Triggo – zobacz pojazd, który podbił targi CES 2022
SamochodyWyjątkowe pojazdy
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Triggo – zobacz pojazd, który podbił targi CES 2022

Polski pojazd elektryczny Triggo był jednym z najciekawszych wynalazków podczas targów technologicznych CES 2022.

Triggo – czym jest wyjątkowy polski pojazd?

Pod kątem motoryzacyjnym Polska nigdy nie była światowym potentatem, a po zamknięciu takich fabryk jak na przykład słynne FSO znaczenie polskiego przemysłu motoryzacyjnego jeszcze mocniej spadło. Sprawia to, że każda inicjatywa mająca na celu rozruszać tę gałąź przemysłu w naszym kraju spotyka się ze sporą uwagą opinii publicznej. Ostatnio mówi się o marce Izera, która bardzo mocno działa, aby wejść na rynek samochodów elektrycznych. Nie można jednak zapominać o innych projektach, które również interesują nie tylko nas, Polaków, ale także wielu obserwatorów na całym świecie. Takim tworem jest na przykład Triggo, który podczas targów technologicznych CES w Las Vegas wywołał naprawdę spore zamieszanie. Dlaczego?

Triggo to wyjątkowy pojazd, który skonstruowany jest typowo pod miejską jazdę. Jest on swoistym skrzyżowaniem samochodu i motocykla, łączy typową samochodową kabinę i niebywałą zwrotność. Można ją uzyskać dzięki specjalnemu zawieszeniu oraz całkiem małej masie. Najnowszy prototyp jest tak zwaną fazą przedprodukcji, co oznacza, że do finalnej wersji jest jeszcze daleka droga.

Triggo to pomysł stworzony w Polsce, lecz należy wspomnieć, iż stał się on projektem międzynarodowym. Patenty, jakie wykorzystuje ten pojazd, są również chronione globalnie, co pozwala twórcom tej maszyny na dość sprawne działanie i spokojne rozwijanie tego niezwykle ciekawego projektu.

Triggo podbija CES 2022

Triggo jest napędzany energią elektryczną i jest w stanie rozpędzić się do maksymalnie 90 kilometrów na godzinę. Mimo problemów z dotarciem do hali wystawowej w Las Vegas Triggo pojawił się na targach CES i zrobił wokół siebie naprawdę sporo szumu. Bardzo ciekawym zagraniem było umożliwienie odwiedzającym stoisko Triggo sterowanie zdalne innym prototypem znajdującym się w Warszawie. Mimo ponad 9 tysięcy kilometrów, bo taki dystans dzieli stolicę Polski i Las Vegas, wszystko przebiegało bezproblemowo.

Czy Triggo ma szansę pojawić się na drogach już niedługo? Możliwe, że tak. Jest to naprawdę intrygująca konstrukcja, która niewątpliwie jest w stanie znaleźć swoich fanów. Oczywiście warto pamiętać, iż jest to pojazd jednomiejscowy, co mimo wszystko trochę ogranicza jego funkcjonalność. Jest to jednak dość ciekawa alternatywa dla motocykli – bezpieczniejsza i bardziej komfortowa. Kto wie, być może w polskich miastach niedługo zobaczymy Triggo?

Czym są targi CES?

Targi CES (Consumer Electronics Show) to targi, które od 1967 roku corocznie (oczywiście w normalnych okolicznościach) odbywają się w Las Vegas w stanie Nevada. Są to międzynarodowe targi elektroniki użytkowej, podczas których wiele firm z całego globu pokazuje swoje najnowsze nowinki technologiczne oraz prototypy, które już za kilka lat będą w stanie wejść na rynek.

zdj. głóne: triggo/imgur.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Quad a ubezpieczenie OC – czy jest konieczne?
Quad a ubezpieczenie OC – czy jest konieczne?
Quady to pojazdy znajdujące różnorakie zastosowanie. Są wykorzystywane w wyścigach, przy okazji wycieczek, a także w ratownictwie czy wojsku. Wydaje […]
Poradnik dla początkujących – jak poprawić swoje umiejętności jazdy na gokarcie, będąc dorosłym
Poradnik dla początkujących – jak poprawić swoje umiejętności jazdy na gokarcie, będąc dorosłym
Przekształć swoje doświadczenie na gokarcie w ekspertyzę, poczynając od naszych wskazówek i porad, skierowanych specjalnie do dorosłych pasjonatów jazdy na gokarcie.
Jak wybrać odpowiedni materiał dla elementów sterujących przepływem w instalacjach przemysłowych?
Jak wybrać odpowiedni materiał dla elementów sterujących przepływem w instalacjach przemysłowych?
Artykuł prezentuje decyzyjne aspekty przy wyborze materiałów dla elementów sterujących przepływem w zakładach przemysłowych, poruszając ich trwałość, wydajność i zgodność z branżowymi standardami.
Ostatnie wpisy