Samochody powyżej 1000 KM. Co znajdziesz w zestawieniu?
Samochody
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Samochody powyżej 1000 KM. Co znajdziesz w zestawieniu?

Seryjniaki? Nie ma ich wiele, kilka jednak się znajdzie. Samochody, których moc wynosi powyżej 1000 KM to potężne bestie. Sprawdź, jakie modele znajdziesz w tym zestawieniu!

Samochody, które mają więcej niż 1000 koni mechanicznych mocy to coś abstrakcyjnego. Rzadko kiedy mamy przyjemność oglądać takie pojazdy na drogach. Co innego już na zdjęciach! W tym artykule poznasz kilka najpopularniejszych pojazdów, których moc w seryjnej wersji przekracza 1000KM.

 1. Koenigsegg Jesko

Zaczynamy od pojazdu, który w 2019 roku zadebiutował na Geneva Motor Show. Jego moc? Ponad 1600 koni mechanicznych. Do tego 9-stopniowa automatyczna skrzynia biegów z siedmioma sprzęgłami. Silnik ma pojemność 5 litrów. Cały pojazd waży zaledwie 1420 kilogramów. Co ciekawe, powstała także wersja Absolut modelu Jesko, zaprezentowano ją w marcu 2020 roku. Producent zarzeka się, że pojazd w tej wersji pojedzie 500 kilometrów na godzinę.

 1. Bugatti Veyron

Jak to mówią, król jest tylko jeden. Jest nim właśnie Veyron. Jeden z pierwszych seryjnych samochodów, które osiągnęły moc 1000KM. Swego czasu także najszybszy pojazd na ziemi. Wersja Grand Sport Vitesse osiągnęła bowiem 408,84 km/h! Bugatti Veyron dostępny jest w kilku wersjach silnikowych. Te dwie podstawowe różnią się głównie mocą. Pierwsza ma 1001KM a druga 1184KM. Do Twojej dyspozycji jest 7-biegowa półautomatyczna skrzynia DSG. Samochód waży 1888 kg, a w wersji Grand Sport 1990 kg.

 1. Bugatti Chiron

Młodszy brat modelu Veyron. Cięższy, szybszy, mocniejszy i – według nas – piękniejszy. Chiron ma moc 1500 KM. Rozpędza się do setki w 2,4 sekundy. Do 200 km/h w zaledwie 6,5 sekundy, a do 300 km/h w 13,6 sekundy. Wiele pojazdów na drogach nie rozpędzi się do 100 km/h w te niecałe 14 sekundy – niesamowite! Chiron ma 8-litrowy silnik W16. W tym modelu zdecydowano się postawić na 7-biegową skrzynię automatyczną dwusprzęgłową. Całkowita masa Bugatti Chiron to 1995 kilogramów.

 1. Hennessey Venom GT

Dla amerykanów najszybszy samochód na świecie. Rekord jednak nie został uznany, bo Hennessey pobił go w jedną stronę, a wynik ustala się na podstawie średniej z przejazdu tam i z powrotem. Taka formalność jednak nie zmienia faktu, że Venom GT pomknął 435 kilometrów na godzinę! Moc tego modelu? Całe 1216 koni mechanicznych. Przyspieszenie od 0-100km/h wynosi 2,4 sekundy. W tym modelu zastosowano silnik V8 o pojemności 7 litrów.

 1. Koenigsegg One:1

Moc tego modelu nie podlega wątpliwości, jest to dokładnie 1341 koni mechanicznych. Nieco inaczej jest już w przypadku prędkości maksymalnej. Są to bowiem jedynie szacunki twórców, które wskazują na 440 kilometrów na godzinę. Co jest tak niebywałego w tym modelu? Bez dwóch zdań jedynka w nazwie. Odnosi się ona do stosunku masy do mocy, który wynosi dokładnie 1:1. Oznacza to, że na każdy kilogram masy pojazdu przypada jeden koń mechaniczny. Jak więc łatwo się domyślić, samochód waży 1341 kilogramów. Powstało 6 sztuk tego modelu, oczywiście wszystkie są już wyprzedane.

Pozostałe pojazdy o mocy powyżej 1000 KM

Samochodów, których moc wynosi 1000 KM i wyżej, nie brakuje. Przedstawiliśmy pięć konkretnych i popularnych propozycji w świecie motoryzacji. Chcemy jednak uświadomić Cię o innych, o których także warto wspomnieć. Jest ich kilka. Konstruktorzy z całego świata ciągle tworzą nowe projekty, które być może niedługo staną się rzeczywistością. Chcemy, abyś poznał najpopularniejsze rozwiązania znanych producentów. Sprawdź!

 • SSC Tuatara – Moc: 1370 KM, Prędkość maksymalna 442 km/h (szacunki twórców)
 • Hennessey Venom F5 – Moc: 1419 KM, Prędkość maksymalna 466 km/h (według twórców)
 • Keating TKR – Moc: 1825 KM, Prędkość maksymalna 418 km/h
 • Trion Nemesis – Moc: 2000 KM, Prędkość maksymalna 450 km/h (szacunki twórców)
 • Zenvo ST1  – Moc: 1104 KM, Prędkość maksymalna 375 km/h 
 • Koenigsegg Agera R – Moc: 1140 KM, Prędkość maksymalna 416 km/h

(fot. pixabay.com)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pył saharyjski nadciąga nad Polskę! Czy jest czego się bać?
Pył saharyjski nadciąga nad Polskę! Czy jest czego się bać?
O niezwykle ciekawym zjawisku dowiedzieli się niedawno mieszkańcy Wysp Kanaryjskich, którzy doświadczyli Kalimy na własnej skórze.
Szybcy i wściekli – przeczytaj o popularnej serii filmów o wyścigach
Szybcy i wściekli – przeczytaj o popularnej serii filmów o wyścigach
Seria filmów, o której słyszał każdy, a większość widziała przynajmniej jedną ich odsłonę. Mowa o „Szybkich i wściekłych”, których historia sięga aż roku 2001, kiedy to powstała pierwsza część.
Co powinien obejmować serwis auta po zimie?
Co powinien obejmować serwis auta po zimie?
Serwisowanie auta jest bardzo istotne, zwłaszcza po zimie. Dowiedz się, o czym należy pamiętać oraz jakie elementy skontrolować lub wymienić.
Ostatnie wpisy