Najmodniejsze kolory samochodów w roku 2022
LifestyleModa i styl
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Najmodniejsze kolory samochodów w roku 2022

Kolor lakieru, którym jest pokryte auto osobowe, ma dla wielu osób naprawdę spore znaczenie. Dlatego warto zapoznać się z tym, które barwy należą do najmodniejszych w 2022 roku. 

Bardzo często samochód uznawany jest nie tylko za środek transportu, lecz również za pewnego rodzaju wyznacznik prestiżu oraz klasy danej osoby. Bardzo ważną rolę w ocenie tego odgrywa właśnie to, jakiego koloru jest lakier auta. Można zauważyć, że polskie ulice są po prostu nudne i przepełnione trzema kolorami, czyli białym, czarnym oraz szarym. Aktualnie nie są one już jednak w modzie. 

Jakie kolory są w modzie w 2022 roku?

Bardzo często słyszy się o czterech kolorach – niebieskim, czerwonym, srebrnym oraz zielonym. Wynika to między innymi z tego, iż każdy z wyżej nich jest w stanie być bardzo elegancki i dostojny. W odpowiednim odcieniu pozwala jednak na nieco bardziej energetyczny wygląd auta. 

Na start pod lupę weźmiemy kolor niebieski. Może mieć przeróżne formy od bardziej dostojnych odcieni granatu po nieco jaśniejsze i bardziej wyróżniające się z tłumu barwy takie jak błękit. Czerwony również może mieć bardzo krzykliwą formę albo być dostojny i elegancki, gdy użyjemy odcienia na przykład szkarłatnego. 

Srebro to istna klasyka kojarzona z elegancją i autami marki Mercedes-Benz. Jest to kolor dostojny, lecz nieznajdujący się w trójce najpopularniejszych, do których należą oczywiście biały, czarny oraz szary. 


Gdy z kolei mowa o zielonym, to jest on bardzo popularny z uwagi na ogromną liczbę odcieni. Zaintrygować może na przykład krzykliwa, limonkowa zieleń, lecz za pomocą tego koloru można również nadać głębi wyglądowi auta poprzez wybór ciemniejszego odcienia. 

Alternatywy dla lakieru

Wiele osób chętnie zmieniałoby regularnie kolor swojego auta. Lakierowanie to jednak spory problem, gdyż aby je wykonać, potrzebne jest mnóstwo pracy i gotówki. Znacznie prostszym rozwiązaniem, które nie ingeruje w grubość i skład powłoki lakierniczej, jest oklejanie. 

Poprzez oklejenie auta można stworzyć przeróżne projekty, które zwrócą na siebie uwagę na ulicy, a gdy będziemy chcieli wrócić do oryginalnego lakieru, wystarczy zerwać z samochodu okleinę. Problemu nie stanowi również zmiana koloru auta, gdyż wystarczy jedynie zerwać stare i założyć nowe oklejenie w pożądanym przez nas kolorze.

Zdj. główne: Ultra_Media/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*