Co ma wpływ na bezpieczny transport towarów?
CiekawostkiLifestyle
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Co ma wpływ na bezpieczny transport towarów?

Artykuł sponsorowany

Organizujesz wysyłkę towarów? Bardzo istotne jest, żeby zostały one bezpiecznie przetransportowane. Sprawdź, co ma największy wpływ na bezpieczeństwo transportowanych towarów.

Odpowiednio zapakowany towar

Pierwszym i jednocześnie jednym z najważniejszych kroków przygotowania towaru do transportu jest jego zapakowanie. Należy upewnić się najpierw, czy nie jest on uszkodzony i czy posiada wszystkie części. Jeżeli tak, należy go spakować. Najlepiej użyć do tego folii bąbelkowej i wypełniaczy do kartonów. Należy pamiętać, żeby towar był ściśle owinięty folią. Jeżeli między produktem a folią bąbelkową byłoby zbyt dużo wolnej przestrzeni, nie byłby on wystarczająco zabezpieczony.

Istotny jest także wybór odpowiedniego opakowania. Choć kierowcy zawsze starają się dobrze zabezpieczać ładunki, muszą być one zabezpieczone przed wszelkimi uszkodzeniami. Jeżeli chcesz transportować osobne, mniejsze elementy, najlepiej spakuj je osobno. Zapakuj je w karton i zabezpiecz dodatkowo. Najlepiej do tego sprawdzą się folie stretch.

Musisz pamiętać, że jeżeli zdarzy się tak, że przesyłka samoczynnie otworzy się w transporcie, winę za to ponosisz Ty. W najlepszym przypadku dotrze ona otwarta do klienta, jednak istnieje też możliwość, że jej zawartość rozsypie się w sortowni. Dlatego też musisz zadbać o odpowiednie zamknięcie pudełka. Możesz wybrać pudełka posiadające własne zamknięcie. Będzie ono się trzymać nawet bez taśm pakowych. Jeżeli jednak zdecydujesz się na pudełka klapowe, obowiązkowym elementem będzie taśma zabezpieczająca. Najlepiej jest korzystać ze specjalistycznych, wyjątkowo wytrzymałych taśm.

Niezależnie od tego, co chcesz transportować, do towaru powinny być dostosowane wielkość i kształt opakowania. Nieważne, czy zdecydujesz się na kartonowe pudełko, kontener czy paletę, powinny one być możliwie najbardziej zbliżone gabarytem do rozmiaru towaru. Pozwoli to zabezpieczyć produkt przed przemieszczaniem się, a przez zmniejszenie gabarytu paczki zmniejszy się też cena przesyłki.

Oznaczenie opakowania

Odpowiednie oznaczenie dotyczące tego, jak należy postępować z towarem, będzie wskazówka dla kuriera. Do tego właśnie przeznaczone są specjalne znaki manipulacyjne. Przykładami takich znaków jest symbol kieliszka oznaczający, że w opakowaniu znajduje się szkło i powinno obchodzić się z nim jak najdelikatniej, a także strzałki informujące o tym, że danej przesyłki nie należy kłaść.

Wysyłając towar pamiętaj także o odpowiednim umieszczeniu etykiety adresowej. Najlepiej, żeby znajdowała się ona na największej płaskiej powierzchni, czyli na górze opakowania. Dobrze jest umieścić drugą etykietę adresową wewnątrz opakowania, na wypadek, gdyby zewnętrzna uległa uszkodzeniom. Nie naklejaj etykiety na taśmie zabezpieczającej ani na krawędziach. Nie zapomnij także o tym, że na etykiecie powinny znajdować się pełne dane adresowe odbiorcy. Jeśli korzystasz z używanego opakowania, zadbaj o to, żeby usunąć z niego stare etykiety. 

Dobra firma

Podstawą transportu, niezależnie od tego, co chcesz przewieźć, jest zawsze wybór odpowiedniej firmy transportowej.  Dostosuj ofertę firmy do tego, jakie produkty chcesz transportować. Na przykład: jeżeli musisz wysłać dużą ilość towarów, dobrym rozwiązaniem będzie wysyłka paletowa.

Bez względu na to, czy planujesz transport krajowy, czy też międzynarodowy, zdecyduj się na taką firmę, która opiera się na terminowości i niezawodności. Przykładem takiej firmy transportowej jest TSL Nordic. Na stronie https://tsl-nordic.com/ znajdziesz niezbędne informacje na ten temat.

Zdjęcie główne: Tiger Lily/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybierać optymalne systemy przechowywania dla twojej firmy
Jak wybierać optymalne systemy przechowywania dla twojej firmy
Dowiedz się, jak wybrać najbardziej efektywne systemy przechowywania dla Twojej firmy, aby zwiększyć wydajność i poprawić zarządzanie danymi.
Wykorzystaj moc wlepek: Kreuj wizerunek marki i wyraź siebie poprzez kreatywne naklejki
Wykorzystaj moc wlepek: Kreuj wizerunek marki i wyraź siebie poprzez kreatywne naklejki
Wlepki - kreatywne i skuteczne narzędzie promocji, wyrażania siebie i budowania marki. Czytaj dalej!
Zginął Piotr Swiąc – dziennikarz stacji TVP
Zginął Piotr Swiąc – dziennikarz stacji TVP
Podczas powrotu ze studia po poprowadzeniu wieczornego wydania Panoramy, około godziny 22:20, miał miejsce tragiczny wypadek z udziałem dziennikarza.
Ostatnie wpisy