Co sprawdzić przed wysyłką paczki za granicę?
InneWyjątkowe pojazdy
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Co sprawdzić przed wysyłką paczki za granicę?

Artykuł sponsorowany

Może wydawać się, że wysyłanie paczek jest proste. Trzeba jednak zwrócić uwagę na parę rzeczy. Zobacz, co należy sprawdzić przed wysyłką paczki za granicę. 

Jak wysyłać paczkę międzynarodową?

Jeśli planujesz wysłać paczkę za granicę, masz trzy rozwiązania: 

  • podrzucić ją znajomemu, który akurat podróżuje do danego kraju; 
  • pójść na pocztę i odstać swoje w kolejce, aby nadać paczkę w okienku;
  • wysłać paczkę szybko i tanio kurierem, którego możesz zamówić do domu.

Wysyłając paczkę do Holandii, zajrzyj na stronę https://www.globkurier.pl/cennik/przesylki-miedzynarodowe/paczki-i-przesylki-do-holandii, jednak jeśli chcesz nadać przesyłkę do Niemiec, odwiedź https://www.globkurier.pl/cennik/przesylki-miedzynarodowe/paczki-i-przesylki-do-niemiec.

Ceny paczek międzynarodowych

Wysyłając paczki poza granice kraju, zwróć uwagę na ich ceny. Będą one zależeć między innymi od wymiarów, wagi, wartości oraz kraju docelowego. DPD stosuje jedną stawkę dla paczek od 1 do 31,5 kg. Jednak w UPS oraz GLS ceny będą zależeć od wagi  gabarytowej lub rzeczywistej paczki i zwiększają się co 5 kg. Jeśli chcesz sprawdzić cenę docelową, musisz wybrać kraj nadania, kraj docelowy, a później uzupełnić wymiary paczki i jej wagę. Cennik paczek do USA znajdziesz na przykład na stronie https://www.globkurier.pl/cennik/przesylki-miedzynarodowe/paczki-i-przesylki-do-usa. 

Ile idzie paczka międzynarodowa?

Czas dostarczenia przesyłki będzie zależny od kraju docelowego oraz wybranej usługi. Wybierając UPS, skorzystać możesz z droższej usługi ekspresowej lub tańszej ekonomicznej. GLS i DPD w swojej ofercie mają tylko usługi ekonomiczne. 

Jak zapakować przesyłkę za granicę?

Od kilku lat firmy kurierskie przyjmują tylko towary spakowane w kartonowe pudła. Taki karton musi być nowy, niezniszczony i mieć regularny kształt prostopadłościanu. Pamiętaj, aby nie zawijać go folią stretch ani dużą ilością taśmy klejącej. Utrudniają one automatyczne sortowanie przesyłek, a co za tym idzie może wiązać się to z dodatkową opłatą. Nie zapomnij także o odpowiednim zabezpieczeniu rzeczy w środku.

Czego nie wysyłać w paczce międzynarodowej?

Każda z firm kurierskich ma określoną listę rzeczy, które zabronione są w drogowym transporcie międzynarodowym. Zabrania się wysyłania tytoniu, alkoholu, narkotyków, substancji chemicznych i pirotechnicznych, zwierząt, płynów, ludzkich szczątków oraz roślin. 

Wysyłka paczki za granicę kurierem jest tania, łatwa i szybka, jednak musisz pamiętać o prawidłowym zapakowaniu towaru oraz paczki.

Fot.: Karolina Grabowska/pexels.cm

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Najładniejsze motocyklowe zdjęcia z Instagrama! Top 10!
Najładniejsze motocyklowe zdjęcia z Instagrama! Top 10!
Planujesz sesję motocyklową i szukasz inspiracji? Zapraszamy na przegląd top 10 zdjęć, które znajdziesz na Instagramie.
Porady ekspertów na temat wyboru i montażu opon pneumatycznych do wózków widłowych
Porady ekspertów na temat wyboru i montażu opon pneumatycznych do wózków widłowych
Odkryj praktyczne porady od specjalistów dotyczące wybierania i montowania opon pneumatycznych do wózków widłowych. Dowiedz się, jak poprawić wydajność i bezpieczeństwo swojego sprzętu.
Co powinien obejmować serwis auta po zimie?
Co powinien obejmować serwis auta po zimie?
Serwisowanie auta jest bardzo istotne, zwłaszcza po zimie. Dowiedz się, o czym należy pamiętać oraz jakie elementy skontrolować lub wymienić.
Ostatnie wpisy