Najbardziej ekskluzywne i niezwykłe łodzie! To wzbudza zachwyt
InneWyjątkowe pojazdy
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Najbardziej ekskluzywne i niezwykłe łodzie! To wzbudza zachwyt

Luksusowy jacht na własność to coś, na co mogą sobie pozwolić tylko najbogatsi ludzie na świecie. Na pokładzie takich łodzi znajdują się baseny, jacuzzi, lądowiska dla helikopterów czy nawet kilka sal kinowych. 

Dziś przedstawimy Ci 5 według wielu rankingów najbardziej ekskluzywnych i bez dwóch zdań najdroższych łodzi!

5. Dubai

Właścicielem jednostki jest premier ZEA, nie można się jednak temu dziwić, w końcu nie każdy może sobie nazwać łódź od nazwy miasta. Ten model ma długość 162 metrów i 22 metry szerokości. Wewnątrz znajduje się kilkanaście apartamentów, w tym jeden wyłącznie dla właściciela, każdy z nich z otwartym balkonem. Nie brak sali kinowej, miejsca do grillowania czy basenu. Co ciekawe, jest także lądowisko dla helikopterów czy dok dla łodzi podwodnej. Na wyposażeniu znajduje się szereg zabawek wodnych, tych najdroższych i najbardziej wymyślnych.

4. Topaz

Łódź o nazwie Topaz robi wrażenie nie tylko gabarytami, ale również ceną. Jej wartość wyceniana jest na 527 milionów dolarów. Co ciekawe, jest mniejsza od poprzednika, bo mierzy 147 metrów długości i 21,5 metra szerokości. Wewnątrz nie brak takich udogodnień, jak jacuzzi czy w pełni wyposażona, bardzo duża siłownia.

Są także dwa lądowiska dla helikopterów, jeśli właścicielowi nie wystarczyłoby jedno. Jest dok dla łodzi, platforma do pływania czy sala fitness i kino. Dla zapracowanych gości nie brak sali konferencyjnej!

3. Azzam

Najdłuższy model na liście, który mierzy 180 metrów długości (prawie dwa pełnowymiarowe boiska piłkarskie). Koszt tego kolosa to 600 milionów dolarów. Według ekspertów, ale i samych konstruktorów, jest to najbardziej zaawansowany technicznie jacht, jaki kiedykolwiek pływał po wodzie.

Jedno z najważniejszych pomieszczeń na tej łodzi ma ponad 520 metrów kwadratowych powierzchni! Nie brak lądowiska dla helikopterów i innych udogodnień. Na uwagę zasługuje jednak system obrony przeciwrakietowej, a także łódź podwodna na wypadek konieczności ewakuacji właściciela. Model Azzam posiada prezydent ZEA.

2. Eclipse

Jacht o wartości 800 milionów dolarów, mierzy 162,5 metra. Na pokładzie może przebywać aż 48 gości i 70 członków załogi. Na pokładzie nie brak łodzi podwodnej, kilku zwykłych, nieco mniejszych łodzi czy skuterów wodnych. Co ciekawe, jacht ten wyposażony jest w system do wykrywania pocisków i system antyrakietowy.

Główna sypialnia, a więc ta, w której prawdopodobnie śpi właściciel, jest wyposażona w kuloodporne szyby i ściany. Nie brak basenów, jacuzzi, lądowisk dla helikopterów. Właścicielem jest dobrze znany wszystkim, którzy interesują się piłką nożną Roman Abramowicz, a więc właściciel klubu Chelsea Londyn.

1. History Supreme

Nie jest największy, najcięższy i na pewno nie najdłuższy, ale z pewnością najdroższy, bo kosztuje aż 4,8 miliarda dolarów. Jego zakup odczuliby w finansach nawet najbogatsi tego świata.

Dlaczego jest tak drogi, skoro na przykład mierzy tylko 30 metrów długości? Do jego wyprodukowania wykorzystano dokładnie tonę metali szlachetnych, takich jak platyna czy złoto. Sama butelka whiskey znajdująca się za barem tej łodzi jest horrendalnie droga, bo jej wartość to kilkanaście milionów dolarów. Wszystko za sprawą ozdobienia jej diamentami. 

Zdjęcie główne: mali maeder/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Najciekawsze motoaukcje na 29. Finał WOŚP!
Najciekawsze motoaukcje na 29. Finał WOŚP!
Radek Kotarski znów zaskakuje - tym razem na licytację wystawił swoją najnowszą książkę w gratisie z włoskim supersamochodem.
Pojazdy, które występowały w kreskówkach – pamiętasz je?
Pojazdy, które występowały w kreskówkach – pamiętasz je?
XX wiek to płodny okres twórczości animowanej, w drodze za trendem motoryzacyjnym, autorzy najbardziej kultowych bajek spróbowali swoich sił w projektowaniu samochodów. Czy znasz je wszystkie?
Zwrot akcji. Wystawił motocykl na sprzedaż, nie spodziewał się kto po niego przyjedzie…
Zwrot akcji. Wystawił motocykl na sprzedaż, nie spodziewał się kto po niego przyjedzie…
Już był w ogródku, już witał się z gąską... aż tu nagle pojawili się niespodziewani goście.
Ostatnie wpisy