Na co zwracać uwagę szukając używanego samochodu?
SamochodyWyjątkowe pojazdy
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Na co zwracać uwagę szukając używanego samochodu?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Poszukiwanie samochodu to często wyzwanie. Osoby niezaznajomione z branżą samochodową mogą w pierwszym momencie załamać ręce przeglądając oferty na rynku pierwotnym i wtórnym. Jednak po bliższym zapoznaniu się ze swoimi potrzebami i najważniejszymi informacjami sytuacja nie jest już tak dramatyczna. Na co zwracać uwagę przy kupnie samochodu?

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • jakie parametry są istotne przy wyborze używanego samochodu
  • dlaczego Dodge Durango to dobry wybór

Podstawowym pytaniem jakie musimy sobie zadać jest to, czy poszukujemy nowego samochodu czy chcemy kupić używany. Oczywiście często jesteśmy ograniczeni budżetem, który determinuje to drugie rozwiązanie. Dlatego w tym artykule skupimy się na rynku samochodów używanych.

Pojemność silnika, automatyczna lub ręczna skrzynia biegów. Na jakie parametry zwracać uwagę wybierając samochód?

Zanim wybierzemy auto naszych marzeń powinniśmy się zastanowić jaki samochód jest nam potrzebny. Jeżeli nie mamy rodziny lub szukamy taniego auta, zapewne zdecydujemy się na mały pojazd. W przypadku, gdy na co dzień będzie z niego korzystać większa liczba pasażerów możemy potrzebować dużego pojazdu, którego liczba miejsc będzie adekwatna do wielkości naszej rodziny.

Gdy już znamy rozmiar naszego przyszłego auta pora spojrzeć na jego parametry. Pierwszym z nich jest rok produkcji. Wiek auta ma niebagatelne znaczenie dla jego przyszłego funkcjonowania. Kolejnym jest silnik i to, do jakiego paliwa jest przeznaczony. Jego pojemność i moc mogą być dla nas istotne i determinują wielkość spalania paliwa. Kolejnym ważnym elementem, często kluczowym przy używanych autach jest jego przebieg. Im więcej przejechanych kilometrów ma auto, tym bardziej może być narażone na awarie i dodatkowe koszty.

Innym parametrem, który może być dla nas istotny może być rodzaj skrzyni biegów. W Polsce większość samochodów ma ręczną skrzynię biegów, ale coraz większą popularność zdobywa automatyczna. Dla wielu osób to spore ułatwienie w trakcie jazdy, dlatego warto się nad tym poważnie zastanowić. Poszukując popularnych „automatów” powinniśmy skupić się na autach produkcji amerykańskiej, takich jak Dodge Durango.

Dodge Durango – amerykańska solidność w rozsądnej cenie

Dodge Durango to trzy generacje SUVów produkowanych przez firmę Dodge’a od 1998 roku. Najnowsza jest budowana od końca 2010 roku na tej samej platformie co Jeep Grand Cherokee. Na jego wyposażeniu znalazły się różne modele silników V6 i V8. Charakterystycznymi cechami Dodge Durango jest liczba drzwi (5), automatyczna skrzynia biegów (5,6 i 8 biegowa), tylny napęd AWD. Jest bardzo popularnym modelem na rynku wtórnym samochodów, również w Polsce. Jeżeli szukamy dużego auta produkcji amerykańskiej, wyposażonego w automatyczną skrzynię biegów, powinniśmy poważnie zastanowić nad tym modelem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*