Od czego zależy cena za złomowanie auta?
Inne
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Od czego zależy cena za złomowanie auta?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Posiadasz samochód, którego naprawa wydaje Ci się zbyt droga? Może jesteś właścicielem auta, które uczestniczyło w wypadku, dlatego nie przejdzie przeglądu stanu technicznego. Zastanawiasz się co dalej? Czy zdecydować się na sprzedaż samochodu, a może oddać je do kasacji? Czy złomowanie samochodów się opłaca? Która z opcji będzie dla Ciebie najkorzystniejsza? Często właściciele samochodów zastanawiają się, ile kosztuje złomowanie samochodu. Tak naprawdę nie kosztuje nic, złomowanie samochodu jest bardzo opłacalne.

Złomowanie auta -kiedy?

To kiedy i jakie auto chcesz zezłomować, zależy wyłącznie od Ciebie, najczęściej na złomowanie aut decydują się osoby które:

  • nie mają czasu na sprzedaż auta, albo nie są w stanie go sprzedać;
  • posiadają stary samochód, którego stan techniczny uniemożliwia jazdę;
  • posiadają auto, które uczestniczyło w wypadku i jego koszt naprawy jest wyższy niż jego wartość;
  • cena ubezpieczenia OC jest za droga;
samochód powypadkowy
Fot.: Dominika Kwiatkowska/pexels.com

Stacja Demontażu Pojazdu zezłomuje niesprawny samochód

W Polsce samodzielne złomowanie aut jest nielegalne. Dlatego chcąc zezłomować swój samochód, należy wybrać się do Stacji Demontażu Pojazdów, która zajmuje się kasacją pojazdów osobowych i ciężarowych. Firma po zezłomowaniu samochodu wręczy Ci dokument kasacji pojazdu, na podstawie którego możesz zakończyć polisę OC, lub wyrejestrować samochód.

Jeżeli stan techniczny Twojego samochodu nie pozwala na samodzielne przemieszczanie się nim, zadzwoń do nas! Podaj adres i zamów odbiór auta do złomowania. Wyślemy kierowców, którzy załadują samochód do złomowania na lawetę, indywidualnie wycenią usługę, zapłacą za samochód i przekażą Ci odpowiednie dokumenty.

Auto bez przeglądu, lub OC- można je oddać na auto złom?

Kiedy zdecydujesz się na złomowanie samochodu, pojawia się pytanie- co jeśli nie posiadam aktualnego przeglądu technicznego, czy OC? Nie ma problemu! Jeżeli chcesz zezłomować auto nie musi ono posiadać ważnego przeglądu technicznego, a za czas kiedy samochód nie posiada OC, Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny wystawia właścicielowi samochodu -opłatę dodatkową.

Złomowanie samochodu- formalności

Złomowanie pojazdu w stacji demontażu pojazdów przebiega bardzo szybko. Jeżeli już zdecydujesz się na złomowanie pojazdu, przed oddaniem auta warto pamiętać o kilku rzeczach.

Złomowanie auta, wymaga posiadania niezbędnych dokumentów, czyli dowodu osobistego, oraz dowodu rejestracyjnego samochodu, lub zaświadczenia z policji o jego zatrzymaniu. Niezbędna też będzie karta pojazdu, oraz tablice rejestracyjne. Następnie dokonana zostanie wycena, podpisana umowa kupna- sprzedaży. Później wydane zostaną dokumenty potwierdzające złomowanie samochodu.

Warto pamiętać, aby udać się do wydziału komunikacji z dokumentami wydanymi przez stację demontażu i wyrejestrować samochód. Ważne jest, aby zrobić to w ciągu 30 dni, aby nie ponieść kary pieniężnej.

Cena złomowania auta na stacji demontażu pojazdów

Cena złomu samochodowego w dużej mierze zależy od jego modelu, stanu technicznego, rodzaju samochodu i wagi pojazdu. Wiadomo, jeżeli mamy duży pojazd, to możemy liczyć się z większym zyskiem, niż za zwykły samochód osobowy. Różnica w cenie wynika również z przebiegu złomowania samochodu i pracy, jakiej wymaga.

Aktualne ceny złomu- złomowanie auta

Aktualna cena skup złomu samochodowego to najważniejszy czynnik, jaki wpływa na to, ile zyskamy za złomowanie pojazdów. Cena ta bardzo często ulega zmianie – dlatego najlepiej zadzwoń do nas i dopytaj o aktualny cennik i wycenę.

Waga pojazdu

Masę pojazdu, który chcesz zezłomować, możesz z łatwością sprawdzić w dowodzie rejestracyjnym samochodu w kolumnie G. Ważne jest, aby pamiętać, że od wartości pojazdu należy odjąć około 150kg – niemetalowych elementów pojazdu tj. opony, szyby, fotele itp.

ceny
Fot.: pixabay/pexels.com

Co wyjąć z auta przed złomowaniem samochodu?

Zdecydowałeś się na złomowanie samochodu i zastanawiasz się co wyciągnąć ze swojego starego samochodu – silnik, skrzynię biegów? Odpowiedź jest prosta NIC! Nie należy wyciągać żadnych elementów z samochodu przed złomowaniem pojazdu. Jeżeli masa samochodu będzie mniejsza niż ta w dowodzie rejestracyjnym wtedy stacje demontażu pojazdów żądają dopłaty za każdy kilogram brakującej wagi od kilkudziesięciu groszy do złotówki, lub nawet więcej. Dlatego zastanów się, czy warto- bo zamiast zarobić na złomowaniu pojazdu, będziesz musiał jeszcze dopłacić.

Lepiej sprzedać auto czy oddać na złom?

Złomowanie aut jest lepiej opłacalne niż ich sprzedaż. Każdy pojazd po pewnym czasie użytkowania w zależności od stopnia eksploatacji traci na swojej wartości. Dlatego lepiej sprzedać auto na złomowisko i na tym zarobić niż oddać go za bezcen. A Jeżeli masz samochód powypadkowy, nie myśl o wystawieniu oferty jego sprzedaży- więcej zyskasz z jego złomowania. Firma oferuje skup samochodów i gwarantuje wysokie stawki za złomowanie samochodu.

Gdzie zezłomować auto w Katowicach?

Stacja demontażu pojazdów Auto złom – złomowanie pojazdów w Katowicach działa na terenie Śląska (Katowice, Tarnowskie Góry). Wykwalifikowani pracownicy posiadają wieloletnie doświadczenie w złomowaniu aut. Dzięki indywidualnej wycenie dokładnie dowiesz się, ile dostaniesz za swoje stare auto!

Zdjęcie główne: Mike Bird/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pracownik komisu skasował supersamochód i nie poniesie konsekwencji
Pracownik komisu skasował supersamochód i nie poniesie konsekwencji
Sytuacja miała miejsce w 2017 roku, gdy za kierownicę supersamochodu wsiadł 25-letni pracownik firmy, który bez pozwolenia postanowił przejechać się autem. Z nieoficjalnych informacji wynika, że drogi samochód nie był ubezpieczony.
Jak dobrać rozmiar opony?
Jak dobrać rozmiar opony?
Najwyższy czas zastanowić się nad wymianą opon z letnich na zimowe. Musisz w tym sezonie kupić nowy komplet opon? Zobacz, jak odpowiednio dobrać ich rozmiar oraz inne parametry do swojego samochodu.
Kiedy warto kupić letnie opony?
Kiedy warto kupić letnie opony?
W poniższym artykule omówimy sobie, czym charakteryzują się opony letnie, dlaczego należy zmienić ogumienie po zimie i kiedy jest na to najlepszy czas.
Ostatnie wpisy