Co jest sprawdzane podczas przeglądu technicznego samochodu?
SamochodyWyjątkowe pojazdy
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Co jest sprawdzane podczas przeglądu technicznego samochodu?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Mając auto, musimy pamiętać o terminie przeglądu. O kontakcie z mechanikiem pomyślmy wcześniej, a nie dopiero wtedy, kiedy przekroczymy datę wskazaną w dokumentach. Kiedy już będziemy w warsztacie, zależy nam przede wszystkim na tym, by auto przeszło przez wszystko pomyślnie. Warto jednak wiedzieć, co wtedy jest sprawdzane.

Część kierowców myśli o przeglądzie głównie jako o czymś, co jest obowiązkowe, aby uniknąć ewentualnych kłopotów z policją. Prawda jest taka, że rzetelnie wykonane badanie techniczne stanu pojazdu pozwoli zadbać o bezpieczeństwo, a także dłuższą żywotność auta. Z tego względu istotne jest nie tylko to, byśmy na przegląd samochodowy się zgłaszali, ale również komu zamierzamy go powierzyć.

Postaw na przegląd samochodowy w dobrym warsztacie

W renomowanym warsztacie samochodowym specjalista rzetelnie podejdzie do kwestii weryfikacji stanu technicznego pojazdu. Dokładnie przyjrzy się wszystkim podzespołom i inny elementom, o jakich wspomnimy za chwilę. Oprócz tego, jeśli będzie w stanie powiedzieć, czy za jakiś czas nie czeka nas ponowna wizyta i konieczność wymiany niektórych części. Jeżeli chcemy mieć pewność, że nasze auto trafi w dobre ręce, to postawmy na Q Service Castrol. Warsztaty tej marki znane są od lat, a przez rosnącą liczbę klientów co roku powstają nowe. Z pewnością znajdziemy je też w naszej miejscowości lub niedaleko niej. W przypadku kiedy ma być przy okazji wymieniony olej, wystarczy włączyć wyszukiwarkę https://qservicecastrol.eu/warsztaty/usluga-wymiana-oleju-i-filtra-oleju/ i zweryfikować, gdzie jednocześnie z takiej usługi skorzystać możemy.

Co sprawdza się podczas przeglądu?

Mechanik zacznie od sprawdzenia danych naszego samochodu i porównania z tym, co znajduje się w dowodzie rejestracyjnym. Później przyjrzy mu się z każdej strony. To znaczy, że sprawdzi nadwozie, a więc stan karoserii i szyb. Przetestuje działanie układu kierowniczego i hamulcowego. Tutaj istotne będzie to, czy hamulce działają równomiernie, czy hamowanie jest skuteczne. W przypadku układu kierowniczego patrzy się na drążki, połączenia, łożyska. Bardzo ważnym punktem podczas przeglądów jest również weryfikacja tego, w jakim stanie jest podwozie i zawieszenie. Mechanik upewni się, jaka jest sprawność amortyzatorów, czy na ramie podwozia nie pojawia się korozja, jak wyglądają resory. Do tego dochodzi ogumienie, a więc poziom zużycia opon i ich ciśnienie. Podczas przeglądu sprawdza się też oświetlenie. Poza samym działaniem świateł specjalista upewni się, że nie pojawiły się żadne pęknięcia. Jeżeli mamy samochód z instalacją gazową, to ona również podlega przeglądowi.

Kiedy zapisać się na przegląd samochodu?

Przede wszystkim wtedy, kiedy zbliża się termin podany w dokumentach pojazdu. Jest jednak kilka innych sytuacji uzasadniających dodatkową wizytę w warsztacie. Musimy z mechanikiem skontaktować się po wypadku lub stłuczce, a także wtedy, gdy właśnie kupiliśmy auto używane. W ten sposób zapobiegniemy kosztom związanym z późniejszymi większymi awariami.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Sukienki w kwiaty: odpowiedni wybór na różne okazje
Sukienki w kwiaty: odpowiedni wybór na różne okazje
Sukienki w kwiaty - subtelność i urok w jednym. Od codziennych spacerów po eleganckie przyjęcia, znajdź idealną sukienkę dla każdej okazji!
Jak prawidłowo przechowywać paliwo w zbiornikach dwupłaszczowych?
Jak prawidłowo przechowywać paliwo w zbiornikach dwupłaszczowych?
Odkryj praktyczne wskazówki i zasady dotyczące bezpiecznego i efektywnego przechowywania paliwa w zbiornikach dwupłaszczowych. Dowiedz się, jakie czynniki wpływają na jakość przechowywanego paliwa.
Jak sprowadzić bezwypadkowe auto z Niemiec: kompleksowy przewodnik
Jak sprowadzić bezwypadkowe auto z Niemiec: kompleksowy przewodnik
Poradnik o tym, jak bezpiecznie i skutecznie importować samochody z Niemiec. Dowiedz się, jak unikać powszechnych pułapek i udanego przeprowadzenia procesu.
Ostatnie wpisy