Jak modnie wyglądać w kabriolecie?
Moda i styl
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jak modnie wyglądać w kabriolecie?

Kabriolet. Mało które słowo w języku polskim tak jednoznacznie kojarzy się z sezonem letnim. Być może za wyjątkiem wakacji czy wyczekiwanego od miesięcy urlopu. 

Wiatr we włosach, zew wolności i rozpościerająca się po horyzont droga. Czego więcej potrzeba? Z pewnością nie zaszkodzi, by wdziać odpowiedni na tę okazję strój, który nie tylko pozwoli nam komfortowo korzystać z chwil za kółkiem kabrio, ale przede wszystkim będzie świetnie się prezentować.

Chusta

Rekordy upałów sprawiają, że coraz częściej nasze myśli wędrują ku odświeżającej przejażdżce motocyklem bądź kabrioletem. Jak to wygląda od kuchni? Kabriolet kojarzy nam się przede wszystkim z amerykańską kinematografią pełną romantycznych scen czy też efektownych pościgów. W praktyce jednak kabriolet może się okazać źródłem kłopotów… zdrowotnych. Choć wiatr we włosach jest niezwykle przyjemny przy temperaturze przekraczającej 35 stopni Celsjusza, to zbyt duża dawka podmuchów może Cię przewiać. Zwłaszcza jeśli Twoje cztery kółka nie są wyposażone w tak zwanego windshota (lub zwyczajnie wiatrołapa) odpowiadającego za ograniczanie zawirowań powietrza i szumu w przestrzeni pomiędzy przednią szybą a przegrodą umieszczoną za oparciami foteli. Ta nadzwyczajna technologia pozwala na szybką i efektywną jazdę bez dachu, jednak niewielu z nas ją posiada. Jeśli nie masz tego elementu lub z jakiegoś powodu nie planujesz w najbliższym czasie zakupu, to odpowiednim elementem garderoby staną się popularne chusty lub zwiewne szale, które nie tylko zabezpieczą wrażliwą szyję przed silnymi podmuchami powietrza, ale również sprawią, że będziemy lepiej się prezentować. 

Niemniej, warto pamiętać, by nie przesadzać z długością tych dodatków. Najlepszym argumentem będzie śmiertelny wypadek amerykańskiej aktorki, Isadory Duncan, której niezwykle długi szal wkręcił się w koła pojazdu podczas rutynowej przejażdżki kabrioletem nieistniejącej już francuskiej marki Amilcar. 

Nakrycie głowy

Kolejną kluczową kwestią dotyczącą ubioru będzie nakrycie głowy. Słoneczne dni oznaczają przede wszystkim żar lejący się z nieba, który może doprowadzić do udarów słonecznych i ogólnych problemów zdrowotnych. Z tego względu zarówno panom, jak i paniom zaleca się korzystanie z czapek z daszkiem lub niezwykle stylowych i wracających do mody kapeluszy. 

Poza ochroną skóry głowy warto zwrócić uwagę również na ochronę skóry całego ciała. Udając się na przejażdżkę swoimi czterema kółkami, pamiętaj o skorzystaniu z dobrej jakości kremu z filtrem. Rzadko co wygląda tak dobrze, jak zdrowa opalenizna!

Okulary przeciwsłoneczne

Kolejnym nieodłącznym elementem podróży kabrioletem są stylowe okulary. Z racji braku dachu, który ochroniłby Twoje oczy przed rażącym słońcem, musisz zaopatrzyć się w dobrej jakości (najlepiej certyfikowane) okulary przeciwsłoneczne. Najczęstszym wyborem są Aviatory zwane inaczej pilotkami. 

Co z pozostałym elementami outfitu? Z pewnością największe znaczenie będzie miało odpowiednie wykorzystanie jasnych kolorów lub odcieni bieli, które ochronią Cię przed palącym słońcem. 

(fot. pixabay.com)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak gzymsy elewacyjne ze styropianu mogą zmienić wygląd Twojego domu?
Jak gzymsy elewacyjne ze styropianu mogą zmienić wygląd Twojego domu?
Zbadaj przemianę domu za pomocą gzymsów elewacyjnych ze styropianu. Połącz funkcjonalność i estetykę oraz dodaj swojej nieruchomości charakteru.
Jakie oznaczenia powinny znajdować się na parkingu?
Jakie oznaczenia powinny znajdować się na parkingu?
Parkingi, nieważne, czy przed firmą, czy galerią handlową, mogą być bardzo niebezpiecznym miejscem. Zobacz, jakie oznaczenia powinny się na nim znaleźć, aby samochody poruszające się po nim nie były zagrożeniem.
Czym jest logistyka?
Czym jest logistyka?
Jak możemy w prostych słowach opisać logistykę, jakie dziedziny jesteśmy w stanie w jej obrębie wyróżnić, a także w jakim kierunku się ona rozwija? Sprawdźmy!
Ostatnie wpisy