Szybcy i wściekli – przeczytaj o popularnej serii filmów o wyścigach
CiekawostkiLifestyle
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Szybcy i wściekli – przeczytaj o popularnej serii filmów o wyścigach

To już 20 lat odkąd na ekranach zadebiutowała pierwsza odsłona serii „Szybcy i wściekli”. Nie da się ukryć, że zawojowała branżę filmową. Co dwa lub trzy lata sale kinowe zapełniały się w oczekiwaniu na kolejne premiery. Chcesz poznać najważniejsze informacje o każdej kolejnej produkcji? W takim razie zachęcamy Cię do przeczytania artykułu.

Szybcy i wściekli (2001)

Zaczynamy od kultowych już „Szybkich i wściekłych” wydanych w 2001 roku. To historia dwóch bohaterów, pierwszy z nich to lider gangu Dominic Toretto (Vin Diesel), drugim jest młody policjant Brian (nieżyjący już Paul Walker). Brian ma za zadanie pod przykrywką wejść do gangu Dominica i sprawdzić, kto okrada ciężarówki. Ta odsłona uważana jest za najlepszą. 

Za szybcy, za wściekli (2003)

Druga odsłona serii wydana w 2003 roku i wyreżyserowana przez Johna Singletona również opowiada o wyścigach ulicznych. Głównym bohaterem znów jest Paul Walker, gra oczywiście Briana O’Connera. Na ekranie wystąpili także raper Ludacris i Tyrese Gibson. 

Szybcy i wściekli: Tokio Drift (2006)

Film produkcji amerykańsko-niemieckiej nakręcony w… Japonii. Wypuszczony w roku 2006 opowiada o wyścigach ulicznych rozgrywających się w Kraju Kwitnącej Wiśni. Nie jest to jednak zwykła jazda po torach czy ulicach, a drifting. Obsada jest tutaj całkiem inna, w roli głównej występuje Lucas Black.

Szybko i wściekle (2009)

Prequel umieszczony w czasie przed trzecią częścią („Tokio Drift”). Powracają główni bohaterowie z dwóch pierwszych, czyli Vin Diesel oraz Paul Walker. W rolach głównych wystąpili także Jordana Brewster, jako siostra Dominica Toretto i jednocześnie dziewczyna Briana oraz Michelle Rodriguez – dziewczyna Dominica.

Szybcy i wściekli 5 (2011)

Kolejna odsłona „Szybkich i wściekłych”. Znów bohaterami są ci sami aktorzy, czyli Vin Diesel oraz Paul Walker. Należy zauważyć, że jest to bezpośrednia kontynuacja filmu „Szybko i wściekle”. Wydarzenia rozpoczynają się pewien czas po tych z poprzedniej części.

Szybcy i wściekli 6 (2013)

Szósty film z serii „Szybcy i wściekli”, kolejna odsłona i kolejny raz kontynuacja wydarzeń. W tej części bez wątpienia jest więcej akcji niż samych wyścigów.

Szybcy i wściekli 7 (2015)

Siódma odsłona, ale zarazem pierwsza, w której nie mógł zagrać Paul Walker (nie licząc „Tokio Drift”). Zmarł bowiem tragicznie w roku 2013. To kontynuacja szóstej części.

Szybcy i wściekli 8 (2017)

Jason Statham, grający wroga „szybkiej rodziny” Deckarda Shawa, w tej części okazuje się pomocnikiem Dominica Toretto. Mają działać jako cyberprzestępcy dla agentki Cipher (Charlize Theron). Przeszkodzić im w tym próbuje Dwayne Johnson.

Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw (2019)

Spin-off serii skupiony na postaciach Luke’a Hobbsa, czyli Dwayne’a Johnsona, oraz Deckarda Shawa, a więc Jasona Stathama. To właśnie o ich perypetiach opowiada ta część. W głównych rolach zagrali także Idris Elba i Vanessa Kirby.

Szybcy i wściekli 9 (2021)

Najnowsza część przygód Dominica Toretto wraz z małym Brianem i Letty. Tym razem Vin Diesel stawia czoła swojemu filmowemu młodszemu braciszkowi Jakobowi Toretto. W tę rolę wciela się John Cena. Co ciekawe, do obsady powraca Lucas Black z „Tokio Drift”.

zdj. główne: Andrew Grove/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*