Samochody Diego Maradony
Motonews
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Samochody Diego Maradony

Boski Diego był jedną z najjaśniejszych gwiazd świata futbolu. Maradona był idolem dla wielu pokoleń miłośników piłki nożnej i piłkarzy. W ciągu swojej kariery nie przestał zaskakiwać – zarówno na boisku jak i poza nim. Czym jeździł Diego Maradona?

Argentyńska gwiazda zmarła wczoraj, 25 listopada. Niewielu wie, jednak, że poza swoimi zasługami na boisku i bogatym życiem towarzyskim, był miłośnikiem szybkich samochodów. Pełny porfel pozwolił spełnić marzenia Argentyńczyka o garażu pełnym supersamochodów.

Porsche 924
Było to jedno z pierwszych samochodów Maradony, z czasów przed przenosinami na Stary Kontynent – do samego centrum świata piłki. Diego kupił 924, gdy miał zaledwie 19 lat. Egzemplarz piłkarza trafił do kolekcjonerów, którzy utrzymali samochód w idealnym stanie.

Mercedes-Benz 500 SLC
Legenda futbolu otrzymała tego klasyka z rąk fanów Boca Juniors wdzięcznych za zasługi piłkarza na rzecz klubu. Pod maską znalazł się silnik V8 generujący moc rzędu 237 koni mechanicznych. Wyprodukowano tylko 1133 egzemplarzy Mercedesa 500 SLC.

Ferrari
W drugiej połowie lat 80. XX wieku Maradona postanowił kupić dwa egzemplarze Ferrari. Diego miał jednak jedno ale – samochód musiał być czarny. Według doniesień, sam Enzo Ferrari był odpowiedzialny za zmianę koloru z Rosso Corsa na Testarossa. Do garażu gwiazdy trafiły – Ferrari F40 oraz Testarossa.

Rolls-Royce Ghost
W 2012 roku, Diego Maradona widziany był w Rolls-Royce Ghost z 6.6 litrowym silnikiem V12 o mocy 570 koni mechanicznych. Warto przypomnieć, że Ghost jest jednym z najbardziej ekskluzywnym modelem brytyjskiego koncernu.

(By Revista El Grafico – http://fotos.elgrafico.com.ar/thumbs/478d2bc3e8b33_100.jpg and http://fotos.elgrafico.com.ar/ampliada.php?id=4869, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=41803942)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Nowy SEAT i CUPRA z finansowaniem dla osób prywatnych
Nowy SEAT i CUPRA z finansowaniem dla osób prywatnych
Planujesz zakup nowego samochodu marki SEAT lub CUPRA i szukasz atrakcyjnej formy finansowania? Koniecznie zapoznaj się z produktami Volkswagen Financial Services dla klientów indywidualnych. Kupując auto na raty z łatwością sprawdzisz wysokość miesięcznej raty korzystając np. z narzędzia kredyt samochodowy kalkulator od VW FS. 
Ubezpieczenie dla Peugeota – jak znaleźć najtańsze?
Ubezpieczenie dla Peugeota – jak znaleźć najtańsze?
Jak znaleźć najtańszą polisę?
Najmodniejsze kolory samochodów w 2021 roku!
Najmodniejsze kolory samochodów w 2021 roku!
Przed nami kolejny motoryzacyjny sezon - sprawdzamy, które kolory będą na topie w przyszłym roku!
Ostatnie wpisy