Jakie oznaczenia powinny znajdować się na parkingu?
Lifestyle
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jakie oznaczenia powinny znajdować się na parkingu?

Artykuł sponsorowany

Parking jest miejscem, w którym zdarza się najwięcej stłuczek i uszkodzeń samochodów. Niestety przez nieodpowiednie lub niedostateczne oznaczenia w tym newralgicznym miejscu wielu kierowców popełnia niepotrzebne błędy, wynikające z zagubienia i ograniczonej widoczności. Zobacz, jakie oznaczenia drogowe powinny znaleźć się na parkingu. 

Oznaczenia poziome

Jednym z najważniejszych elementów na parkingu są oznaczenia poziome, które wyznaczają kierowcom nie tylko drogę wjazdu oraz wyjazdu z parkingu, lecz także pokazują, gdzie znajdują się wyznaczone dla samochodów miejsca parkingowe. Wszelkie oznaczenia poziome na parkingu mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa zarówno kierowcom, jak i pieszym.

Dzięki wydzielonym pasom drogowym, wymalowanym znakom „ustąp pierwszeństwa przejazdu”, „stop” oraz progom zwalniającym, kierowcy mogą lepiej orientować się w zawiłych labiryntach parkingu. W ten sposób parking, który jest bardzo trudnym do nawigowania miejscem, staje się łatwiejszy do rozczytania dla kierowców.

Bardzo pomocne są na parkingu także separatory miejsc parkingowych, które ułatwiają zorientowanie się w przestrzeni miejsca dla samochodu i zapobiegają sytuacjom, w których na przykład wjeżdżając w boks zbyt głęboko, blokujesz możliwość zaparkowania na miejscu naprzeciwko. To ogromne ułatwienie dla wszystkich kierowców. Takie akcesoria parkingowe w swojej ofercie posiada sklep drogowy. Możesz kupić tam także progi zwalniające, słupki drogowe czy barierki.   

Oznaczenia pionowe   

Same malunki na asfalcie nie są wystarczające, by zapewnić bezpieczeństwo na parkingu. Znaki pionowe mają ogromne znaczenie dla usprawnienia ruchu drogowego. Przede wszystkim, na parkingu powinien znaleźć się znak określający to miejsce, właśnie jako parking. Tylko wtedy parkowanie w tym miejscu będzie legalne. Poza tym wszystkie znaki poziome powinny mieć zawsze swoje odpowiedniki w pionie. Tak więc “stop”, “ustąp pierwszeństwa przejazdu” oraz wszelkie nakazy skrętu i znaki informacyjne powinny być widoczne i niczym nie przesłonięte.    

W miejscach, w których widoczność może być utrudniona, powinny dla bezpieczeństwa znaleźć się lustra drogowe. Dzięki temu można uniknąć większości stłuczek i kolizji wywołanych ograniczoną dostrzegalnością innch samochodów. Dodatkowym oznaczeniem na każdym parkingu powinny być opatrzone miejsca dla osób z niepełnosprawnością. Na przeznaczonych dla nich kopertach powinien widnieć symbol osoby na wózku inwalidzkim, a obok stać powinien ten sam symbol na znaku pionowym.   

Dodatkowe elementy na parkingu   

Na parkingach przemysłowych oraz miejscach służących do rozładunku potrzebne są dodatkowe elementy, które ułatwią zaparkowanie samochodom ciężarowym.

Na stronie internetowej  https://sklep.szymkowiak.pl/pol_n_Odbojnice-przemyslowe-113.html możesz znaleźć odbojnice przemysłowe, które służą do wydzielenia newralgcznych punktów na miejscu parkingowym. Odbojnice są bardziej skuteczne niż standardowe dla parkingów słupki i barierki. Stal, z których wykonane są te elementy jest bardzo wytrzymała, przez co nie złamie się, gdy przypadkowo uderzy w nią ogromny samochód ciężarowy. Na parkingach przemysłowych trwałość i wytrzymałość materiałów jest niezwykle ważna.

Zdjęcie główne: Egor Myznik/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Piłkarz Bayernu Monachium rozbił Lamborghini…
Piłkarz Bayernu Monachium rozbił Lamborghini…
Posiadając taki samochód, nawet najmniejsze draśnięcie oznacza ogromne wydatki.
Jak prawidłowo używać uszczelniaczy w konserwacji samochodu?
Jak prawidłowo używać uszczelniaczy w konserwacji samochodu?
Poznaj skuteczne metody konserwacji samochodu za pomocą uszczelniaczy. Zrozumieć ich znaczenie, rodzaje i prawidłowe zastosowanie dla długotrwałej ochrony Twojego pojazdu.
Koszta rywalizacji w F1 przerosły syna trzykrotnego mistrza świata
Koszta rywalizacji w F1 przerosły syna trzykrotnego mistrza świata
Pedro występował w sezonie 2020 w ramach Formuły 2 w zespole Charouz Racing System. Choć wyniki Brazylijczyka nie były zbyt przekonujące, nikt nie spodziewał się, że będzie on zmuszony podjąć drastyczne kroki.
Ostatnie wpisy