Szybcy i wściekli – przeczytaj o popularnej serii filmów o wyścigach
CiekawostkiLifestyle
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Szybcy i wściekli – przeczytaj o popularnej serii filmów o wyścigach

To już 20 lat odkąd na ekranach zadebiutowała pierwsza odsłona serii „Szybcy i wściekli”. Nie da się ukryć, że zawojowała branżę filmową. Co dwa lub trzy lata sale kinowe zapełniały się w oczekiwaniu na kolejne premiery. Chcesz poznać najważniejsze informacje o każdej kolejnej produkcji? W takim razie zachęcamy Cię do przeczytania artykułu.

Szybcy i wściekli (2001)

Zaczynamy od kultowych już „Szybkich i wściekłych” wydanych w 2001 roku. To historia dwóch bohaterów, pierwszy z nich to lider gangu Dominic Toretto (Vin Diesel), drugim jest młody policjant Brian (nieżyjący już Paul Walker). Brian ma za zadanie pod przykrywką wejść do gangu Dominica i sprawdzić, kto okrada ciężarówki. Ta odsłona uważana jest za najlepszą. 

Za szybcy, za wściekli (2003)

Druga odsłona serii wydana w 2003 roku i wyreżyserowana przez Johna Singletona również opowiada o wyścigach ulicznych. Głównym bohaterem znów jest Paul Walker, gra oczywiście Briana O’Connera. Na ekranie wystąpili także raper Ludacris i Tyrese Gibson. 

Szybcy i wściekli: Tokio Drift (2006)

Film produkcji amerykańsko-niemieckiej nakręcony w… Japonii. Wypuszczony w roku 2006 opowiada o wyścigach ulicznych rozgrywających się w Kraju Kwitnącej Wiśni. Nie jest to jednak zwykła jazda po torach czy ulicach, a drifting. Obsada jest tutaj całkiem inna, w roli głównej występuje Lucas Black.

Szybko i wściekle (2009)

Prequel umieszczony w czasie przed trzecią częścią („Tokio Drift”). Powracają główni bohaterowie z dwóch pierwszych, czyli Vin Diesel oraz Paul Walker. W rolach głównych wystąpili także Jordana Brewster, jako siostra Dominica Toretto i jednocześnie dziewczyna Briana oraz Michelle Rodriguez – dziewczyna Dominica.

Szybcy i wściekli 5 (2011)

Kolejna odsłona „Szybkich i wściekłych”. Znów bohaterami są ci sami aktorzy, czyli Vin Diesel oraz Paul Walker. Należy zauważyć, że jest to bezpośrednia kontynuacja filmu „Szybko i wściekle”. Wydarzenia rozpoczynają się pewien czas po tych z poprzedniej części.

Szybcy i wściekli 6 (2013)

Szósty film z serii „Szybcy i wściekli”, kolejna odsłona i kolejny raz kontynuacja wydarzeń. W tej części bez wątpienia jest więcej akcji niż samych wyścigów.

Szybcy i wściekli 7 (2015)

Siódma odsłona, ale zarazem pierwsza, w której nie mógł zagrać Paul Walker (nie licząc „Tokio Drift”). Zmarł bowiem tragicznie w roku 2013. To kontynuacja szóstej części.

Szybcy i wściekli 8 (2017)

Jason Statham, grający wroga „szybkiej rodziny” Deckarda Shawa, w tej części okazuje się pomocnikiem Dominica Toretto. Mają działać jako cyberprzestępcy dla agentki Cipher (Charlize Theron). Przeszkodzić im w tym próbuje Dwayne Johnson.

Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw (2019)

Spin-off serii skupiony na postaciach Luke’a Hobbsa, czyli Dwayne’a Johnsona, oraz Deckarda Shawa, a więc Jasona Stathama. To właśnie o ich perypetiach opowiada ta część. W głównych rolach zagrali także Idris Elba i Vanessa Kirby.

Szybcy i wściekli 9 (2021)

Najnowsza część przygód Dominica Toretto wraz z małym Brianem i Letty. Tym razem Vin Diesel stawia czoła swojemu filmowemu młodszemu braciszkowi Jakobowi Toretto. W tę rolę wciela się John Cena. Co ciekawe, do obsady powraca Lucas Black z „Tokio Drift”.

zdj. główne: Andrew Grove/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Motocykle trójkołowe — niezwykłe, choć dostępne dla wszystkich
Motocykle trójkołowe — niezwykłe, choć dostępne dla wszystkich
Motocykle trójkołowe to niezwykle ciekawe konstrukcje, które wbrew pozorom mogą być używane przez znaczną większość kierowców.
Samochody, które wyprzedzały epokę! Zobacz jak szokowały odbiorców!
Samochody, które wyprzedzały epokę! Zobacz jak szokowały odbiorców!
Te samochody stawiały krok tam, gdzie inni bali się ruszyć. Co prawda efekty były różne, lecz nie bez powodu nadal pamiętamy o tych autach.
Bezpieczne korzystanie z butli gazowych – kluczowe elementy i ich funkcje
Bezpieczne korzystanie z butli gazowych – kluczowe elementy i ich funkcje
Poznaj kluczowe elementy butli gazowych oraz zrozum ich funkcje, by bezpiecznie z nich korzystać. W artykule znajdziesz praktyczne wskazówki i porady.
Ostatnie wpisy