Co powinien obejmować serwis auta po zimie?
CiekawostkiLifestyle
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co powinien obejmować serwis auta po zimie?

Artykuł sponsorowany

Serwisowanie auta jest niezwykle ważne, jeśli chcesz, aby służyło Ci ono przez długie lata. Warto zadbać o to zwłaszcza po zimie, kiedy samochód wystawiony jest na szkodliwe działania wilgoci, mrozu oraz soli na drogach. Dowiedz się więc, co powinien obejmować serwis auta po zimie. 

Układ chłodniczy

Jednym z najważniejszych elementów serwisowania auta po zimie jest sprawdzenie płynu chłodniczego. O ile podczas sezonu jesienno-zimowego nie jest on tak istotny, to wiosną oraz latem będzie pracował na pełnych obrotach.  Jego przegląd powinien zawierać kontrolę poziomu płynu chłodzącego i szczelność na połączeniach gumowo-metalowych. 

Jeśli potrzebujesz wymiany płynu, koniecznie sprawdź stronę internetową https://climapartner.pl/10517-chemia-dla-motoryzacji, gdzie znajdziesz różnego rodzaju preparaty.

Płyny ustrojowe

Bardzo ważne jest również skontrolowanie poziomu płynów ustrojowych. Warto pamiętać, że wszelkie płyny pracujące w samochodach w naturalny sposób zużywają się, tracąc swoje właściwości. Dlatego też konieczna jest regularna wymiana. Wyjątkowo istotna jest kontrola płynu hamulcowego – musi być on sprawdzony pod kątem  zawartość wody oraz temperatury wrzenia. Ważne jest także, aby wymienić płyn do spryskiwaczy na letni, ponieważ różni się on znacząco od swojego zimowego odpowiednika.

Wymiana opon i innych części

Wymiana opon zimowych na letnie jest jedną z pierwszych oznak zbliżającego się lata. Jest to bez wątpienia jeden z ważniejszych elementów serwisowania auta po zimie. Kiedy jednak zdecydować się na ich wymianę? Zalecane jest to w momencie, gdy średnia dobowa temperatura powietrza będzie wynosiła około 7 stopni. Wymiany opon możesz podjąć się samodzielnie lub udać się do warsztatu. 
Jeśli zdecydujesz się udać do mechanika, to podczas wymiany może on sprawdzić, czy również inne części do samochodów nie wymagają wymiany. Jeśli okaże się, że jest ona konieczna, sprawdź stronę https://sklep.prostowniki-akumulatory.pl/.

Zdj. główne: Tim Mossholder/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Nietypowe motocykle – fantazja poniosła konstruktorów!
Nietypowe motocykle – fantazja poniosła konstruktorów!
Uważasz, że widziałeś już wszystko? Z pewnością nie słyszałeś o motocyklu nazywanym Dolmette. Co w nim niezwykłego? Na przykład fakt, że ma aż 24 silniki normalnie pracujące w pilarkach.
Jak rozpoznać problemy z twoją skrzynią biegów?
Jak rozpoznać problemy z twoją skrzynią biegów?
Poznaj objawy mogące świadczyć o problemach z twoją skrzynią biegów. Dowiedz się, jak interpretować sygnały, które twoje auto wysyła i jak szybko reagować na potencjalne usterki.
Tuning w Cyberpunku 2077 możliwy dzięki… fanowskim modyfikacjom!
Tuning w Cyberpunku 2077 możliwy dzięki… fanowskim modyfikacjom!
Kto wie, być może doczekamy się pełnej wersji moda przed udostępnieniem oficjalnych narzędzi.
Ostatnie wpisy