Gdzie może przydać się kompresor?
Gadżety i akcesoria
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Gdzie może przydać się kompresor?

Artykuł sponsorowany

Kompresor – przydatne urządzenie

Kompresory to sprzęty stanowiące podstawowe wyposażenie większości warsztatów przydomowych, zakładów mechanicznych i wulkanizacyjnych, a także przedsiębiorstw zajmujących się innymi gałęziami przemysłu. Ich wszechstronność sprawia, że mogą być przydatne w wielu czynnościach i znacząco usprawniać pracę. Do czego może służyć i gdzie się przyda kompresor? Podpowiadamy!

Zastosowanie kompresorów – urządzenia przydatne w wielu branżach

Pierwszym skojarzeniem, jakie przychodzi na myśl odnośnie do kompresorów, jest pompowanie. Najczęściej są stosowane właśnie do wyrównywania ciśnienia w oponach lub dmuchania basenów, materaców, czy plażowych zabawek. Urządzenia te umożliwiają uzyskanie gazu o zwiększonym ciśnieniu, dzięki czemu bardzo szybko i sprawnie można nadmuchać różne przedmioty. Kompresor do pompowania kół można znaleźć właściwie w każdym zakładzie wulkanizacyjnym lub mechanicznym. Jednak nie jest to jedyne zastosowanie tego rodzaju sprzętu. Można je spotkać również w zakładach o różnym charakterze – nawet w branży medycznej lub farmaceutycznej.

Możliwość przyłączenia dodatkowych narzędzi do urządzenia sprawia, że można wykorzystać je w większości prac serwisowych. Podłączając na przykład klucz pneumatyczny do takiego urządzenia, można w kilka sekund odkręcić silnie przytwierdzone, zapieczone śruby, wymienić koła w pojeździe i usprawnić szereg innych prac wykonywanych w warsztatach. W zakładach blacharsko–lakierniczych wykorzystywane są także do:

  • szlifowania
  • polerowania powierzchni po połączeniu ze szlifierką pneumatyczną
  • malowania.

Kompresory w warsztatach przydomowych i nie tylko

Za pomocą kompresorów można aplikować powłoki lakiernicze w niezwykle szybki i precyzyjny sposób. Dzięki temu rozłożenie farby jest równomierne i nie pojawiają się nieestetyczne zacieki. Z tej funkcji można korzystać także w otoczeniu domowym, na przykład podczas prac remontowych. Za pomocą sprężarki bez wysiłku można pokryć ściany, płoty, czy meble wybranym kolorem emalii. Przed podejściem do malowania czasami niezbędne jest piaskowanie, w którym także można skorzystać z tego przydatnego urządzenia. Zabieg ten pozwala oczyścić i przygotować powierzchnię do malowania.

Wiele osób korzysta z tego typu urządzeń także podczas prac porządkowych. Dzięki silnemu strumieniowi powietrza o zwiększonym ciśnieniu bez trudu można pozbyć się zabrudzeń z ciężko dostępnych miejsc. Szczególnie w warsztatach taka funkcja może być niezwykle przydatna, ponieważ podczas majsterkowania pojawia się często dużo pyłu i kurzu, który osadza się na wszystkich powierzchniach. W takich sytuacjach najlepiej sprawdza się kompresor przenośny, który można zabierać ze sobą w trasy lub przenosić w obrębie zakładu, aby mieć stały dostęp do części wymagających czyszczenia.

Wysokiej jakości urządzenia sprawdzają się w każdym zakładzie

Bardzo ważnym aspektem podczas wyboru kompresora jest wybranie sprzętu najwyższej jakości. Dzięki temu można mieć pewność, że wybrane urządzenie będzie sprawne przez długi czas, a jego użytkowanie będzie bezpieczne. Warto także zastanowić się, jakie będzie główne zastosowanie kompresora i dobrać sprzęt o parametrach spełniających wszystkie nasze oczekiwania. W sklepie www.kompresory.org dostępnych jest wiele modeli kompresorów, wśród których każdy bez trudu znajdzie urządzenie dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb.

Fot.: Jimmy Nilsson Masth/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Złomowanie czy sprzedaż na części – co zrobić ze starym autem?
Złomowanie czy sprzedaż na części – co zrobić ze starym autem?
Twój samochód wyzionął ducha i nadaje się już tylko do kasacji? Zobacz, kiedy bardziej opłaca się oddać go na złom, a kiedy lepiej sprzedać na części.
Zdjęcia motoryzacyjne, które budzą grozę!
Zdjęcia motoryzacyjne, które budzą grozę!
Niektóre zdjęcia z autami w roli głównej zdecydowanie mogą nas zachwycać. Co jednak z tymi, które szokują bądź przerażają?
Czy ubezpieczenie cargo jest obowiązkowe?
Czy ubezpieczenie cargo jest obowiązkowe?
Sprawdź, kiedy należy posiadać wykupioną polisę cargo!
Ostatnie wpisy