Gdzie może przydać się kompresor?
Gadżety i akcesoria
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Gdzie może przydać się kompresor?

Artykuł sponsorowany

Kompresor – przydatne urządzenie

Kompresory to sprzęty stanowiące podstawowe wyposażenie większości warsztatów przydomowych, zakładów mechanicznych i wulkanizacyjnych, a także przedsiębiorstw zajmujących się innymi gałęziami przemysłu. Ich wszechstronność sprawia, że mogą być przydatne w wielu czynnościach i znacząco usprawniać pracę. Do czego może służyć i gdzie się przyda kompresor? Podpowiadamy!

Zastosowanie kompresorów – urządzenia przydatne w wielu branżach

Pierwszym skojarzeniem, jakie przychodzi na myśl odnośnie do kompresorów, jest pompowanie. Najczęściej są stosowane właśnie do wyrównywania ciśnienia w oponach lub dmuchania basenów, materaców, czy plażowych zabawek. Urządzenia te umożliwiają uzyskanie gazu o zwiększonym ciśnieniu, dzięki czemu bardzo szybko i sprawnie można nadmuchać różne przedmioty. Kompresor do pompowania kół można znaleźć właściwie w każdym zakładzie wulkanizacyjnym lub mechanicznym. Jednak nie jest to jedyne zastosowanie tego rodzaju sprzętu. Można je spotkać również w zakładach o różnym charakterze – nawet w branży medycznej lub farmaceutycznej.

Możliwość przyłączenia dodatkowych narzędzi do urządzenia sprawia, że można wykorzystać je w większości prac serwisowych. Podłączając na przykład klucz pneumatyczny do takiego urządzenia, można w kilka sekund odkręcić silnie przytwierdzone, zapieczone śruby, wymienić koła w pojeździe i usprawnić szereg innych prac wykonywanych w warsztatach. W zakładach blacharsko–lakierniczych wykorzystywane są także do:

  • szlifowania
  • polerowania powierzchni po połączeniu ze szlifierką pneumatyczną
  • malowania.

Kompresory w warsztatach przydomowych i nie tylko

Za pomocą kompresorów można aplikować powłoki lakiernicze w niezwykle szybki i precyzyjny sposób. Dzięki temu rozłożenie farby jest równomierne i nie pojawiają się nieestetyczne zacieki. Z tej funkcji można korzystać także w otoczeniu domowym, na przykład podczas prac remontowych. Za pomocą sprężarki bez wysiłku można pokryć ściany, płoty, czy meble wybranym kolorem emalii. Przed podejściem do malowania czasami niezbędne jest piaskowanie, w którym także można skorzystać z tego przydatnego urządzenia. Zabieg ten pozwala oczyścić i przygotować powierzchnię do malowania.

Wiele osób korzysta z tego typu urządzeń także podczas prac porządkowych. Dzięki silnemu strumieniowi powietrza o zwiększonym ciśnieniu bez trudu można pozbyć się zabrudzeń z ciężko dostępnych miejsc. Szczególnie w warsztatach taka funkcja może być niezwykle przydatna, ponieważ podczas majsterkowania pojawia się często dużo pyłu i kurzu, który osadza się na wszystkich powierzchniach. W takich sytuacjach najlepiej sprawdza się kompresor przenośny, który można zabierać ze sobą w trasy lub przenosić w obrębie zakładu, aby mieć stały dostęp do części wymagających czyszczenia.

Wysokiej jakości urządzenia sprawdzają się w każdym zakładzie

Bardzo ważnym aspektem podczas wyboru kompresora jest wybranie sprzętu najwyższej jakości. Dzięki temu można mieć pewność, że wybrane urządzenie będzie sprawne przez długi czas, a jego użytkowanie będzie bezpieczne. Warto także zastanowić się, jakie będzie główne zastosowanie kompresora i dobrać sprzęt o parametrach spełniających wszystkie nasze oczekiwania. W sklepie www.kompresory.org dostępnych jest wiele modeli kompresorów, wśród których każdy bez trudu znajdzie urządzenie dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb.

Fot.: Jimmy Nilsson Masth/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mroczna historia współzałożyciela Porsche!
Mroczna historia współzałożyciela Porsche!
Ferdinand Porsche to jeden z najsłynniejszych konstruktorów i wizjonerów w dziedzinie motoryzacji. Wiele współczesnych i cenionych marek zaczęła się od tego inżyniera. Ma on jednak ciemną kartę swojej historii – aktywnie współpracował z Adolfem Hitlerem.
Najmodniejsze kolory samochodów w roku 2022
Najmodniejsze kolory samochodów w roku 2022
Auto to często sposób wyrażenia siebie i wyróżnienia się z tłumu, co osiąga się między innymi przez jego kolor. Oto najmodniejsze kolory samochodów osobowych w 2022 roku.
Nowy nabytek w garażu Cristiano Ronaldo – ta fura powala!
Nowy nabytek w garażu Cristiano Ronaldo – ta fura powala!
Bugatti Centodieci – to samochód wart 10 milionów euro. Ten niewyobrażalnie drogi wóz trafił do ogromnej kolekcji jednego z najlepszych piłkarzy na świecie, czyli Cristiano Ronaldo.
Ostatnie wpisy