litra Vanden Plas 4

Na pierwszy ogień idzie oczywiście brytyjski producent, tym razem Bentley. Jedna z najbardziej imponujących konstrukcji, jaką mogliśmy spotkać w serialu Peaky Blinders. Model ten miał silnik o pojemności 6597 cm³, system szybkiej zmiany biegów i niezawodne hamulce. Został zbudowany na tor wyścigowy, stąd tak potężna jednostka napędowa. Obok takiego pojazdu nie można było przejść obojętnie, stąd również jego „gościnna wizyta” w samej produkcji.

1920 Citroen 10 KM Torpedo

Mimo że serial został wyprodukowany w Wielkiej Brytanii i można powiedzieć, że w dużej mierze opisywał wydarzenia z I Wojny Światowej, wciąż znalazło się miejsce dla francuskiego Citroena. Był to model o mocy 10 koni mechanicznych, wyposażony w czterocylindrowy silnik o pojemności 1327 cm³. Jego prędkość maksymalna to 40 mil na godzinę, a więc całkiem sporo. Nazwa modelu wywodzi się z ówcześnie stosowanego torpedowego podwozia.

Rolls-Royce 40/50 1920

Do dziś przede wszystkim rodzina królewska, ale również wiele innych najważniejszych osobistości na świecie korzysta z opancerzonych Rolls-Royców do podróżowania. W tak brutalnym serialu, jakim jest Peaky Blinders, nie mogło więc zabraknąć modelu kuloodpornego. Postawiono na wersję 40/50 z 1920 roku. Co ciekawe, w pierwszych opancerzonych Rolls-Royce’ach montowano również chłodzony wodą karabin maszynowy Vickers. Podwozie z kolei adaptowano z Silver Ghost.

1921 Ford Model T

Ford Model T miał znaczący wpływ na rozwój motoryzacji na świecie. Szczególnie wersja z 1921 roku, z której w serialu korzystają Tommy, Arthur oraz John. Samochód wyprodukowany na początku lat 20. ubiegłego wieku miał zwężający się kształt z zakrzywioną górą. Montowano w nim czterocylindrowy silnik rzędowy o pojemności 2,9 litra, który pozwalał rozpędzić się do prędkości rzędu 40/45 mil na godzinę.

1926 Opel 30/98 Peppercorn Tourer

Opel, a dokładniej w serialu Vauxhall 30/99 Peppercorn Tourer, to niezwykle stylowy pojazd, wykorzystany nie bez powodu. W dużej mierze za wybór tego modelu odpowiadał rozruch, który wydawał przyjemne dudnienie, idealne dla filmu o – jakby nie było – gangsterach. Co więcej, był to pojazd sportowy, szybki, jednocześnie bardzo mocny, bo pojemność jednostki napędowej wynosiła dokładnie 4244 cm³. Wiele osób uważa, że jest to jeden z najciekawszych pojazdów wykorzystanych w serialu.

1908 Napier Typ 23

Na koniec samochód producenta, który z pewnością nie jest tak znany jak wspominany Opel, Ford czy Bentley i Rolls-Royce. Mimo wszystko pojawił się w serialu Peaky Blinders, a to ze względu na fakt, że marka wywodziła się właśnie z Wielkiej Brytanii. Kiedyś D.Napier & Son był jednym z najpopularniejszych producentów w tym kraju. Typ 23 z 1908 roku miał stylowe nadwozie oraz pięciolitrowy, sześciocylindrowy silnik w kształcie litery L. Warto dodać, że był naprawdę duży, a przy tym wyjątkowy komfortowy w prowadzeniu i podróżowaniu.

Zdj. główne: Adam Rhodes/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać odpowiednie osprzęt elektroinstalacyjny – praktyczny poradnik
Jak wybrać odpowiednie osprzęt elektroinstalacyjny – praktyczny poradnik
W artykule porozmawiamy o wyborze odpowiedniego osprzętu elektroinstalacyjnego. Dowiesz się, jakie kryteria powinieneś rozważyć, aby dokonać świadomego zakupu, który spełni Twoje oczekiwania.
Mitsuoka Buddy strzałem w dziesiątkę
Mitsuoka Buddy strzałem w dziesiątkę
Mitsuoka zostało zasypane przez lawinę pytań odnośnie najnowszego projektu.
Jak dobór odpowiedniego filtra kabinowego wpływa na jakość powietrza w twoim samochodzie?
Jak dobór odpowiedniego filtra kabinowego wpływa na jakość powietrza w twoim samochodzie?
Dowiedz się, jak odpowiednio dobrany filtr kabinowy może poprawić jakość powietrza w Twoim samochodzie, zwiększając komfort jazdy i zapewniając zdrowe środowisko wewnątrz pojazdu.
Ostatnie wpisy