Motosport na igrzyskach olimpijskich – czy jest lub była na to szansa?
CiekawostkiLifestyle
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Motosport na igrzyskach olimpijskich – czy jest lub była na to szansa?

Obecnie trwają igrzyska olimpijskie, dlatego nie ma się co dziwić temu, że tak wiele osób chce wiedzieć na ich temat więcej. Pojawiają się nowe pomysły na temat tego, jakie dyscypliny sportowe mogą zostać włączone do wydarzenia. 

Chcesz wiedzieć, czy kiedykolwiek na igrzyska była już dyscyplina związana z motoryzacją i czy powróci? W takim razie koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem, gdzie znajdziesz więcej informacji.

Czy Motosport był na igrzyskach olimpijskich?

Motosport to dziedzina sportu, która była już kiedyś reprezentowana na igrzyskach olimpijskich. Warto jednak zaznaczyć, że pojawiła się jedynie raz. Miało to miejsce na igrzyskach letnich w 1908 roku w Londynie. Podczas zawodów odbyły się aż trzy konkurencje. 

Na igrzyskach miały miejsce wyścigi motorówkami w klasie otwartej, klasie poniżej 60 stóp oraz klasie 6,5–8 metrów. Zawody miały miejsce w Wielkiej Brytanii, gdzie zostały wręczone tylko złote medale. W klasie otwartej wygranym został zawodnik z Francji Emilie Thubron. W klasie poniżej 60 stóp i 6,5-8 metrów zwycięzcą został zespół zawodników z Wielkiej Brytanii: Thomas Thotnycroft, Bernard Redwood, a także John Field-Richards. To był pierwszy i jak dotąd ostatni raz, kiedy na igrzyskach olimpijskich odbyły się konkurencje z udziałem sprzętów motorowych.

Czy motosport będzie na igrzyskach olimpijskich – jakie są na to szanse?

Wiele osób zastanawia się, czy obecnie możliwe jest odnowienie tego wydarzenia? Czy na igrzyskach olimpijskich ponownie mogą pojawić się motosporty? Duże zmiany w zawodach i kategoriach tego wydarzenia mają wejść w życie do 2024 roku. Jednak obecnie nie mówi się wiele na temat motosportów.

Możliwe, że nowe dyscypliny z tej dziedziny zostaną wdrożone w plan igrzysk (jak stało się to np. w przypadku wspinaczki sportowej w Tokio 2020), jednak to nadal niepewna i niepotwierdzona informacja. Szykują się jednak naprawdę ciekawe zmiany, dlatego warto śledzić na bieżąco pojawiające się informacje.

Na tę chwilę nie można określić, czy motosporty powrócą na igrzyska olimpijskie. Wielkie zmiany, jakie są zapowiadane na 2024 rok, przynoszą nadzieję. Motosporty po wielu latach ponownie brane są pod uwagę, co zwiększa prawdopodobieństwo ich występowania na letnich igrzyskach.

Zdjęcie główne: Dariusz Grosa/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zobacz ciekawe zdjęcia z Moto Show Katowice prosto z Instagrama!
Zobacz ciekawe zdjęcia z Moto Show Katowice prosto z Instagrama!
Dokładnie 7 sierpnia 2022 roku miała miejsce kolejna edycja Moto Show Katowice. Na wydarzeniu pojawiły się wyjątkowe samochody, klasyczne, tuningowane i sportowe.
Ile pieniędzy musiałby wydać James Bond na ubezpieczenie Astona Martina? Eksperci już to wiedzą!
Ile pieniędzy musiałby wydać James Bond na ubezpieczenie Astona Martina? Eksperci już to wiedzą!
Klasyczny Aston Martin DB5 używany przez Jamesa Bonda to marzenie wielu fanów motoryzacji. Wiemy ile może kosztować ubezpieczenie takiego auta.
Zobacz najbardziej pokręcone samochody na Instagramie! Nasze TOP 6
Zobacz najbardziej pokręcone samochody na Instagramie! Nasze TOP 6
Przedstawiamy Ci naszą subiektywną galerię pokręconych pomysłów na tuning samochodów. Jak Ci się podobają takie koncepty? Z pewnością robią wrażenie!
Ostatnie wpisy