Najszybsze samochody elektryczne – zobacz te pojazdy
CiekawostkiLifestyle
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Najszybsze samochody elektryczne – zobacz te pojazdy

Elektryki to z pewnością przyszłość w motoryzacji. Na ten moment traktuje się je jednak raczej jako ciekawostkę. Które z nich są najszybsze?

Samochody elektryczne mają przed sobą iście świetlaną przyszłość. W ciągu kilkudziesięciu lat prognozuje się, że staną się znaczną częścią aut poruszających się po drogach na świecie. Wpływa na to wiele rzeczy: to, że są ekologiczne, gdyż nie emitują dwutlenku węgla przy poruszaniu, koszty ich używania, jak i osiągi, które potrafią być znacznie lepsze niż w autach spalinowych. Niech świadczy o tym sam fakt, iż najszybsze Audi RS, które kiedykolwiek powstało, to elektryczny RS e-tron GT. Pokazując elektryki, które mają najlepsze osiągi najpierw skupimy się na autach produkowanych seryjnie, a na koniec zestawimy prawdziwe potwory. 

Kto produkuje najszybsze elektryki świata?

Na samej szczycie listy najszybszych aut elektrycznych produkowanych seryjnie znajdziemy dzieła Tesli, czyli firmy kojarzonej przede wszystkim z ekscentrycznym Elonem Muskiem. Najszybszy z nich to topowy model amerykańskiego producenta. Mowa oczywiście o Tesli S Plaid. Samochód ten rozpędza się do ponad 300 kilometrów na godzinę, a pułap stu km/h osiąga już w 2.1 sekundy. Jest to możliwe dzięki ogromnej mocy, która wynosi ponad 1000 koni mechanicznych.

Drugie miejsce należy do kolejnego modelu Tesli. Mowa tu o aucie, jakim jest Tesla Model X Plaid. Ten SUV również może pochwalić się mocą, która wynosi ponad 1000 koni mechanicznych. Pozwala to na rozpędzenie tego auta do setki już w 2.6 sekundy. 

Nowy początek legendarnej marki

Co ciekawe, miejsce na podium należy do auta, które według wielu miało być początkiem końca dla pewnej legendarnej marki pochodzącej z Niemiec. Mowa tu o Porsche i elektrycznym modelu Taycan. W odmianie Turbo S dzięki 1050 niutonometrom momentu obrotowego samochód ten może rozpędzić się do 100 km/h w zaledwie 2.8 sekundy. Nieźle wyglądają również osiągi Taycana Turbo, który tą prędkość osiąga w 3.2 sekundy. 

Tuż za Taycanem znajdziemy kolejną Teslę oraz auto mocno z Porsche spokrewnione. Rozpędzająca się do setki w 3.3 Tesla to Tesla Model 3 Performance. Z Niemiec pochodzi za to Audi RS e-tron GT, czyli najszybszy model z serii Audi RS w historii. Auto to do 100 kilometrów na godzinę rozpędza się w takim samym czasie co Tesla Model 3 Performance, a dużą część elementów dzieli z budowanym przez Porsche Taycanem z racji tego, że obie te niemieckie marki należą do koncernu Volkswagen AG.

Powiew szaleństwa wprost z Chorwacji

Rimac to nazwa, a w zasadzie nazwisko, o którym usłyszało do dziś naprawdę sporo osób. Noszone jest ono przez pochodzącego z Chorwacji miliardera Mate Rimaca. Jest o nim głośno z dwóch powodów. Pierwszy z nich to założenie marki elektrycznych aut sygnowanych jego nazwiskiem, które należą do jednych z najszybszych na całym świecie. Drugi to fakt, iż Rimac przejął ostatnio Bugatti, znane z topowych pod względem osiąganych prędkości aut spalinowych. Najnowsze dzieło Rimaca to Rimac Nevera, który może pochwalić się mocą rzędu 1914 koni mechanicznych. Pozwala to na rozpędzenie auta do aż 412 km/h, a sprint do setki trwa mniej niż 2 sekundy. Trzeba przyznać, że te osiągi robią wrażenie.

Zdj. główne: Blomst/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pirat drogowy, „Frog”, został skazany! Czy trafi za kratki?
Pirat drogowy, „Frog”, został skazany! Czy trafi za kratki?
Sąd uznał, że Robert N. dokładnie 7 lat temu, na trasie Jędrzejów - Kielce, kierując pojazdem marki Mercedes-Benz C300 znacznie przekroczył prędkość w czasie dużego natężenia ruchu oraz nie respektował żadnych praw innych uczestników ruchu drogowego.
Jak wybrać odpowiedniego fachowca do instalacji elektrycznej w domu?
Jak wybrać odpowiedniego fachowca do instalacji elektrycznej w domu?
Wybór odpowiedniego elektryka do instalacji domowej to kluczowe zadanie, o którym wiele osób zapomina. Odkryj kroki, jakie należy podjąć, aby wybrać profesjonalistę, który spełni Twoje oczekiwania i zapewni bezpieczeństwo elektryczne Twojego domu.
Tworzenie efektywnych kampanii e-mail marketingowych
Tworzenie efektywnych kampanii e-mail marketingowych
Odkryj tajniki skutecznych kampanii e-mail marketingowych i zwiększ swoje wyniki już teraz!
Ostatnie wpisy