Czym jeździ obecny prezydent Stanów Zjednoczonych?
Motonews
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Czym jeździ obecny prezydent Stanów Zjednoczonych?

Niepozorny pojazd kryje pod maską prawdziwą niespodziankę. Cały czas trwają wybory prezydenckie pomiędzy Donaldem Trumpem i Joe Bidenem. Zwycięzca nie tylko wprowadzi się do Białego Domu, ale również będzie się przemieszczać tzw. Bestią. Co to za samochód?

Cadillac One lub Bestia to maszyna wykorzystywana zarówno podczas lokalnych, jak i zagranicznych wizyt prezydenta Stanów Zjednoczonych. Ta pancerna limuzyna waży około 8 ton, a prędkość maksymalna wynosi zaledwie 100 km/h. Szczegóły specyfikacji prezydenckiego samochodu są objęte tajemnicą państwową.

Jednakże, wiadome jest, że na pokładzie limuzyny znajduje się kilka bardzo przydatnych systemów. Zainstalowano tam między innymi butle z tlenem w razie ataku chemicznego lub biologicznego, czy też pancerny zbiornik paliwa, który został dodatkowo otoczony pianką zapobiegającą eksplozji.

Co ciekawe, na wyposażeniu limuzyny znajduje się litr krwi zgodnej z grupą odpowiadającą urzędującemu prezydentowi.

(By US Secret Service – http://www.secretservice.gov/press/GPA02-09_Limo.pdf, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=73062959)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak przetransportować motocykl?
Jak przetransportować motocykl?
Planujesz transport motocykla, jednak nie wiesz, jak się za to zabrać? Podpowiadamy, jak bez problemów przewieźć jednoślad.
Zastosowanie i znaczenie technologii clean room w różnych branżach przemysłu
Zastosowanie i znaczenie technologii clean room w różnych branżach przemysłu
Zapoznaj się z analizą zastosowania technologii clean room. Poznaj znaczenie tej metody dla różnych branż przemysłu, jej zalety i nowoczesne podejścia.
Sukienki w kwiaty: Odpowiedni wybór na różne okazje
Sukienki w kwiaty: Odpowiedni wybór na różne okazje
Sukienki w kwiaty - subtelność i urok w jednym. Od codziennych spacerów po eleganckie przyjęcia, znajdź idealną sukienkę dla każdej okazji!
Ostatnie wpisy