Targi CES 2022 – zobacz naszą relację
Eventy i targi
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Targi CES 2022 – zobacz naszą relację

Targi CES w Las Vegas to jeden z najważniejszych eventów tego typu na świecie. Zobaczcie, co w tym roku przygotowali organizatorzy.

Targi Consumer Electronics Show, czyli w skrócie CES, to jedno z najważniejszych wydarzeń w światku technologicznym na całym świecie. Co roku do Las Vegas zjeżdżają się najważniejsze firmy oraz cała masa gości, którzy chcą na własne oczy doświadczyć najnowszych technologii oraz tego, jak mogą zostać one wykorzystane w przyszłości. Choć w tym roku powiększenie hali zbiegło się z wycofaniem się pewnej grupy wystawców – pandemia koronawirusa nadal krzyżuje pewne plany. Co jednak mogliśmy ujrzeć w tym roku w Ameryce – nie tylko pod kątem motoryzacyjnym, ale i ogółu imprezy?

Nowinki motoryzacyjne na CES 2022

Oczywiście pod kątem technologicznym branża motoryzacyjna zapatrzona jest w perspektywę coraz to większej autonomii prowadzenia pojazdów. Choć niewątpliwie technologia rozwija się niezwykle szybko, producenci podchodzą do tych nowatorskich rozwiązań z pewnym dystansem. Wprowadzanie opcji pozwalających na prowadzenie auta bez większej ingerencji kierowcy to zarówno spora szansa, jak i duże ryzyko. 

Podczas tegorocznych targów CES przedstawiono na przykład w pełni autonomiczny bolid IndyCar – ta prezentacja naprawdę zrobiła spore wrażenie. Podsumowano również działania wielu firm, w tym Microsoftu, pod kątem rozwoju autonomicznej jazdy. Oczywiście nie mogło się obyć bez wspominek o elektromobilności. 

Targi CES – nie tylko motoryzacja

Nie da się ukryć, iż podczas takich targów jak te organizowane w Las Vegas to nie branża motoryzacyjna jest główną osią zainteresowania. Najwięcej uwagi zgarniają giganci technologiczni, którzy często prezentują swoje nowe telefony czy inne sprzęty RTV i AGD, a także ujawniają, nad czym aktualnie pracują. To właśnie takie marki i informacje są na tych eventach najmilej widziane.

Dla przykładu Samsung na swoim stoisku zaprezentował naprawdę intrygującą technologię MicroLED. Rozwiązanie to cechuje się między innymi niezależnością każdego piksela, dzięki czemu każdy z nich może emitować osobny sygnał oraz samodzielnie się wyłączać, bez względu na zachowanie innych pikseli. Dzięki temu telewizory Samsunga z tą technologią oferują niespotykaną głębię kolorów – od czerni po biel.

Sony również pokazało swoje nowe telewizory z serii Bravia, korzystające z paneli QD-OLED. Taka technologia bardzo zwiększa jasność obrazu i nadaje kolorom niezwykłą wyrazistość, a także pozwala na oszczędności pod względem wytrzymałości i zużywanej energii.

Unikatową ciekawostką były bez wątpienia okulary TCL NXTWEAR G. Na pierwszy rzut oka prezentują się one niczym typowe okulary przeciwsłoneczne, oferują nam jednak możliwość… oglądania filmów. Według osób, które miały okazję wypróbować ten gadżet, okulary są dość dyskretne i oferują solidną jakość obrazu. Temat „smartokularów” wraca więc po kilku latach ciszy.

Zdj. główne: Andrew Neel/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*