Kredyt samochodowy dla firm – czy warto?
Marketing i promocja
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Kredyt samochodowy dla firm – czy warto?

Budowanie floty pojazdów firmowych stanowi poważne wyzwanie – wiąże się z koniecznością zaangażowania sporej gotówki. Nie wszyscy przedsiębiorcy decydują się na takie rozwiązanie, ponieważ nie chcą w ten sposób pożytkować całej nadwyżki finansowej. Z pomocą przychodzi kredyt samochodowy dla firm. Sprawdź, kiedy może się to opłacać.

Po kredyty samochodowe mogą sięgać nie tylko odbiorcy indywidualni. Oferta przygotowana przez banki uwzględnia również przedsiębiorców, którzy bywają zainteresowani finansowaniem przy budowaniu lub rozszerzaniu floty pojazdów. Korzysta z niej coraz więcej firm, co potwierdza rosnąca liczba zapytań kierowanych do serwisu finanse.rankomat.pl.

Jaki kredyt samochodowy wybrać?

Oferta banków w zakresie rodzajów kredytów samochodowych dla przedsiębiorców jest dość szeroka. Uwzględnia nie tylko klasyczną formę finansowania, ale także kredyt z ratą balonową czy kredyt 50/50. 

Standardowy kredyt samochodowy

To jedna z najbardziej uniwersalnych opcji, która wpisze się w oczekiwania praktycznie wszystkich przedsiębiorców. Charakteryzuje się względnie przystępnymi kosztami oraz koniecznością wniesienia wkładu własnego – zwykle w granicach 10-30% wartości pojazdu. Wysokością miesięcznej raty można manipulować m.in. poprzez wydłużaniem okresu finansowania.

Kredyt balonowy

Cechą charakterystyczną tej formy finansowania są niskie miesięczne raty i dość wysoka ostatnia rata – tzw. rata balonowa. Będzie dobrym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którzy systematycznie wymieniają flotę pojazdów – finansowany kredytem samochód można oddać w rozliczeniu i skorzystać z kolejnego tego typu kredytu bez konieczności angażowania środków własnych. 

Kredyt 50/50

To rodzaj finansowania, którego istotą jest wpłacenie 50% wartości pojazdu i po upływie 12 miesięcy uregulowanie pozostałej części należności. Stanowi najtańszy kredyt samochodowy, ale wymaga dysponowaniem sporej gotówki, co w przypadku budowania dużej floty pojazdów oznacza ogromne nakłady finansowe.

Więcej na temat wad i zalet poszczególnych rodzajów kredytu samochodowego znajdziesz w artykule pod adresem https://finanse.rankomat.pl/poradniki/kredyt-samochodowy-dla-firm-czy-warto/

Kredyt samochodowy firm – kiedy go rozważyć?

Chociaż teoretycznie zakup pojazdów za gotówkę jest najtańszym rozwiązaniem, kredyt samochodowy niesie za sobą wiele korzyści. Dzięki niemu można:

  • utrzymać płynność finansową na dotychczasowym poziomie
  • nadwyżkę finansową przeznaczyć na zupełnie inny cel, np. inwestycję
  • skorzystać z odliczeń podatkowych w ramach tzw. optymalizacji podatków. 

Warto także pamiętać, że dla mniejszych przedsiębiorstw kredyt samochodowy może być jedyną szansą na pozyskanie firmowego pojazdu bez nadmiernego obciążania budżetu. 

Jeśli więc – jako przedsiębiorca – znajdziesz korzystną ofertę finansowania, nie wahaj się nad zakupem pojazdu na kredyt. Niska miesięczna rata, niski wkład własny oraz przystępny całkowity koszt nie zaburzą płynności finansowej.

Zdjęcie główne: Jenny Ueberberg/unspalsh.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak skutecznie radzić sobie z problemami z wtryskiwaczami w samochodzie
Jak skutecznie radzić sobie z problemami z wtryskiwaczami w samochodzie
Odkryj sprawdzone metody radzenia sobie z problemami z wtryskiwaczami w samochodzie z naszego poradnika eksperta.
Podczas ucieczki przed policją zatrzymał się, by zatankować
Podczas ucieczki przed policją zatrzymał się, by zatankować
Pewność siebie przydała się podczas ucieczki przed stróżami prawa.
Marcin Prokop sprzedaje auto. To klasyczne BMW!
Marcin Prokop sprzedaje auto. To klasyczne BMW!
Celebryci od lat kojarzą się z supersamochodami, którymi rozbijają się po drogach z niebotyczną prędkością. Prezenter stacji TVN, Marcin Prokop, pokazuje, że to nieprawdziwy i krzywdzący stereotyp. Dziennikarz sprzedaje bowiem należące do niego auto - BMW E30 serii 3.
Ostatnie wpisy