Samochody powyżej 1000 KM. Co znajdziesz w zestawieniu?
Samochody
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Samochody powyżej 1000 KM. Co znajdziesz w zestawieniu?

Seryjniaki? Nie ma ich wiele, kilka jednak się znajdzie. Samochody, których moc wynosi powyżej 1000 KM to potężne bestie. Sprawdź, jakie modele znajdziesz w tym zestawieniu!

Samochody, które mają więcej niż 1000 koni mechanicznych mocy to coś abstrakcyjnego. Rzadko kiedy mamy przyjemność oglądać takie pojazdy na drogach. Co innego już na zdjęciach! W tym artykule poznasz kilka najpopularniejszych pojazdów, których moc w seryjnej wersji przekracza 1000KM.

 1. Koenigsegg Jesko

Zaczynamy od pojazdu, który w 2019 roku zadebiutował na Geneva Motor Show. Jego moc? Ponad 1600 koni mechanicznych. Do tego 9-stopniowa automatyczna skrzynia biegów z siedmioma sprzęgłami. Silnik ma pojemność 5 litrów. Cały pojazd waży zaledwie 1420 kilogramów. Co ciekawe, powstała także wersja Absolut modelu Jesko, zaprezentowano ją w marcu 2020 roku. Producent zarzeka się, że pojazd w tej wersji pojedzie 500 kilometrów na godzinę.

 1. Bugatti Veyron

Jak to mówią, król jest tylko jeden. Jest nim właśnie Veyron. Jeden z pierwszych seryjnych samochodów, które osiągnęły moc 1000KM. Swego czasu także najszybszy pojazd na ziemi. Wersja Grand Sport Vitesse osiągnęła bowiem 408,84 km/h! Bugatti Veyron dostępny jest w kilku wersjach silnikowych. Te dwie podstawowe różnią się głównie mocą. Pierwsza ma 1001KM a druga 1184KM. Do Twojej dyspozycji jest 7-biegowa półautomatyczna skrzynia DSG. Samochód waży 1888 kg, a w wersji Grand Sport 1990 kg.

 1. Bugatti Chiron

Młodszy brat modelu Veyron. Cięższy, szybszy, mocniejszy i – według nas – piękniejszy. Chiron ma moc 1500 KM. Rozpędza się do setki w 2,4 sekundy. Do 200 km/h w zaledwie 6,5 sekundy, a do 300 km/h w 13,6 sekundy. Wiele pojazdów na drogach nie rozpędzi się do 100 km/h w te niecałe 14 sekundy – niesamowite! Chiron ma 8-litrowy silnik W16. W tym modelu zdecydowano się postawić na 7-biegową skrzynię automatyczną dwusprzęgłową. Całkowita masa Bugatti Chiron to 1995 kilogramów.

 1. Hennessey Venom GT

Dla amerykanów najszybszy samochód na świecie. Rekord jednak nie został uznany, bo Hennessey pobił go w jedną stronę, a wynik ustala się na podstawie średniej z przejazdu tam i z powrotem. Taka formalność jednak nie zmienia faktu, że Venom GT pomknął 435 kilometrów na godzinę! Moc tego modelu? Całe 1216 koni mechanicznych. Przyspieszenie od 0-100km/h wynosi 2,4 sekundy. W tym modelu zastosowano silnik V8 o pojemności 7 litrów.

 1. Koenigsegg One:1

Moc tego modelu nie podlega wątpliwości, jest to dokładnie 1341 koni mechanicznych. Nieco inaczej jest już w przypadku prędkości maksymalnej. Są to bowiem jedynie szacunki twórców, które wskazują na 440 kilometrów na godzinę. Co jest tak niebywałego w tym modelu? Bez dwóch zdań jedynka w nazwie. Odnosi się ona do stosunku masy do mocy, który wynosi dokładnie 1:1. Oznacza to, że na każdy kilogram masy pojazdu przypada jeden koń mechaniczny. Jak więc łatwo się domyślić, samochód waży 1341 kilogramów. Powstało 6 sztuk tego modelu, oczywiście wszystkie są już wyprzedane.

Pozostałe pojazdy o mocy powyżej 1000 KM

Samochodów, których moc wynosi 1000 KM i wyżej, nie brakuje. Przedstawiliśmy pięć konkretnych i popularnych propozycji w świecie motoryzacji. Chcemy jednak uświadomić Cię o innych, o których także warto wspomnieć. Jest ich kilka. Konstruktorzy z całego świata ciągle tworzą nowe projekty, które być może niedługo staną się rzeczywistością. Chcemy, abyś poznał najpopularniejsze rozwiązania znanych producentów. Sprawdź!

 • SSC Tuatara – Moc: 1370 KM, Prędkość maksymalna 442 km/h (szacunki twórców)
 • Hennessey Venom F5 – Moc: 1419 KM, Prędkość maksymalna 466 km/h (według twórców)
 • Keating TKR – Moc: 1825 KM, Prędkość maksymalna 418 km/h
 • Trion Nemesis – Moc: 2000 KM, Prędkość maksymalna 450 km/h (szacunki twórców)
 • Zenvo ST1  – Moc: 1104 KM, Prędkość maksymalna 375 km/h 
 • Koenigsegg Agera R – Moc: 1140 KM, Prędkość maksymalna 416 km/h

(fot. pixabay.com)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zobacz ciekawe zdjęcia z Moto Show Katowice prosto z Instagrama!
Zobacz ciekawe zdjęcia z Moto Show Katowice prosto z Instagrama!
Dokładnie 7 sierpnia 2022 roku miała miejsce kolejna edycja Moto Show Katowice. Na wydarzeniu pojawiły się wyjątkowe samochody, klasyczne, tuningowane i sportowe.
Czym jeżdżą polscy olimpijczycy. Sprawdzamy ich garaże!
Czym jeżdżą polscy olimpijczycy. Sprawdzamy ich garaże!
Zastanawiasz się, jakimi samochodami poruszają się polscy olimpijczycy? W takim razie zapoznaj się z naszym zestawieniem i dowiedz się, jakie pojazdy znajdują się w ich garażach.
Aplikacje na telefon przydatne każdemu kierowcy, które warto zainstalować
Aplikacje na telefon przydatne każdemu kierowcy, które warto zainstalować
Kierując autem, trzeba zachować maksymalną uwagę i ostrożność. Nie zmienia to jednak faktu, że zdecydowanie warto mieć zainstalowane w smartfonie aplikacje, które mogą się przydać w różnych sytuacjach na drodze. Oto nasze propozycje polecane osobom zmotoryzowanym!
Ostatnie wpisy