Młody kierowca a duża cena polisy OC
Lifestyle
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Młody kierowca a duża cena polisy OC

Świeżo upieczony kierowca, zwłaszcza ten, który przestrzega prawa i chce po prostu korzystać ze swojego świeżo nabytego pojazdu, nie ma łatwo. Różne statystyki traktują kierowców od 18 do 24 lat jako głównych sprawców wypadków na Polskich drogach, co wiąże się z dużą ceną polisy OC. Czy da się jakoś obniżyć jej wartość?

Z czego wynika duża cena polisy OC?

Duża cena polisy OC może skutecznie pozbawić młodego człowieka szczęścia ze zdanego niedawno egzaminu na prawo jazdy. Statystyki jednak są bezlitosne i wyraźnie wskazują młodych kierowców jako głównych winowajców wypadków na drogach. Z tego względu, różne agencje i towarzystwa zwiększają znacząco swoje ceny polis OC. 

Na cenę wpływa też marka posiadanego pojazdu. Jedne z najpopularniejszych marek samochodowych wśród młodzieży, czyli Audi i BMW są jednocześnie najdroższe pod względem wysokości ceny polisy OC. Warto o tym pamiętać jeszcze przed nabyciem swojego pierwszego pojazdu, aby przypadkiem nie popsuć sobie pierwszego wrażenia posiadania własnego samochodu.

Warto pamiętać, że cena polisy OC będzie maleć wraz z czasem. Jeśli uda nam się przejechać kilka lat bez spowodowania żadnego wypadku, różne agencje i towarzystwa będą bardziej przychylnie patrzeć na nas, co spowoduje obniżenie wysokości pewnych należności. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, a także znaleźć ciekawe sposoby na obniżenie ceny polisy OC, warto odwiedzić tę stronę: https://ubezpieczamy-auto.pl/oc-dla-mlodych-kierowcow-jak-oszczedzic/

W jaki sposób można zaoszczędzić na polisie OC?

Polisa OC jest obowiązkowa, co niektóre towarzystwa będą chciały wykorzystać. Dodatkowym atutem tego będzie fakt, że młody kierowca może nie być świadomym średnich kosztów takiego obowiązku. Istnieją jednak pewne metody, które umożliwią młodemu kierowcy zaoszczędzenie swojego budżetu.

Przede wszystkim, warto skorzystać z dostępnych w internecie narzędzi, które pokażą nam aktualne oferty poszczególnych agencji i towarzystw, a także wyświetlą wszystkie potrzebne informacje na ich temat https://ubezpieczamy-auto.pl/

Ta porównywarka jest szczególnie dobrym wyborem ze względu na dostępne ogólnie pozytywne opinie na jej temat. Można w nich wyczytać, że dzięki pomocy w znalezieniu odpowiedniej oferty, wielu młodych kierowców było w stanie zaoszczędzić sporą część swojego budżetu. Warto z niej skorzystać także dla samego bezpieczeństwa. W internecie nietrudno o znalezienie oszustów, którzy zmuszą nas, chociażby do pewnego przepłacenia. Na podanej stronie jest możliwe odnalezienie także wielu ciekawych artykułów, które znacząco pomogą nam w różnych problemach związanych z ubezpieczeniem samochodu. 

Inne sposoby na zmniejszenie kosztów polisy OC

Innym sposobem na zmniejszenie wymaganych kosztów, to wybranie odpowiedniej marki samochodu. Takie firmy, jak Fiat czy Skoda to świetne opcje w tej kwestii. Dodatkowo, towarzystwa i agencje będą wymagały większego nakładu finansowego od kierowców, którzy posiadają samochody zdolne osiągać większe prędkości, dlatego warto pomyśleć nad pojazdem z mniejszym silnikiem. Innym sposobem, może być znalezienie starszego współwłaściciela. Będzie to dość pomocna kwestia, o ile wspomniana osoba będzie kimś z bliższej rodziny.

Kolejną opcją będzie wypracowanie sobie odpowiednich zniżek wcześniej. Jeśli posiadaliśmy w przeszłości motocykl, być może warto zobaczyć czy firma, która oferowała nam ubezpieczenie na dwukołowy pojazd, nie oferuje także ubezpieczeń na samochody. Jeśli tak, to możemy liczyć na pewne obniżki w tej sferze, ponieważ o ile nie było z nami wtedy problemu, to dane towarzystwo będzie posiadało o nas lepsze zdanie.

Zdj. główne: Valerie Kaarna/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Maybach 57S Coupe Muammara Kaddafiego trafił pod młotek
Maybach 57S Coupe Muammara Kaddafiego trafił pod młotek
Pojazd dyktatora wystawiła holenderska firma Auto Leitner zajmująca się sprzedażą eksluzywnych samochodów. Warto zaznaczyć, że pojazd nigdy nie trafił do Kadaffiego z powodu upadku reżimu i śmierci dyktatora.
Wojewódzki przyznał, że jeździł autem, które „zmotoryzowało polską dresiarnię”
Wojewódzki przyznał, że jeździł autem, które „zmotoryzowało polską dresiarnię”
Samochód trafił w ręce innej gwiazdy, którą na co dzień możemy oglądać na ekranach telewizorów.
Aston Martin Racing z upamiętniającą dokonania firmy kolekcją – „The Vantage Legacy”!
Aston Martin Racing z upamiętniającą dokonania firmy kolekcją – „The Vantage Legacy”!
Kolekcja obejmuje V8 Vantage GTE, V12 Vantage GT3 i Vantage GT4, które zostały oparte na drogowym V8 Vantage z 2005 roku.
Ostatnie wpisy