Ciągniki rolnicze za ponad 500 000 złotych – są bardziej ekskluzywne niż samochody!
Inne
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Ciągniki rolnicze za ponad 500 000 złotych – są bardziej ekskluzywne niż samochody!

Ciągniki rolnicze oferowane obecnie przez czołowych producentów gwarantują nie tylko nieporównywalną wygodę pracy, ale mogą także konkurować z najlepszymi samochodami dostępnymi na rynku.

Co oferują ciągniki rolnicze w 2021 roku?

Traktory dostępne obecnie w sprzedaży to zaawansowane sprzęty – nie tylko pod względem mechanicznym, ale również technologicznym. Obecnie w ciągniku rolniczym często spotykane są rozwiązania, takie jak kamery cofania, reflektory przednie wykonane w technologii LED, czy systemy multimedialne. Ponadto w traktorach znajdziemy systemy bezpieczeństwa, klimatyzację, automatyczną skrzynię biegów oraz skórzaną tapicerkę czy podgrzewaną kierownicę. Przyjrzyjmy się kilku modelom wycenionym na ponad pół miliona złotych. Niektóre są bardziej ekskluzywne od niejednego auta osobowego!

John Deere 6195R

Ciągnik rolniczy John Deere 6195R to model charakteryzujący się mocą znamionową na poziomie 195 koni mechanicznych, gwarantujący operatorowi nie tylko wysoką wydajność pracy, ale i duży komfort. Seria 6R została zaopatrzona w oszkloną, zabudowaną kabinę oraz intuicyjny kokpit sterowania typu CommandARM – wyposażony w ekran CommandCenter czwartej generacji, którego obsługa przypomina tablet multimedialny. Wśród dodatkowych funkcji umilających pracę, znajdziemy system klimatyzacji, radio z łącznością Bluetooth i USB oraz oświetlenie kabiny. Samo sterowanie osprzętem odbywa się z użyciem niezwykle wygodnego joysticka CommandPRO. Jeśli chodzi o osiągi i parametry techniczne, to John Deere 6195R może pochwalić się obecnością samopoziomującego układu amortyzacji TLS Plus, który automatycznie reaguje na polecenia operatora. Natomiast zmienne położenie układu kierowniczego znacznie poprawia komfort jego pracy, minimalizując przy tym ruchy rąk.

Uzyskanie 195 koni mechanicznych w tym ciągniku rolniczym było możliwe dzięki zastosowaniu sześciocylindrowego, czterozaworowego silnika z układem Common Rail i turbosprężarki ze zmienną geometrią łopatek. To właśnie dzięki niej silnik zapewnia wydajność na całej krzywej momentu obrotowego. Wydajną pracę umożliwia także obecność zaawansowanego układu hydraulicznego o zamkniętym przepływie.

Claas ARION 650

Kolejnym modelem, którego bazowa wartość w salonie wynosi ponad 500 tysięcy złotych, jest Claas Arion 650. Traktor ten charakteryzuje się mocą wynoszącą 200 koni mechanicznych oraz obecnością automatycznej skrzyni biegów typu Semi PowerShift. Operator tego modelu może liczyć na wsparcie zaawansowanego systemu wspomagania CEMOS, który ma znacząco ułatwić codzienną pracę w polu i uczyć się stylu jazdy oraz pracy kierującego. Zaawansowany system sterowania wyposażony w duży wyświetlacz TFT służy nie tylko do operowania najważniejszymi funkcjami, ale również wyświetlania obrazu z kamer przednich, bocznych oraz tylnych. Podczas konfiguracji modelu Arion 650 kupujący może wybrać wariant ze skórzaną tapicerką i kierownicą, zestawem głośnomówiącym Bluetooth oraz otwieranym łukiem dachowym – co operatorzy docenią szczególnie w upalne dni.

Zastosowany w Arionie 650 silnik czterocylindrowy z wtryskiem Common Rail o mocy 1800 barów wspomagany jest przez turbosprężarkę VGT, zapewniającą optymalne ciśnienie nawet w najgorszych warunkach. Bezstopniowa skrzynia biegów Claas EQ/220, dzięki zespołowi sprzęgieł oraz hydrostatowi zapewnia optymalny przepływ mocy. Natomiast system automatycznego obniżania obrotów pozwala na uzyskanie znacznych oszczędności w spalaniu. Co ważne, w panelu sterowania dostępne są dwa tryby pracy silnika – „Eco” i „Power”. Ten pierwszy dostosowuje ustawienia pojazdu w taki sposób, aby spalał możliwie najmniej paliwa, a drugi zapewnia maksymalną siłę w trakcie ciężkiej pracy.

Deutz-Fahr AGROTRON 6185

Sześciocylindrowy traktor Deutz-Fahr AGROTRON 6185 to propozycja dla wymagających klientów, szukających modeli z silnikiem o mocy 175 koni mechanicznych. Automatyczna, wystopniowana przekładnia z pięcioma biegami głównymi oraz sześcioma półbiegami  zapewnia optymalne osiągi przy stosunkowo niewielkim spalaniu, a zastosowane hamulce tarczowe to nie tylko poprawa bezpieczeństwa, ale również wyższy komfort operatora. Model Deutz-Fahr AGROTRON 6185 doskonale sprawdzi się podczas transportowania plonów, w orce, siewie, czy przy pomocy w uprawie. Nowoczesna tablica rozdzielcza została wyposażona w pięciocalowy wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości, na którym poza ustawianiem najważniejszych parametrów ciągnika możemy również zobaczyć obraz z kamery cofania oraz kamer bocznych. Co ważne, dostęp do wszystkich funkcji traktora Deutz-Fahr AGROTRON 6185 możliwy jest dopiero po wpisaniu wcześniej ustalonego kodu autoryzacyjnego.

Układ hydrauliczny Load-Sensing gwarantuje wydajność do 170 litrów na minutę, a zintegrowany podnośnik o dwóch prędkościach WOM pozwoli na wykorzystanie traktora Deutz-Fahr AGROTRON 6185 jako mocnego, dużego wózka widłowego. Zastosowanie ledowych świateł przednich, to nie tylko zabieg wizualny, ale również znacznie poprawione bezpieczeństwo w trakcie pracy po zmierzchu oraz podróżowania drogami publicznymi.

(fot. pixabay.com)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czym jest logistyka?
Czym jest logistyka?
Jak możemy w prostych słowach opisać logistykę, jakie dziedziny jesteśmy w stanie w jej obrębie wyróżnić, a także w jakim kierunku się ona rozwija? Sprawdźmy!
Gwiazdy, które nie mają prawa jazdy!
Gwiazdy, które nie mają prawa jazdy!
Poznaj gwiazdy, które nie mają prawo jazdy! Będzie polityk, muzycy, polska dziennikarka i amerykańscy raperzy. Sprawdź, komu nie było dane zdać egzaminu, a kto po prostu boi się prowadzić!
Jak wybrać najlepsze feminizowane nasiona konopi dla swojego ogrodu?
Jak wybrać najlepsze feminizowane nasiona konopi dla swojego ogrodu?
Artykuł "Jak wybrać najlepsze feminizowane nasiona konopi dla swojego ogrodu" udzieli Ci cennych wskazówek i kryteriów wyboru, które pomogą Ci w wybraniu najodpowiedniejszych nasion dla Twojego ogrodu.
Ostatnie wpisy